Sınıf Öğretmenine 300 Yıl Ceza

Haberlerde Antalya ‘da Sınıf Öğretmeni olarak görev yapan bir kişi 25 çocuğa cinsel istismar iddiası ile 300 yılla tutuklu yargılanıyormuş.

” Mahkeme savcısı ise esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Savcı, 9 çocuğa karşı cinsel istismar suçundan sanığın beraatini, 2 çocuk için de cinsel amaçlı kişiyi hürriyetten yoksun kılmadan beraat talep etti. Savcı, 14 çocuk için de basit ve nitelikli cinsel istismardan, sanığın 300 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. ” Yani 14 çocuk için delil var gibi. Diyelim ki bu şahıs bu cezayı veya daha fazlasını aldı ne olacak? Kaç yıl yatacak dersiniz? Ben size söyleyeyim toplam 28 yıl! Evet yanlış duymadınız 300 yıl değil isterse 1000 yıl alsın. Cezaevinde akıllı uslu durdumu bu şahıs 28 yıl sonra cezaevinden çıkacak. Çünkü Türkiyede süreli hapis cezası en fazla 28 yıl yatar diyor.

Sizce Süreli Hapis Cezası En Fazla Kaç Yıldır?

Olacaklar gene o istismara uğrayan çocuklarımıza olacak. Hayatları boyunca unutamayacakları derin yaralar alacaklar. Belki hayatları boyunca bir yere tutunamayacaklar. Bu lanet olası insanlarda cezasını 28 yıl cezaevinde rahat bir şekilde geçirecek! Yani Sınıf Öğretmenine 300 Yıl ceza versen ne olacak vermesen ne olacak…

Sizce Ağırlaştırılmış Müebbet Kaç Yıldır?
Sizce Cezanın İnfazının Ertelenmesi Nedir? 
Sizce Kaç Yaşında Hapse Girilir?
Sizce Türkiye’de En Uzun Hapis Cezası Kaç Yıldır?

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.