Yıldızlara Doğru 2019 Film İncelemesi

Yıldızlara Doğru 2019 Film incelemesi, yorumları, eleştirileri

Yıldızlara Doğru filmi hakkında eleştiri ve yorumlarımı, yıldızlara doğru imdb puanı ‘nı ayrıca kendi puanımı ve diğer bilgileri sizlerle paylaşacağım arkadaşlar.

Yıldızlara Doğru Konusu

Genel olarak Yıldızlara Doğru, astronot ( binbaşı ) Roy McBride ‘ın uzay yolculuğunu konu alıyor. Detaya baktığımızda 20 yıl önce Roy ‘un babası uzayda hayat var mı sorusuna cevap vermek için uzayın derinliklerine doğru yola çıkmıştır. Ancak belirli bir süre sonra göreve çıkan gemi ve mürettebatından haber alınamamıştır. Yıllar sonra Dünyamızı tehdit eden bir gizemi çözmek için oda babası gibi uzayın derinliklerine yolculuk edecektir. Bu yolculuk sırasında bir çok gizemi de ortaya çıkaracak ve çözmeye çalışacaktır.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada

Yıldızlara Doğru Oyuncuları

Roy McBride = Brad Pitt ( Sanırım kim olduğunu anlatmama gerek yok )
H. Clifford McBride = Tommy Lee Jones ( adam efsane, cami yıkılmış ama mihrap yerinde hala )
Helen Lantos = Ruth Negga ( Bir çok dizide oynamış birisi özellikle Preacher dizisinde kendini gösterdi )
Thomas Pruitt = Donald Sutherland ( Oynadığı filmleri saymaya kalksak makale yetmez ama benim aklıma direk Açlık Oyunları geliyor nedense )

Yıldızlara Doğru Yönetmen: James Gray

Yıldızlara Doğru 2019 Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz ABD yapımı olup 20 Eylül 2019 tarihinde vizyona girmiştir. Film 2 saat 03 dakika sürmektedir. Filmin orijinal adı Ad Astra ‘dır. Yıldızlara Doğru filminin bütçesi 87.5 milyon $ ‘dır. Film gişede 127 milyon $ kazanmıştır. Film Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Dram ve Gizem türü içermektedir. Yıldızlara Doğru 2019 filmini türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

ABD film sektörü bir filmi tutturdu mu arkasına benzer filmi çekme eyilimi yüksek arkadaşlar. Uzayın derinlikleri, bilim kurgu, gizem ve drama ‘nın birleştiği bu tür filmlerin öncüsü olan 2014 yılında vizyona girmiş Christopher Nolan imzalı Interstellar yani Yıldızlararası filmidir. Film gişede büyük bir başarı yakalamıştı. Film 667 milyon dolardan fazla kazanç sağlamıştı. Tabi da hemen diğer yapımcı ve yönetmenlerin iştahını kabarttı.

Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada
Ayrıca 2019 Yılında Çıkmış Filmlere Buradan Bakabilirsiniz.

Hiç bir film buna Yıldızlara Doğru da dahil Interstellar ‘ın yerini şuana kadar tutamadı. Hatta filmi Brad Pitt bile kurtaramamış. Film gişede umduğunu bulamadı ama gene kar etmiş arkadaşlar. Yani artık uzay filmleri izlerken hep Yıldızlararası filminin tadını arıyoruz. Bu gidişle daha çok arayacağız gibi.

Yıldızlara Doğru filmi hızlı bir giriş yapıyor ama ortalarına doğru gerçekten çok yavaşlıyor ve sizi sıkmaya başlıyor. Filmde aksiyon seven varsa bu filmi şahsen önermem. Şuda var film yavaşta ilerlerse Brad Pitt sayesinde kendini izletiyor. Şahsen onun oyunculuğu için filmi izledim. Adam sanki Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi ‘n deki karakter gibi gitgide gençleşiyor gibi. Her filminde daha iyiye gidiyor.

Filmde finale kadarda olsa hep bir gizem havası var ama yeterli seviyede olmadığı için tahmin edilebiliyor. Şahsen final sahnesi daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Ayrıca dramda yeterli seviyede bana hissiyat yaşatmadı. Belki Brat Pitt ‘in karakterinin buz gibi soğuk bir kişilikte olması da etken olabilir.

Film insanlık için ileride olabilecek konuları iyi işlemiş. Ay ve Mars ‘a yerleşim, burada ki madenleri çıkarma ve bunlar için hala uzayda olsa savaşın devam etmesi kaçınılmaz son gibi görünüyor.

SONUÇ: Filmi ailecek izleyebilirsiniz. Yıldızlara Doğru imdb ‘den 10 üzerinden 6.7 puan almış ( 113 bin kişi oy kullanmış ). Filme benim puan ise 10 üzerinden 6 puan arkadaşlar.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.