Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı 5. Kitap İncelemesi ve Yorumları

Zaman Çarkı - Göğün Ateşleri Kitabı Yorum
Zaman Çarkı Serisi 5. Kitap Göğün Ateşleri

Zaman Çarkı serisinin 5. Kitabı olan Göğün Ateşleri kitabın hakkında ki eleştirilerimi paylaşacağım arkadaşlar.

Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı – Robert Jordan Yorum ve Eleştirilerim

Kitabımız toplam 1020 ( son sayfadaki sözlük hariç ) sayfadır. Kitabın yazarı Robert Jordan ‘dir. İthaki Yayınları tarafından basılmıştır. Kitabımız Fantastik / Fantasya kategorisindedir. Kitabın orijinal adı The Wheel of Time 5 – Fires of Heaven. Kitabı kitapyurdu.com ‘tan 51.60 TL ‘ye ciltli şekilde aldım. Kitabı ciltli almanızı öneririm. Ciltsiz alırsanız, kitap kalın olduğundan dağılma ihtimali çok yüksek olacaktır.

Zaman Çarkı Serisinin 5. Kitabı Göğün Ateşleri kitabının konusuna değinmek istiyorum. Kitap kaldığımız yerden tam hız devam ediyor arkadaşlar.

Diğer Kitap İncelemelerime de Bakmak İster misiniz?

Rand, Rhuidean da kendisi ile hareket etmeyen diğer Aiel ‘leri beklemektedir. Şuana kadar 12 Aiel klanından, 6 klan kendisini Car’a’carn ( şafakla gelen ) olarak kabul etmişti ve kendisini takip ediyorlardı. Couladin ile bir savaşa hazırlanmaktadır. Ordusu devamlı büyümektedir. Yeni şehirler almaktadır. Yanına aldığı terkedilmiş ile yeni güçler öğrenmektedir. Aşk hayatıda bir o kadar hızlı gelişmektedir.

Hatırlarsanız 4. Kitapta Couladin kendisini gerçek şafakla gelen ilan etmişti. Ama Couladin, sadece Rhuidean ‘dan sağ çıkanların bilmesi gereken bilgileri bilmediği için şefler kendisini sahte car’a’carn ilan etmiştir. Buna rağmen kendisi Rand ‘a karşı Aielleri toplamaktadır.

Bu sırada Terkedilmişler, Lanfear tarafından toplanmış ve Rand ‘a karşı birlikte plan yapmaya karar veriyorlar.

Aynı zaman da Beyaz Kule ( Tar Valon ) ‘de darbe yapan Elaide kendi yerini sağlamlaştırmak için ve aynı zamanda kuleyi tekrar birleştirmek için planlar yapmaktadır. Bu darbe ile düşmüş ve tek güçten yalıtılmış Siuan ve Leane ile birlikte Min ve Logain beyaz kuleden kaçmaktadırlar.

Nynaeve ve Elayne ‘ye gelirsek kendileri hala Kara Ajah avına devam etmektedirler. 4. Kitaptan hatırlarsanız kendileri Tarabon ‘da bir terkedilmiş ile savaşmışlar ve onu geri püskürtmüşlerdi. Ayrıca Tarabon Panarch ‘ı Amathera ‘yı terkedilmişlerin elinden kurtarmışlardı. Bu ikili her zaman olduğu gibi başlarını derde sokmakta çok iyiler.

Egwene ise Bilgelerin yanında rüyalar dünyasında ki eğitimine devam etmektedir.

Kitap genel hatları ile böyle ilerliyor arkadaşlar ama serinin şimdiye kadar okuduğum en ağır ve durğun kitabıydı. Şöyleki 700. Sayfaya kadar heyecan yok diyebilirim sonra 800. Sayfaya kadar heyecan artıyor. Sonra tekrar yavaşlıyor ve kitabın sonlarına kadar heyecan, aksiyon zirve yaparak devam ediyor.

Göğün Ateşleri Kitabından Alıntılar ve Sözler

  • Şafakta Güneşi doğmaktan alıkoyamazsın.

Tam Size Göre Fantastik Kitaplar Burada

YORUMLAR

  1. Güzel yazınız ve incelemeniz için teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.