Sitenizde ki Bozuk Linkleri Bulma

Sitenizde ki bozuk yani kırık linkleri bulmak ister misiniz? Biliyorsunuz sitenizdeki bu kırık linkleri google 404 olarak algılayıp, sitenizi zamanla sıralamada geriye atıyor.

Şahsen ben kendi sitemde denedim ve olumlu dönüşler aldım. Kesinlikle sizinde arada kırık link tespiti yapıp ve düzeltmeniz lazım.

Bozuk Link Kontrolü

Öncelikle sitenizdeki bozuk linklerin kontrolünü iki türlü şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Birisi online şekilde kontrol edebilirsiniz, birde wp siteler için çeşitli eklentiler mevcut.

Online Bozuk Link Kontrolü

Arkadaşlar ben yabancı sor araçlarını kullanıyorum, onun için google ” broken link checker ” yazıp aratmanız yeterli olacaktır. Çıkan sitelerin hepsi ücretsiz şekilde web sitenizdeki kırık linkleri size bildirmektedir. Size sadece bu linkleri düzeltmek veya sitenizden kaldırmak düşüyor. Size bir site üzerinden örnek vererek göstermek istiyorum.

brokenlinkcheck.com ile Ücretsiz Kırık Link Sorgulama

1- Siteyi açıyoruz ve site adresimizi yazıp ” Find Broken Links ” demeniz yeterli.

2- Sorgulama bitince, sitenizde ki tüm kırık linkleri size gösteriyor. Sonuçlardaki ” Link Text ” kısmı, kırık linki hangi kelimeye çapaladığınızı gösteriyor.

NOT: Çıkan sonuçlarda ki hataları düzelttikten sonra 2. Kez tekrar arama yapmanızı öneriyorum. Bazen gözden kaçan linkleri tekrar buluyor.

WordPress Siteler İçin Bozuk Link Kontrolü Eklentileri

Wp sitesi olan için iki adet eklenti önereceğim;
1. Broken Link Checker
2. Broken Link Manager

İki eklentide ücretsiz ve işinde en iyileri. Ama bana sorarsanız kırık link sorgulamayı eklenti ile yapmamanız. Çünkü sisteme çok büyük yük bindiriyorlar. Onun için ücretsiz online kırık link sitelerini kullanmanızı öneriyorum.

15 Nisan 2018

S-ticaret Nedir?

YORUMLAR

 1. Hocam birazdan kontrole geçiyorum ancak ısrarla “-ki”leri ayrı yazmanız dikkatimi celbetti. Bağlaç değil ki neden ayırıyorsunuz? Sevenleri ayırmak günahtır. 🙂

  1. Ben sizin siteyi ettim o kadar çok ki site çöktü 🙂 . Kesinlikle kırık linkleri düzeltin yükselme olacaktır hocam. -ki eklerine gelince benim onlarla sıkıntım yok ama onlar bana resmen düşman. 🙂 İnanın yazdıktan sonra farkediyorum, sonrada düzeltmeye üşeniyorum. 🙂

   Düzeltme: Sizin için yazıyı düzelttim hocam. Bundan sonra daha dikkali olacağım.

   1. Aynen ya dün akşam ben de fark ettim. Şimdi sırasıyla düzelteceğim hepsini. Bugün hepsini düzenleyemem bile o kadar çok. 🙂

    1. ALLAH kolaylık versin hocam işiniz çok. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.