Youtube Video Engelleme ( Mobil ve Bilgisayarda )

Youtube video engelleme nasıl yapılır? Sorusunun cevabı ile artık youtube bir kanalın videolarını hem mobilde hemde masaüstünde engelleme yapabilirsiniz.

Artık çocuklarımızı sadece dışarıdaki yabancılardan değil, telefonlarımızdaki uygunsuz videolardan da korumak zorundayız. Hatta sokaktaki tehlikelerden daha çok cebimzideki telefonların daha tehlikeli olduğu bir zamanda yaşıyoruz.

Çocuklarımız 1 yaşından itibaren ellerinde telenfonla haşır neşir olabiliyorlar. 2 yaşına geldiklerinde youtube açıp, istediği kanala girip, istediği videoyu izleyebiliyor hale geliyorlar. Bu durum yetişkinlerin biraz da işine geliyor tabi. Çocuklarımız video izlerken biraz soluk alma fırsatları veya diğer işlerini yapma fırsatı doğuyor.

Tabi buda yanında bir tehlikeyi getiriyor. Biz dinlenirken veya iş yaparken, denetim eksikliği yüzünden, çocuklarımızın gelişimini bozabilecek videoları izleyebiliryorlar.

Çocuğumun ahlakını ve gelişimizi bozan kanalları ve youtube da izlemek istemediğim videoları engelleme kararı aldım arkadaşlar. Mesela FatihSelim Tube diye bir kanal var. Annesi çocuğunun her yaptığını videoya alıp bunu paylaşıyor. Milyonlarcada izlenim ve abonesi var. Çektiği videolara bakıyorum hiçmi yararlı bir konu işlenmez. Fatih Selim anca eziyor, dağıtıyor, istediğini istediği zaman isyediği yerden alıyor. Bu kanalı engellemekte yetmiyor. Çünkü aşiret olarak youtube ‘yi sarmışlar. Tüm kuzenleride ( FatihSelim Tube, FatihSelim Ve Yusufun Maceraları, SUPER KUZENLER TV, Enesle Oyun Zamanı, Toytoy Tube, YUSUF MIRZA TUBE ) burada. Onun için hepsini engelledim şuan Fatih Selim ve annesinin sesi ile ilgili tek bir video bile izleyemiyor kızım.

Mobilde Youtube Video Engelleme

Mesela benim videolarını sevmediğim, çocuğuma zarar verdiğini düşündüğüm bir kanalı telefondan nasıl engellediğimi göstereceğim.

 1. Youtube arama kısmına tıklayınız ve engellemek istediğiniz kişi veya kanal ismini yazıp aratınız. Engellem istediğini kanallara tıklayıp, kanal sayfalarına gidiniz. ( 1. Resimde yaptığım gibi ) ( Dikkat edin engelleyeceğiniz kelime birden fazla kanalda çıkıyorsa bir daha görmemek için tüm kanalları engelleyiniz. )
 2. Kanala girdiğinizde sağ üstte altalta üç nokta olacak şekilde bir simge göreceksiniz. O simgeye tıklayınız. ( 2. Resimde yaptığım gibi )
 3. Simgeye tıkladıktan sonra karşınıza bazı seçenekler çıkacaktır. Siz KULLANICIYI ENGELLE yazan kısma tıklayacaksınız. ( 3. Resimde yaptığım gibi )
 4. Engelle dediğinizde, youtube yanlış tıklamaları engellemek için aynı soruyu tekrar soracaktır. Sizin gene ENGELLE demeniz gerekiyor ve sonuç olarak artık o kanalın videolarını görmeyeceksiniz.

Masaüstünde Youtube Video İndirme

Bilgisayarlarda youtube video veya kanal engelleme, mobilden birazcık farklı.

 1. Tarayıcınızdan youtube sitesine giriniz. Arama kısmına engellemek istediğiniz kişiyi veya kanalı yazıp, aratınız.
 2. Karşısınıza çıkan kanal veya kanallara giriniz.
 3. Kanala girdiğinizde karşınızı Ana Sayfa – Videolar – Oynatma Listeleri – Kanallar ve Hakkında çıkacak. Biz Hakkında kısmına tıklayacağız.
 4. Sol altta batrak simgesini göreceksiniz. O simgeye yıklayınız.
 5. Bayrak simgesine tıklayınca karşınıza seçenekler çıkacak. Siz en üstteki KULLANICIYI ENGELLE ye tıklayacaksınız. Artık bu kişinin videolarını görmeyeksiniz.

DİKKAT: Bu anlattığım engelleme işlemlerini yapıp ” hala videoları görüyorum ” diyenler olacaktır. Demekki dediklerimi eksik yaptınız arkadaşlar. Bakın engellediğiniz videoları başka kanallarada yüklüyorlar. Aslında sizin engellediğiniz kanalın videoları çıkmıyor, diğer yansanayi kanalların videoları çıkıyor. Onlarıda engellediğiniz an sorun çözülecektir.

YORUMLAR

 1. youtube da sinir bozan bir sürü içerik var, pek takip ettiğim söylenemez ama çocuklar küçük yaşlarda öğreniyor. birilerinin işine yarayacaktır bu yazınız eminim

 2. Güzel bilgi için teşekkürler

 3. Bu kadını sesini bile duymaya tahammül edemiyorum iyi oldu Allah razı olsun

 4. Beni bu kadının dırdırından kurtardığıniz için bin defa Allah razı olsun.

  1. 🙂 vala beni güldürdünüz ne demek ben teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.