Çin’den Aldığımız Kitlerin Ücreti Atatürk Tarafından Ödendi İddiası

Arkadaşlar bugün sosyal medyada ” Çin’den Aldığımız Kitlerin Ücreti Atatürk Tarafından Ödendi ” diye bir paylaşım göreceksiniz.

Paylaşımın devamında “Bir sabah uyanıyorsunuz ülkeniz Dünya ile beraber tehdit altındayken 81 yıl önce ölen Ata nız sizin için birşeyler yapmış öğreniyorsunuz. Dünya da bunu yaşayabilecek kaç halk var ki? Ölümünden 81 yıl sonra halkına hizmet eden tek lider. Teşekkürler Atam. ❤ Çin 2 milyon virüs kiti gönderdi, ücretini Atatürk ödedi deyip ücret talep etmediler Çin hükümeti, 1940 yılında ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası Atatürk döneminde kurulan akademinin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla Türkiye’ye korona virüs tespitinde kullanılan tanı kitlerini ücretsiz gönderdi. ” diye açıklamalar mevcut.

Bu twiti tam 37 bin kişi beğendi

Yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi ” 1940 yılında Atatürk ‘ün kurduğu ” demiş. 1938 yılında vefat eden Atam ‘ın manevi değerini ne hallere düşürdü bu cahiller. Bu paylaşım twitter ‘da aynı anda 1-2 kullanıcı tarafından aynı anda paylaşıldı. Bunlardan birisi teve1, diğeri 1 yeni bilginiz var. Evet sonrasını tahmin edebiliyorsunuzdur. Twit ‘in doğru veya yanlış olduğuna bakılmadan yayıldı gitti.

DOĞRUSU: Çin ‘den 2 milyon adet tanesi 4 $ ‘dan koronavirüs için hızlı tespit kiti siparişi verildi. Fazla sipariş verdiğimiz için 50.000 adet hediye ettiler. 23 Mart tarihinde de bu kitler geldi.

Sağlık Bakanımızın konuya verdiği cevap.

Şu durumda Sağlık Bakanı’nın bu konuya zaman ayırması bile utanç verici.

İlgili Makaleler

Koronavirüs Hava Yolu ile Bulaşıyor mu?

Corona Virüsü Canlı Takip Haritası

Corona Virüsü Aşısı Bulundu mu?

Kaç Kişiye Korona Virüs Testi Yapıldı?

Türkiye ‘nin Koronavirüs Planı Nedir?

Giriş Çıkış Yasağı Olan İller

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.