Düğünler İptal mi?

Nişanı/Düğünü olanlar için kötü haberim var. Koronavirüsü ‘ne önlem için Düğünler ve Nişanlar iptal edildi arkadaşlar.

İçişleri Bakanlığı ‘nın yaptığı açıklamaya göre ”16.03.2020 saat 24.00 itibaren tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları,her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak. ”

Bu ay iş arkadaşımın, kuzenimin ve eşimin kardeşinin 2 hafta içinde yani toplam 3 düğünümüz vardı.Hepsinin tüm hazırlıklar tamamdı, gelin ve damatlar için gerçekten çok yıkıcı bir durum olmalı. Kendi başıma geldiğini düşünüyorum da moralim sıfırlanırdı sanırım. Yıllarca bu anı bekle virüsün birisi gelsin düğününü iptal etsin.

Düğünü veya Nişanı olan arkadaşlarım canınızı sıkmayın, önce sağlık diye düşünün. Nikahınızı yaparsınız, ileri bir tarihte daha iyi düğünler, şölenler yaparsınız merak etmeyin.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.