Hangi Bankada Hesabım Var? (E-Devlet)

Arkadaşlar artık hangi bankada hesabımız olduğunu e-devletten görebiliyoruz. Hangi bankada hesabım var? diyenleri büyük bir arama derdinden kurtarmışlar.

Devletin bu hizmeti sayesinde unutulan banka hesapları ufak bir sorgulama ile bulunabilecek. Bu sayede unuttuğunuz hesapları gidip kapattırabilirsiniz yada bu unuttuğunuz hesaplarda kalan paranız olup olmadığını bankayı arayıp öğrenebilirsiniz.

Mesela benim 5 adet bankada hesabım varmış. Bunların ikisinin kapatıldığını düşünüyordum. Meğersem bankalar beni kandırmış. Anlaşılan mesai saatinde şubeye gidip hesapları kapatmak.

Peki E-Devlet ‘ten Banka Hesabı Sorgulamayı Nasıl Yapıyoruz?

İnternet’ te tc kimlik no ile yada isim soyisimle banka hesabı sorgulama diye aramalar var ama bu bilgiler ile sorgulama yapamazsınız arkadaşlar. E-devletten sorgulama için mobil uygulaması veya web sitesi üzerinden kendi e-devlet şifreniz ile yapabilirsiniz.

Telefondan e-devlet uygulamasını indirip arama kısmına mevduat/katılım fonu yazınca, karşınıza çıkan sonuçta “Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama” isimli hizmete tıklamanız yeterli.

Bilgisayardan ise direk https://www.turkiye.gov.tr/bddk-mevduatkatilim-fonu-hesabi-bulunan-banka-sorgulama bu adrese tıklamanız yeterlidir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.