Devlet Bankalarından 6 Ay Ödemesiz Destek Kredim Sonuçlandı

Biliyorsunuz devlet bankaları Temel ihtiyaç kredisi adı altında 6 ay ödemesiz düşük faizli (0.49) kredi veriyorlar.

Bu krediden yararlanmak için maaşımı aldığım Vakıfbank ‘tan geçen hafta başvurmuştum. Bugün bankamdan gelen mesaj ile kredimin onaylandığını öğrendim. Tabi ben 10.000 TL için başvurmuştum ama 5.000 TL verebilirlermiş bana. Bende kabul ettim arkadaşlar. 🙂

6 ay sonra yani 11. Aydan itibaren 30 ay boyunca aylık 188.27 TL taksit ile ödeyeceğim. Toplamda 5.640 TL gibi bir rakam çıkıyor arkadaşlar.

6 Ay Ödemesiz Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu krediyi sadece devlet bankası olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bank ‘tan alabilirsiniz arkadaşlar. Ben 3 bankanında başvuru adresini paylaşacağım.

Ziraat Bankası Başvuru Adresi
Vakıfbank Başvuru Adresi
Halk Bank Başvuru Adresi

Yukarıdaki adreslere tıklayıp başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Eğer zaten bu bankaların biri ile çalışıyorsanız. Direk uygulamalarından da krediye başvurabilirsiniz. Mesela Vakıfbank benim maaş bankam olduğu için direk uygulama üzerinden başvurdum.

6 Ay Ödemesiz Temel İhtiyaç Kredi Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Arkadaşlar kredi başvurularınızın sonuçları açıklanmaya başladı. Ben geçen hafta başvurdum. Bana bugün 11.04.2020 tarihinde mesaj yoluyla cevap geldi. Yani toplamda 5 günlük bir sürede. Şuan çok büyük bir başvuru sayısı varmış, bundan dolayıda yoğunluk oluşmuş. Onun için başvuru cevabınız 10 günü bulabilir. Ama kesinlikle olumlu veya olumsuz mesaj geliyor.

Başvurunuzun cevabı size mesaj ile iletilecektir arkadaşlar. Aşağıda onay mesajlarından örnekler göstereceğim.

Ziraat Bankası ‘nın Kredi sonu için atmış olduğu kısa mesaj
Ziraat Bankası Mobil Şubesinden Gelen Onay Mesajı

6 Ay Ödemesiz Temel İhtiyaç Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kredi başvurundan herkesin kafası karışık gibi arkadaşlar. Çünkü sorular çok mesela ” findeks puanı önemlimi, sigortasıza veriliyor mu, herkes başvurabiliyor mu, asgari ücretliye veriliyor mu, ev hanımlarına veriliyor mu ” gibi bir çok soru ile karşılaştım.

Bu soruların cevabı olarak bankalardan resmi bir açıklama gelmedi. Tek resmi açıklama aile hanesinin toplam kazancı aylık 5.000 TL ‘yi geçmemesi lazım.

Edindiğim bilgilere göre findeks puanı önemli değil. Bankaların aradığı tek şart bence geri ödeyebilme durumunuz. Yani sigortasız bir kişiye kredi çıkacağını zannetmiyorum. Ama findeks puanı kötü olan bir çok kişiye kredi çıktı. Gerçi istedikleri 10.000 TL değilde 3.000 TL çıktı.

6 Ay Ödemesiz Temel İhtiyaç Kredisi Ödeme Tablosu

Yukarıdaki tabloda gördüğünüz gibi geri ödeme tutarları sabit. Faizi hesaplarken ödeyeceğiniz tutarı sakın 36 ile çarpmayın. Çünkü 6 ay ödemesiz kredi bu yani 30 ile çarpacaksınız.

Size benim onaylanan 5.000 TL ‘lik kredi ödeme tablosunu gösterim daha iyi anlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi kredim 30 ay üzerinden hesaplanmış.

Aklınıza takılan sorular olursa lütfen yorum yaparak sorabilirsiniz. Seve seve cevap veririm.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.