Mahallenizde Koronavirüs Var mı?

Sağlık Bakanlığı ‘nın yeni uygulaması ”Hayat Eve Sığar” ile artık mahallenizde koronavirüs var mı? Yok mu öğrenebilirsiniz. Sadece mahalleniz değil gittiğiniz her yerde koronavirüs riski olup olmadığını anlık olarak öğrenebileceksiniz.

Uygulamanın çalışma prensibi telefonunuzun konum servisi ile sağlık bakanlığının hasta adreslerinin karşılaştırılması ile çalışıyor. Bulunduğunuz bölgedeki kayıtlı koronavirüs hastalarına göre program size risk olasılığı söylüyor.

Uygulama anlık olarak harita üzerinden size “Evde izolasyonun düşük-yüksek olduğu bölgedesiniz”, “Orta-yüksek riskli bölgedesiniz” “Enfekte yoğunluğun orta-yüksek olduğu bölgedesiniz” gibi uyarılar yapıyor. Çok riskli bir alana girdiğinizde program sizden oradan uzaklaşmanız önerisinde ikaz ediyor.

Hayat Eve Sığar Uygulaması

Hayat Eve Sığar Android telefonlara indirmek için: https://bit.ly/3ev7vdM
Hayat Eve Sığar ios telefonlara indirmek için: https://apple.co/2Vj0EfZ

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl Kurulur?

Yukarıdaki verdiğim linklerden uygulamayı telefonunuza kurunuz. Uygulamayı açınız. İlk önce size uygulama hakkında bilgi verilecek ekranlar gelecek. Bunlara hızlıca ileri diyin.

Sonra cep telefonunuzu gireceğiniz ekran gelecek. Numaranızı girip KOD GÖNDER demeniz yeterli.

Gelen kodu ” Dogrulama Kodu ” yazan boş kısma yazın ve onaylayın. Hesabınız doğrulandıktan sonra sizden ”Konum Servislerini Aç” izin isteyecek. İzin verin.

Arkasına ”Bluetooth” açmak için izin isteyecek. Buna da izin vermeniz lazım yoksa tam çalışmaz uygulama.

Uygulama açılınca alt kısımdan ”Yoğunluk” sekmesini açın. Sizden TC kimlik, Baba adınızı ve doğum yılınızı isteyecek. Kullanabilmek için bu bilgileri doldurmanız lazım. Sonra sokak sokak, mahalle mahalle risk durumunuzu görebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. bu uygulama eğer tam doğru sonuç veriyor ise mükemmel çözüm olur , birazdan yükleyerek test etmeye başlayacağım, bilgilendirme için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.