REZİLLİK: Sokağa Çıkma Yasağı

Biliyorsunuz bugün 31 büyük şehirde 2 günlük sokağa çıkma yasağı geldi. Tabi bu açıklama devlet kurumlarından saat 10.00 gibi geldi yani marketlerin kapanma saatinden sonra.

Ama kapalı olması gereken marketler ve fırınlar ne hikmetse hepsi birden açıktı! Tabi ihtiyacı olan veya olmayan herkes sokağa döküldü. Evin balkonuna çıktım inanın 30 dk. içinde yolda arabalar gidemez oldu. Marketlerin ve fırınların önünde izdiham oldu.

Kimse sosyal mesafeyi umursamadı. Onu bırakın kimsede maske bile yoktu. O izdihamda bir tane taşıyıcı olması demek yüzlerce kişiye bulaştırması anlamına geliyor.

Ayrıca devletin tüm kurumları televizyonlardan, sosyal ağlardan, güvenlik güçlerimiz ise sokaklarda herkese evlerine dönmesi gerektiğini yarın fırınların, marketlerin, istasyonların, eczanelerin açık olacağına dair bilgi verdi. Ama halkımız oralı bile olmadı.

Marketlerden ve fırınlardan çekilen görüntüleri görmeniz lazım. Bu görüntüleden sonra virüs değil, cahillik bizi öldürecek…

Abi LUPPO, Coca-Cola nedir yahu!! Sizin aciliyetiniz bundan mı ibaret? ”Luppo ‘suz 2 gün geçiremem” mi dedin kendi kendine… Nasıl bir ruh sağlığı içindesiniz.

Kuruyemiş dükkanına bakarmısınız ağzına kadar dolmuş. Buradakiler acaba yarın virüsten ölenleri izlerken çekirdek mi çintleyecekler?

Artık birbirlerine;
Niye öldün? Coco cola almak için gittiğim markette virüs bulaştı ya sen? – ben de luppo alıyordum..
derler.

Toplum olarak çok cahiliz. Tamamen bilinçsiz bir şekilde ilerliyoruz. ALLAH sonumuzu hayır etsin.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.