Yardım Sonucu Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek?

Yardım başvurularının sonuçlarının ”Yardım Durumu” kısmında ” Kapsam Dışına Çıktı ” ve ” Kapsam Dışı ” diye iki ifade yer alıyor ve bunlar başvuranların kafasını karıştırmış durumda anlaşılan.

Arkadaşlar ikisi çok farklı anlamlara geliyor. Forunlarda, gruplarda ve sosyal ağlarda o kadar kafa karışıklığı varki anlatamam. Onun için ufak bir açıklama yapma gereği duydum. Sizde yazımı paylaşırsanız herkesin haberi olur.

Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek?

Yaptığınız başvurunun ön onayından geçtiğinizi. Başvurduğunuz yardımın gerekli devlet kurumuna iletildiği ve ödemenizi yakın zamanda yardımı alacağınız anlamına geliyor. Aşağıdaki önernekte olduğu gibi önce ” Kapsam Dışına Çıktı ” yazıyor. Ödemenin Durumu kısmında ise ” Teslim Edildi ” yazıyor. Yani yardımını almış.

Kapsam Dışı Ne Demek?

Yaptığınız başvurunun ön inceleme kısmında şartları sağlayamadığınız tespit edilmiş ve yardımı alamayacağınız anlamına gelmektedir. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi başvurunuzun neden Kapsam Dışına çıktığının sebepleride yazıyor.

Süreç Devam Ediyor Ne Demek?

Başvurunuzun hala incelemede olduğunun anlamına geliyor. Ve başvurunuzun bulunduğunuz ilçeye aktarıldığı anlamınada gelir.

BEĞENDİYSEN PAYLAŞABİLİR MİSİN?
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

8 Comments

 1. Peki kardeşim bende sabah uygundur yazıyordu şimdi de kapsam dışına çıktı yazıyor 26-04-2020 yazıyor.Şimdi ben gitsem pttden çekebilir miyim paramı?Ayrıca ben bu süreçte ikamet adresimden farklı yerde kalıyorum,ev adresime giderse ve bana ulaşamama gibi durumda ne olur?Şubeden mi gidip alıyoruz yoksa onlat ikamet adresimize mi getirecekler?

  1. Merhaba, yardım evinize gelecek ama ikamet adresinizde kalmadığınızdan para geri hezabınıza yatacak ama bu 10-15 günlük bir süreci bulabilir. Hesabınıza yatında istediğiniz postaneden çekebilirsiniz.

 2. Merhaba bizde hane yardımı 1 kere 400 tl aldık nisan ayında kapsam dışına çıktı yazıyor bir daha alamayacakmıyız

 3. Ben ilk defa diğer aile yardımı 300 Tl aldım bidaki ay alabilecekmiyim acaba ödeme yapıldı kapsam dışına alındı diyor 2. ödeme yapilmayacakmi tek seferlikmi oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir