Yardım Sonucu Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek?

Yardım başvurularının sonuçlarının ”Yardım Durumu” kısmında ” Kapsam Dışına Çıktı ” ve ” Kapsam Dışı ” diye iki ifade yer alıyor ve bunlar başvuranların kafasını karıştırmış durumda anlaşılan.

Arkadaşlar ikisi çok farklı anlamlara geliyor. Forunlarda, gruplarda ve sosyal ağlarda o kadar kafa karışıklığı varki anlatamam. Onun için ufak bir açıklama yapma gereği duydum. Sizde yazımı paylaşırsanız herkesin haberi olur.

Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek?

Yaptığınız başvurunun ön onayından geçtiğinizi. Başvurduğunuz yardımın gerekli devlet kurumuna iletildiği ve ödemenizi yakın zamanda yardımı alacağınız anlamına geliyor. Aşağıdaki önernekte olduğu gibi önce ” Kapsam Dışına Çıktı ” yazıyor. Ödemenin Durumu kısmında ise ” Teslim Edildi ” yazıyor. Yani yardımını almış.

Kapsam Dışı Ne Demek?

Yaptığınız başvurunun ön inceleme kısmında şartları sağlayamadığınız tespit edilmiş ve yardımı alamayacağınız anlamına gelmektedir. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi başvurunuzun neden Kapsam Dışına çıktığının sebepleride yazıyor.

Süreç Devam Ediyor Ne Demek?

Başvurunuzun hala incelemede olduğunun anlamına geliyor. Ve başvurunuzun bulunduğunuz ilçeye aktarıldığı anlamınada gelir.

YORUMLAR

 1. Peki kardeşim bende sabah uygundur yazıyordu şimdi de kapsam dışına çıktı yazıyor 26-04-2020 yazıyor.Şimdi ben gitsem pttden çekebilir miyim paramı?Ayrıca ben bu süreçte ikamet adresimden farklı yerde kalıyorum,ev adresime giderse ve bana ulaşamama gibi durumda ne olur?Şubeden mi gidip alıyoruz yoksa onlat ikamet adresimize mi getirecekler?

  1. Merhaba, yardım evinize gelecek ama ikamet adresinizde kalmadığınızdan para geri hezabınıza yatacak ama bu 10-15 günlük bir süreci bulabilir. Hesabınıza yatında istediğiniz postaneden çekebilirsiniz.

  2. Hocam merhaba. Sayfaya baktığımda “kapsam dışına çıktı” ibaresi bulunuyor fakat yanında tutar falan bulunmuyor. Bu yine de paranın ödeneceği anlamına mı geliyor? Teşekkür ederim

 2. Bizde teslim edildi diyor ama teslim edilmedi ödeme tarihi 8.5.2020

  1. Hep evdemiydiniz? Eve gelip sizi bulamamış olabilirler.

 3. Merhaba bizde hane yardımı 1 kere 400 tl aldık nisan ayında kapsam dışına çıktı yazıyor bir daha alamayacakmıyız

  1. Alabileceksiniz o 400 tl ayrı bir yardım.

 4. sorgulama,ummanı coşkun T:C…. kapsamım l mali gelirlerin ve tapu otogar baba adı M. anne adı c..

  1. Hocam 07 30 2020 tarihinde Bizim binanın çatısı rüzgardan dolayı yıkıldı devlet ev başı 1000 TL ödedi gıda yardımı diye komşularımız aldı sigortalı olanlar bile ama ben şehir dışındaydım gidemedim e devletten şimdi baktığımda kapsam dışı teslim edildi yazıyor bu ne anlama geliyor şimdiden teşekkürler.

 5. Ben ilk defa diğer aile yardımı 300 Tl aldım bidaki ay alabilecekmiyim acaba ödeme yapıldı kapsam dışına alındı diyor 2. ödeme yapilmayacakmi tek seferlikmi oluyor

  1. Aile yardımı farklı pandemi yardımı farklı.

   1. hane yardimi 400 tl kapsam disi teslim edildi diyor fakat ben almadim yardimi ve 400 tl heraymi alacagiz

 6. Hocam merhaba. 5 kasımda başvuru yaptım. Sayfaya baktığımda “kapsam dışına çıktı(13.11.2020)” yazıyor fakat yanında herhangi bir tutar yazmıyor. Bu durumda yardımdan faydalanabilecek miyim? Teşekkürler

  1. Normalde alacaksınız.

 7. Merhabalar benim hane yardımı adı altında diğer aile yardımında 450 tl teslim edildi yaziyo yardımın durumu ise kapsam dışı diyo ben oyle yardim almadim ptt ye gittim hesapta görünmüyor nasil olur acaba

  1. Aile fertlerinden birisi sizin adınıza almış olmasın Recep Bey.

   1. Herşey kimlikle olmuyor mu benim adıma olanı kim alabilir ki acaba ziraata sorsam mı

    1. Doğrudur başvuran kişi lazım ama evde yoksanız ve eşiniz evdeyse görevli somrululuk alarak verebilir. Çünkü milyonlarca kişi başvuru yaptı.

 8. Teslim edildi kapsam dışına çıktı ne demek diğer aile yardimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.