Askıda Fatura: Nedir? Nasıl Başvurulur?

Askıda Fatura Nedir? İstanbul Büyükşehir Belediyesinin başlattığı bir yardım kampanyasıdır. Askıda Fatura başvurusu içinse bir kaç şart var tabiki. Bu şartları sağlana tüm İstanbullular bu yardım fırsatından yararlanabilirler.

Askıda Fatura Nedir?

Bu kampanya hem yardıma muhtaç kişilerin hemde gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişileri arayanları buluşturan güzel bir kampanya arkadaşlar. Sistem şöyle işliyor İBB tarafından belirlemiş olan ihtiyaç sahibi ailelerin İSKi ve İGDAŞ faturalarının durumu iyi olan, yardım etmek isteyen kişiler tarafından ödenmesidir.

Bu sadece yardım isteyenler için değil yardım etmek içinde güzel bir fırsat arkadaşlar. Güzel bir uygulama olmuş. Her belediye böyle uygulamaları hayata geçirebilir bence.

Askıda Fatura Başvurusu

https://askidafatura.ibb.gov.tr/

Yukarıdaki başvuru adresine tıklayınız. Eğer ihtiyaç sahibi iseniz ” Askıya Fatura Bırak! ” buyonuna tıklayınız. Yok ben yardım etmek istiyorum diyorsanız ” Askıdan Fatura Al! ” butonuna tıklamanız yeterli.

Askıda Fatura Başvurusu Şartları

  • İBB’ye daha önce sosyal yardım talebinde bulunmuş ya da bulunacak olan(sosinc.ibb.gov.tr) ve sosyal yardım talebi incelemesi olumlu sonuçlanmış herkes faturasını ekleyebilir. Bu kontrol otomatik olarak Askıya Fatura Bırak! sayfasında askıya fatura bırakma işleminiz esnasında anlık olarak kontrol edilecek ve gerekli yönlendirme yapılacaktır.
  • Askıya faturanın eklenebilmesi için fatura sahibinin sosyal yardım başvurusunda bulunmuş ve onaylanmış olması gerekiyor.
  • Askıya fatura ekleme işlemi için faturanın sosyal yardım talebinde bulunmuş kişi üzerine olması gerekmektedir.
  • Daha öncesinde sosinc.ibb.gov.tr adresinden Sosyal Yardım talebinde bulunduysanız Askıya Fatura Bırak! sayfasından Askıya Fatura ekleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada Sosyal Yardım durumunuz kontrol edilecek ve sonucunuz olumluysa faturanız askıya eklenecektir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.