Exatlon Challenge Türkiye 2020

Daha önceki yazımda Exatlon Challenge Türkiye YouTuber ‘lar olarak temmuz ayında Netflix ‘te karşımıza çıkacağından bahsetmiştim. 3 Temmuzda Exatlon Challenge Türkiye 2020 başladı.

Tabi ben ancak zaman bulup izlemeye başladım. Sizlere buradan Exatlon Challenge Türkiye Youtuberlar incelemesini yapacağım. Her bölümü ayrı ayrı sizlere anlatmak istiyorum.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 1. Bölüm

Takımlar siyah ve mavi olmak üzere 4 ‘ü bayan 8 ‘er kişilik gruplara ayrıldılar. Burada kaybedene ceza sistemi var arkadaşlar. İlk oyunun cezası dünyanın en acı sosunu içmek oldu. Ayrıca 8 kişi 20 m2 ‘lik bir konteynerda kalacak. Kazananlar ise bir villada geceyi geçirecek ve bu villada parti verilecek. Oyunlar basit öyle ahım şahım bir parkur yoktu ilk bölümde. Oyunu kaybeden takım beyazlar oldu. Birde 2 kere cezayı kabul etmeyen oyundan diskalifiye oluyor.

Cezalar basit gelebilir ama düşündüğünüz gibi değil arkadaşlar. Kontetner ‘ın pisliğinde kusanlar bile oldu. Ayrıca beyaz takımdan buse sakatlandı.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 2. Bölüm

İlk bölüme göre daha zor bir parkur mevcuttu. Yarışmanın olduğu yerde her zamanki gibi kavgaların eksik olmayacağı gibi bu bölümde iki takım birbirine girdi diyebiliriz. Bu oyununda kazananı siyah takım olarak güzel villarına ve parti kızlarına kavuştular.

Kaybeden beyaz takımı ise hamamböceği dolu kapta muz bekliyordu. Ağızları ile muzu kaptan almaya çalıştılar. Herkes cezayı gerektiği gibi yaptı.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 3. Bölüm

İlk iki bölüme göre daha zor bir parkur ve hava şartları altında yarıştılar. Kazanan takım bayrak yarışı ile belirlendi. Beyaz takımda busenin sakatlığı devam.

Yarışmayı kaybeden gene beyaz takım oldu. Üstüste 3 kez kaybettiler. Ve ceza olarak yengeç dolu bir kaptan 3 adet yıldız topladılar. Hepsi cezalarını yerine getirdi ama kalacakları kontenyer ‘da tarantula çıktı. Kazanan siyah takım ise villalarında karaoke yaptılar.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 4. Bölüm

Parkur orta derece zorluktaydı buna rağmen bayan yarışmacıların pestili çıktı. Beyaz takımdan Lemur, Siyah takımdan Hayrettin ile yerdeğiştirdiler. Ayrıca beyaz takımda buse iyileşti ve 3 malubiyetten sonra ilk kez kazandılar ve villaya gittiler. Villada zenne ve dansöz eşliğinde parti verdiler.

Kaybeden siyah takımı ise fare dolu bir kapta bulunan peyniri bulup çıkarmak kaldı.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 5. Bölüm

Diğer parkurlara göre daha zorlu bir parkur vardı arkadaşlar. Ayrıca yarışmalarda bir kadın bir erkek beraber yarıştılar. Kazanan beyaz takım villarında partiye gittiler. Bu arada Hayrettin ‘in beyaz takıma geçmesi sanırım işe yaradı.

Kaybeden takım siyah ‘ı ise bilmem kaçtane değişik sosla birleştirilmiş çiğ balık bekliyordu. Ve bunlar mikserden geçirilmiş şekilde bir bardak içmeleri gerekiyor. En çok Aleyna ‘yı etkiledi içtikten sonra elleri titredi ve ağladı.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 6. Bölüm

Bu bölümde parkur yoktu. Parkur yerine hentbol vardı ve zevkli maçlar oldu. Beyaz takımda Hayrettin gene ağırlığını koydu ve galibeyetlerde büyük etkisi oldu. Beyaz takım şimdiye kadar oluşan en büyük farkı attı. Skor 5-0 olarak kazandılar. Oyunu kazanıp villalarında köpük partisine gittiler.

Kaybeden siyah takım ise bir cam fanus içinde tarantularla başbaşa kaldı. Aleyna bu ceza oyununu yapmak istemedi ve ilk ceza puanını aldı.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 7. Bölüm

Bu bölümde oyuncu transferi yapıldı. Siyah takım, beyaz takımdan barış yada hayrettini istediler. Beyaz takım ise hayrettini karşı takıma yolladı. Siyah takım ise buğrayı beyaz takıma yolladı. Ama hayatlarının yanlışı yaptılar. Hayrettin takımı toparlayan ve taktik veren kişiydi ki bunu ilk yarışmada anladık. Beyaz takım kaybetti.

Kaybeden takımı ise kurtlarla üstü kaplı bir dilim karpuzdan 3 adet ısırık almak.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 8. Bölüm

Uzun bir parkur mücadelesinden sonra bayrak yarışması ile kazanan beyaz takım oluyor. Hayrettin ilk defa ceza çekti 🙂 şimdiye kadar hep kazanan takımlarda mücadele etmişti.

Kaybeden takımı ise pitonlar bekliyordu.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 9. Bölüm

5-1 ‘lik bir skorla beyaz takım kazandı ama Buse sakatlandı.

Ceza olarak ise şimdiye kadarki en basit en az iğrenç verildi. Çiğ yumurta dolu akvaryumda ellerini kullanmadan lolipop aradılar.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 10. Bölüm

Buse bir kez daha iyileşti ve takıma katıldı ama yarışamayacak. Siyah takımdaki Aleyna bir sinir krizi geçirdi. Bu bölümde yarışma suda geçti ama çok zor bir parkur yoktu. Sonuç olarak beyaz takım 3. Kez arka arkaya kazandı. Bunun sonucunda siyah takıma oyuncu transfer hakkı doğdu.

Kaybeden takımın cezası ise iki oyuncu birbirine ellerinden ve ayaklarından bağlı şekilde bir kutuda bulunan kurbağaları, karşı taraftaki kutulara koymak. Diğer cezalara göre bu biraz küçük kaldı bence.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 11. Bölüm

Oy çokluğu ile buse ile öykü takım değiştirdiler. Yani siyah takım sakat buseyi alarak ne planladılar bende bilmiyorum 🙂 . Bu bölümdeki parkur çok basitti kimse yorulmadı.

Oyunu 5-1 ‘lik bir skorla siyah takım kazandı. Sanırım öykü ‘yü yollamanın etkisini gördüler. Beyaz takıma ceza olarak ise 3 kutu içine gözleri kapalı ellerini sokarak kutularda ne olduğunu tahmin etmek. Gözde ve öykü cezayı yapmak istemeyerek ilk ceza puanlarını aldılar.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 12. Bölüm

Siyah takım gene kazandı. Parkur her zamanki gibi zor değildi ama hava şartları biraz zordu. Kaybeden takıma ceza olarak buz dolu tank içinde sorulara cevap vermek.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 13. Bölüm

Basit bir parkur sonunda biraz uğraştıran bir atış vardı. Kazanan beyaz takım oldu. Siyah takıma ceza olarak ise çarkıfelek vardı. Tüm cezalar çok basitti.

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 14. Bölüm

Havuzlu bir orta derece zorlukta parkur vardı. Furkan sakatlandı ve oyunu tamamlayamadı. Kazanan beyaz takım oldu. Kaybeden takıma ceza olarak ise kazananlara hizmet etmekti. Güzel eğlenceli bir ceza oldu. 🙂

Exatlon Challenge Türkiye 2020 Youtuberlar 15. Bölüm

Son bölümde herkes kendi adına yarıştı. Bayanlardan yağmur, erkeklerden barış şampiyon oldu. Kazananlar 125.000 TL ödül kazandılar.

YORUMLAR

  1. Netflix’ten çok bildirim geldi izle diye ama henüz izlemeye fırsat bulamamıştım. Bugün bir bakarım olmazsa. 🙂

  2. Acun Medya’nın farklı platforlarda ki başarılı bir adımı olsa da beklentileri karşılamadı diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.