Gerici ABD!

ABD ‘de idam cezaları 2003 yılında durdurulmuştu. Ama Trump gelince bu durdurma kararını geçen sene bozmuştu ki bence şuana kadar yaptığı en iyi şeydir. Neyse bu bozma kararı ile Temmuz ve Ağustos ayı içerisinde 4 mahkum zehirli iğne ile idam edilecek.

ABD ‘de idamlar başladı

Gördüğünüz gibi ABD ne gerici, gelişmemiş bir ülke baksanıza idam bile var. Evet bu düşünce yapısı ülkemizdeki bir kesimin düşüncesini temsil ediyor ama sadece Türkiye söz konusu olursa. Yoksa ABD veya herhangi bir Avrupa ülkesi söz konusu olursa onları bu kararından dolayı ilerici, cumhuriyetçi ve laik ülkeler olarak görüyorlar ve alkışıyorlar.

Ama idam kararı ülkemizin gündemine gelince nedense içimizdeki bazı bir kesim ve Avrupa ‘daki ülkeler bir anda ayaklanıyorlar. Hayır anlamadığım neden bu kadar zorlarına gittiği. İdam cezası verilecek şuçlar belirlidir. Mesela çocuk katilleri, işkence ile adam öldürenler ve teröristlerdir. Örneğin ABD 4 idam mahkumunun ortak özelliği hepsinin çocuk öldürmesidir. Ama Avrupa ‘nın derdi çocuk katilleri değil tabiki ülkelerindede beslediklerikleri PKK ‘lı teröristleri korumaktır.

Bu arada Avrupa ‘da idam cezası olmayabilir ama hepsi sömürü ülkelerinde binlerce, milyonlarca insanı zevk uğruna katlettiler ve hala katlediyorlar. Şuanda PKK ‘nın uzantısı PYD ‘yi destekleyen Fransa ve Almanya o bölgede masum sivillerin ölmesine ses çıkarmıyorlar. Önemli olam petrol gelirlerinden pay alabilmeleri.

İşte benim zoruma giden nokta burası ama adamlara helal olsun minareyi çalıp, kılıfını uyduruyorlar. Allah bir gün bizede cezaevinde beslediğimiz askerimi şehit eden katillerin, masum çocuklara tecavüz edip öldürenlerin asılmasını nasip etsin.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.