Ateşimizi Ölçmek Adına Epifiz Beziminiz Kapanmasına Sebep Oluyorlar İddiası

Merhaba arkadaşlar, bir şehirefsanesini daha çürütmeye geldim. Facebook ‘ta gezerken şöyle bir yazıya denk geldim.

ATEŞİMİZİ ÖLÇMEK ADINA EPİFİZ BEZİMİZİN KAPANMASINA SEBEP OLUYORLAR…
HAYATINIZ İÇİN BU YAZIYI DİKKATLİ OKUYUN!
Bu akşam Kartepe’deki M. Restoran’a gittik. Girişte alnımızdan ateşimizi ölçmek istediklerini söylediler. “Bileğimizden ölçer misiniz?” desek de sert bir üslupla karşılaştık ve sonrasında ateşimizi ölçtürmeden dışarı çıktık. Hemen aşağısındaki Saklı Vadi’ye geldik ve burada da ateşimizi alnımızdan ölçtürmek istemediğimizi söyledik. Anlayışla karşıladılar ve fotoğrafta gördüğünüz manzara eşliğinde yemeğimizi yedik, bu yazıyı yazıyorum.

Alan kısıtlı. En kestirmeden özet geçiyorum: Beynimizin arka taraflarında yer alan ve “üçüncü göz” olarak bilinen epifiz bezi, melatonin hormonu salgılar. Uykuyu düzenleyen ve özellikle Lösemi hastalığına yakalanmamak için gerekli bir hormondur bu. Tam da alnımızın çatına denk gelir. Ateşimizi ölçmeye çalıştıkları yer. …ve bu bez, kızılötesi ve gama ışınlarından etkilenirse çalışması yavaşlar ve durur.

Bu bez, çam kozalağına benzer.

Şimdi bir zaman hepinizin mutlaka ilgisini çekmiş olabilecek birkaç örnek vereceğim size. Amerikan Doları’nda yer alan her şeyi gören göz… Vatikan’ın orta yerinde yer alan kozalak heykeli… Masonların locasında bulunan kocaman çam kozalağı figürü… Papa’nın âsâsında yer alan kozalak figürü… Nazi simgesindeki kartalın vücut kısmının çam kozalağından yapılması… Illuminati’deki tek göz… Tarih boyunca tüm ibadethanelerin yüksek bölgelere yapılması (Böylelikle epifiz bezinin daha çok çalıştığı ve ruhanî boyuta geçmenin kolay olduğu düşüncesi)

Epifiz bezi ayrıca “Hayalet Molekül” rumuzlu DMT olarak bilinen bir kimyasal salgılamaktadır. DMT’nin uyku sırasında, ruhsal ve gizemli deneyimler sırasında ve ölüm sırasında salgılandığına inanılır. Mideye girdiğinde diğer tüm uyuşturucu ilaçların ötesinde en güçlü halüsinojenik etkiye sahip bir kimyasal bileşene sahiptir. Bize tüm manevi deneyimleri verdiği düşünülen molekül tesadüfe bakın ki; epifiz bezinde bulunmaktadır.

Diyerek uzun bir yazı yazmışlar. İnanmassınız bu uydurma yazıyı sorgusuz sualsiz binlerce kişinin beğenmesi, paylaşması yetmezmiş gibi birde onaylayan yüzlerce yorum gördüm arkadaşlar. Bu yazıyı neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor.

Öncelikle Ateşimizi Ölçmek Adına Epifiz Beziminiz Kapanmasına Sebep Oluyorlar İddiası tamamen YANLIŞ ‘tır.

Temassız Kızılötesi Ateş Ölçerler

 • Temassız ateş ölçerler gama ışını veya kızılötesi ışın yaymazlar. Tam tersine insan bedeninin yaydığı ışın ve dalga boyunu ölçer. İnsan vücudundan yayılan dalgaboyu (36-37°C) 9~13чm’dür. Bu prensipten yola çıkarak, alın yüzeyinden ölçülen değer ile, alın derecesi ve asıl beden derecesi arasındaki karşılığı ayarlanarak, bedenin doğru derecesi elde edilir.
 • Epifiz Bezi alnımızda değil, iki hemisferin arasında talamus cisimlerinin birleştiği noktada yer alır.
 • Epifiz Bezi çam kozalağına benzemez. Bir mercimek boyutunda, kırmızı ve gri renktedir.

Görüldüğü gibi temassız ateş ölçerlerin bir zararı yoktur. Böyle cahilce Clickbait (Tık Tuzağı) tuzağına düşmeyin.

Kaynaklar:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Epifiz
Ateş ölçer çalışma prensibi

YORUMLAR

 1. Teşekkürler! İnsanlar nasıl iyice okumadan, hadi okudun düşünmeden nasıl balıklamacıya atlayarak böyle bir yazıyı sağa sola paylaşırlar hatta destek verirler anlamakta güçlük çekiyorum!

  Bu yazı mantıktan uzak, aklı selimlikten uzak, bilimden uzak, yapıcılıktan uzak, tamamen kafa karıştırmak için üzerinde çalışılmış, içinde bir sürü VİRÜSÜ barındıran bir yazı!

  +Üçüncü göz
  +Kızılötesi
  +Gama ışınları
  +Amerikan Doları
  +Vatikan
  +Mason
  +İlimunati

  Allah aşkına hiç düşündünüzmü bunların sıradan bir ateş ölçme prosedüründe ne işi var? Bu ateş ölçme cihazı Lazerle çalışıyor, kızılötesi dedikleri INFAROT TV uzaktan kumandası gibi, INFAROT ışık dalgaları insan gözü görmüyor ama telefonunuzun kamerasını açın TV kumandasını kemaraya doğru yöneltip herhangi bir düğmesine basın basın ve ışığını göreceksiniz.

  DİKKAT! Normal bir şekilde hayatını yaşayan bir insan aile toplum, şu parti bu parti fark etmez, böyle bir yazı formüle edebilirmi? Hem niye etsinki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.