Gül ve Düşün Çocuk Kitabındaki Tecavüz Hikayeleri

Bugün haberlerde Musa Dinç adlı bir yazarın ( bana göre değil ) Gül ve Düşün adlı çocuk kitabındaki tecavüz hikayelerini gördüm ve inanamadım. Kitaptaki hikayeleri bırakın çocukların okumasını, yetişkinlerin bile okuması uygun değil.

Resimde gördüğünüz gibi sapık yazarımız Tilki ‘yi, Boz Ayı ‘ya tecavüz ettirmiş. Bu yazarın küçüklüğünü merak ettim doğrusu acaba nasıl bir ortamda büyümüş, bu hikayeler ona normal mi geliyor? Yapılan araştırmalara göre bu tür insanların çocukluk yıllarında istismar edildiği ortaya çıkmıştır. Kesinlikle araştırılmalıdır.

Birde bu sapıkça hikayelere sosyal ağlardan yazara tepki gelince, beyefendi tenezzül edip bir açıklama yapmış. Demiş ki “Erdemli bir davranış sergileyerek özür diledim, kitap satış dışı tutuldu. Yayınevi ve benim elimde olanları imha ettik. Hakaret ve küfürler suç teşkil ediyor. Beni tanıyan ve bilenler nasıl bir insan olduğumu herkes biliyor” bak sen erdemli davranarak özür dilemiş. Acaba ne yapacaktı, hani bak özür diledim bu bile fazla der gibi açıklama yapmış.

Bu özür ülkemizde geçerli oluyor ne yazıkki! Aslında çocuklara yönelik her türlü sapıkça yazılar veya görselleri paylaşanlar direk cezaevine gönderilmeli. Ayrıca bu yazıları kontrol eden editörler, basıma sokan yayınevlerinede ağır cezalar verilmeli.

Aslında sorgulanması gereken bu hastalıklı yazıları paylaşmaktaki asıl amacı nedir? Birileri çocuklarımızı zehirlemek için bilerek mi bu tür sapıkları piyasaya sürüyor acaba? Çünkü son 1-2 yıldır bunun gibi bir çok sapkın çocuk hikayeleri piyasaya sürüldü biliyorsunuz.

Aileler olarak bu olaydan bir ders çıkartmak gerekirse, çocuklarınıza aldığınız kitapları önce siz okuyunuz. Daha sonra çocuklarınıza okutunuz.

YORUMLAR

  1. İnanılır gibi değil! Bu kadar pespaye bir şey üstelik! Yayinlayanlara da ceza verilmeli. Ama burası artık normal bir ülke değil ki!
    N.Narda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.