Halil Sezai ve Adalet Sistemi!

Sanırım bugün tüm haber kanallarında ve sosyal medyada yayınlanan videoyu görmüşsünüzdür. Kısaca olayı anlatmak gerekirse Halil Sezai film çekmek için kiraladığı villanın, yanındaki villanın sahibinin 67 yaşındaki babasını, evin sahibi yokken öldürüyesiye sokak ortasında dövmesi diyebiliriz.

Aslında bu tip kavgalar veya benzer olaylar ülkemizde her gün oluyordur ama bu olayla diğer olayların bir farkı var. Eğer ben 67 yaşındaki yan komşunun evini elimde odunla basıp kapısını kırsam, adamın yüzünün ortasına vursam ve burnu kırılsa. Durun daha bitmedi, burnunu kırdığım adam benden kaçarken onu sokak ortasına kadar kovalasam ordada iyice bir dövsem sizce bana ne olur? Savcılıktan elimi kolumu sallayarak çıkamıyacağım garanti. Olacağı şu konut dokunulmazlığı, darp, kasten yaralama, hakaret ve tehditten tutuklu yargılanmama karar verilirdi. İlk duruşmada 5-6 yıl ceza alırdım. İşte sıradan bir vatandaşın başına gelecek olay bu arkadaşlar. Ne yazıkki ülkemizde adalet böyle işliyor. Eğer tanınan veya arkanızda sağlam kişiler varsa savcılıktan elinizi kolunuzu sallaya sallaya çıkarsınız.

Gelelim bu ünlü bozuntusu Halil Sezai denen kişiye adamın saldırı tipine bakılırsa bildiğiniz öldürmeye teşebbüs olacak şeklinde saldırmış, saldırdığı kişinin kafasına tekme, diz atıyor. Aslında videoyu izlerseniz vahşet bir yerde zirve yapıyor. Yaşlı adam Halil Sezai ‘den kaçmak için sokağa çıkıyor. Arkasından Halil Sezai kovalıyor. O sırada yaşlı adam sanırım ölüm korkusuyla kelime-i şehadet getiriyor. Halil Sezai bunu ezan zannedip adama uyguladığı şiddeti arttırıyor. Bunun sebebi büyük ihtimal alkol arkadaşlar. Alkol ile bastırılmış duygularına sahip olamıyor ve içindeki islama karşı olan nefretini adamın üzerine boşaltıyor. ( Bu arada Halil Sezai ‘nin alkollü olduğunu konuşma tarzı ve yürüme şeklinden anlayabilirsiniz. )

Aslında savcılıktan elini kolunu sallayarak çıkması bu nefretine bağlı diye düşünüyorum. Çünkü bu olaydan sonra bir kaç milletvekili bu şahsiyet için avukatlarını yollamış ve serbet kalması için elinden geleni yaptığını söylemiştir. Bu destek halil sezai ‘nin siyasi görüşü ve islama olan bakış açısı ile alakalıdır. Yoksa yukarıda dediğim gibi bunları ben kamera önünde yapsam bir daha gün ışığı göremem yada göremezsiniz arkadaşlar.

Bu olaydan sonra şöyle bir twitter ‘da şöyle gezindim, en ufak bir şiddet olayında veya kendi görüşleri ile uyuşmayan ne varsa olayın doğrusuna veya yanlışına bakmadan twit atan milletvekillerine baktım hiçbirinden bu olayla alakalı tek bir twit yoktu. Çünkü bu hayvanlığı yapan şahıs kendi görüşlerini destekleyen veya palel giden bir ünlü. bari burada siyaset yapmayın be arkadaş. Bu işin siyaseti olmaz, bu tür olaylar topluma mal olur, nesilleri etkiler. Siz bu işe siyaset karıştırırsanız bu tür olayların arkası kesilmez.

EKLEME: 18.09.2020 tarihinde sosyal medyadaki baskı sonucu Halil Sezai tutuklandı.

EKLEME: 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılan şarkıcı, cezaevinde kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.