iPhone 12 Yurtdışı Fiyatları ve Türkiye Fiyatları

Bugün Apple firması iphone 12 ‘yi tanıttı. Tanıtımın mottosu “Hi, Speed” bunun sebebi ise iPhone 12 diğer modellerine göre %50 daha hızlı olacağı içinmiş.

Tanıtımda dikkat çeken pek yeni bir özellik göremedim açıkçası. Diğer modellere göre iphone 12 ‘nin köşeleri daha yuvarlak ayrıca 5G destekleyecekmiş. Diğer tüm özellikleri iyileştirilmiş bir iphone 11 ‘e benzettim. 🙂 Birazda ekran güçlendirilerek seramik kaplama ile korunmuş. Buda bir eski modele göre 4 kat daha dayanıklı olacakmış.

Bence Apple kullanıcıları açısından en büyük yenilik artık iPhone 12’ler ve şu anda satışta olan iPhone SE, XR ve 11’lerin kutusunda artık adaptör ve kulaklık bulunmayacak. Bunun sebebini ise ” lastik kullanımını azaltmak ” olarak açıkladır. Bundan sonra sıfır bir iphone alırsanız ekstra ücret ödeyerek kulaklık ve adaptör alacaksınız arkadaşlar. Peki Apple mağazasında satılan adaptörler ve kulaklıklar plastik olmayacak mı ben bunu anlamadım? Anlayan varsa beni aydınlatabilir mi?

iPhone 12 ‘nin Yurtdışı Fiyatları Nedir?

iphone 12 ‘nin yurtdışı fiyatlarına bakınca birim fiyat olarak gerçekten çok ucuz. Ama ülkemizdeki kur farkından bu telefonlar ülkemizde ne yazık ki lüx sınıfına giriyor.

iphone 12 yurtdışı fiyatları

iPhone 12 ‘nin Türkiye Fiyatları Nedir?

Yukarıda iPhone 12 ‘nin yurtdışı fiyatlarını görebilirsiniz. Peki bu fiyatlar ülkemizdeki kur farkı + vergiler ile ne kadara çıkacak onu göreceğiz. Fiyatlar hesaplanırken 1 dolar 8 TL olarak baz alınmıştır arkadaşlar.

iphone 12 Türkiye fiyatları
13 Temmuz 2020

Gerici ABD!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.