Türkiye ‘nin İlk Bilim-Kurgu Dizisi Hangisi?

Türkiye ‘nin ilk Bilim-Kurgu dizisi hangisi derseniz karşınıza 2017 yılında ‘Geçit’ adlı bir dizinin fragmanı çıkacaktır. Ama sebebi bilinmez dizi yayınlanmadı. Bu durumda Türkiye ‘nin ilk bilim-kurgu dizisi ünvanına Netflix destekli, Kıvanç Tatlıtuğ ‘un başrol oynadığı “Bir Denizaltı Hikayesi” adlı yapım sahip olacak.

Türkiye’ nin ilk bilim-kurgu dizisi

Türkiye ‘nin İlk Bilim-Kurgu Dizisi Bir Denizaltı Hikayesi

Netflix önümüzdeki yıl yayınlanacak olan dizilerini bir basın toplantısı ile duyurdu. Bunlarından arasında en dikkat çekeni Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde olacağı ve Tolga Karaçelik’in yöneteceği bir bilim-kurgu/aksiyon dizisi Bir Denizaltı Hikayesi oldu arkadaşlar. Çünkü biliyorsunuz eğer yayınlanırsa bu ülkemiz adına ilk bilim-kurgu dizisi olacak.

Daha önce Netflix, Çağatay Ulusoy ‘un başrolde oynadığı fantastik dizi Muhafız: Hakan adlı diziyi yayınlamış ve dünyada olumlu eleştiriler almıştı. Netflix geri dönüşleri beğenmiş olacak ki ülkede hiç çekilmeyen bir kategoride bir dizi daha yayınlacak. Netflix olmasa hala tv ‘lerde kan davası, tecavüz, mafyacılık vb. saçma sapan diziler izleyecektik. Netflix ‘in yaptığı bu atağı inşallah diyer yapımcılarda üstlenirde kaliteli diziler izleriz artık.

Netflix basın toplantısında Bir Denizaltı Hikayesi ne zaman başlayacak konusunda bir açıklama yapmadı arkadaşlar.

Bir Denizaltı Hikayesi Dizisinin Konusu

Dünyayı vuran bir doğa felaketinin sonucunda, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltısına binmesi gerekir. Arman ve ekibi, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken bir yandan da bu askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu araştırır. Her şeyin sonunda kendini, ekibini ve aslında çok daha fazlasını kurtarma yolunda başarılı olabilecek miydi?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.