Blood of Zeus Anime İncelemesi

Bugün Blood of Zeus animesini inceleyeceğim arkadaşlar. Bu incelemede Blood of Zeus Animesinin konusunu, imdb puanı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca anime hakkınla olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Blood of Zeus Animesinin Konusu

Heron bir piç olarak Dünya’ya gelecektir. Onun için annesi ve kendisi halk tarafından dışlanmış, eziyet görmektedir. Bu kadar sıkıntı bitmezmiş gibi iblislerle yüzleşecektir. Bu sırada tanrılar olaylara karışacaktır ve gerçekler ortaya çıkacak Heron seçim yapmak zorunda kalacaktır.

Blood of Zeus Anime Fragmanı Türkçe Altyazılı

Blood of Zeus Yorum ve Eleştirilerim

Blood of Zeus animesi diğer Netflix Anime dizilerinden birisidir. Onun için bir çok kişi bu animeye kolayca ulaşabilecektir. Anime Fantastik ve Aksiyon türündedir. Dizimiz 8 bölüm ve 30 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır.

Animeyi izleyince ve Yunan Mitolojisini az çok bilen bir kişi animenin ana konusunun Herkül ‘ün hayatını anlattığını bilir. Ama bunu birazcık değiştirmişler. Gerçi animenin introsunda ”mitoloji yazılı olmadan yayılmış hikayelerdir, bazıları kağıda hiç geçmeden unutulmuştur, bu da onlardan biri.” diye açıklamada bulunmuşlar. Bu tür mitolojik animelere gerçekten bayılıyorum. Beni takip edenler varsa mitolojik olarak ne kadar bilgi varsa izleyip, okumaya çalışıyorum. ( Mesela İskandinav Mitolojisini anlamak için Neil Gaiman ‘nın bu kitabını okumanızı öneririm )

Netflix bu animeyi Powerhouse Animation Studios hazırlatmış. Bu stüdyoyu Castlevania anime dizisinden hatırlayacaksınız. Buradada başarılı bir iş çıkarmışlardı. Bu yukarı ivmeyi Blood of Zeus ile sürdürmüşler. Ama bu animenin Castlevania animesinden tek farkı karakter gelişimini çok hızlı geçmeleri ki buda dizinin tek eksik tarafı diyebilirim. Eğer diziyi 2 sezona yayıp, ana karakteri ve yan karakterlerin gelişimini bizlere sindire sindire aktarsaydı tam bir efsana olurdu. Bana göre Zeus, 8 bölümlük 30 dakikalık bir sezona fazla gelmiş 🙂 .

Ama animeye genel baktığımızda boş boş konuşmalar yok. Anime ilk dakikadan itibaren aksiyonla başlıyor. Çizimleri ve müziği çok güzeldi. Ayrıca dikkatimi çekti animede ecchi sahne yok denecek kadar azdı. Ama genede Netflix dokundurma yapmış mesela bir sahnede 3 tanrı erkekli, kadınlı aynı yataktan kalkıyorlardı. 🙂

SONUÇ: Blood of Zeus animesini mitolojiyi ve fantastik animeleri sevenlerin kesinlikle izlemesini öneriyorum. Blood of Zeus imdb puanı 8.0 ( 2842 kişi oy kullanmış ) benim puanımda aynı arkadaşlar.

YORUMLAR

  1. Animeler hiç de ilgimi çeken eserler değil. Netflix’i de kapattırdım zaten. 🙂

    Meraklısı için güzel bir inceleme yazısı. Tebrikler…

    1. Tşk. abi yorumun için ama netflix şuanlık candır. Evde normal yayın yok bizde. Çocuk youtube biz netflix 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.