Samsung Laptop ‘lara USB ile Format Atmak

Eski model ( Samsung NP350V5C ) Samsung Laptop ‘lara USB ‘den format atmak istediğinizde bilgisayarınız taktığınız USB ‘yi tanımıyor direk Harddiskten başlatıyor. Bunun sebebi Samsung model laptoplar Windows 8.1 ve recoverye yüklenmiş şekilde geliyor. Format atmak istediğinizde otomotik bunu engelliyor.

Ama Samsung Laptoplara USB ‘den format atmak imkansız değil. İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda Bios ‘tan 2 ayarı değiştirmeniz sonucunda USB ‘den format atabiliyorsunuz. Öncelikle kuracağınız windows sistemini Rufus programı ile usb ‘nize aktarıyorsunuz. Sonra bilgisayarınızı baştan başlatın ve F2 tuşuna ardı ardına basın. Karşınıza BİOS ekranı gelecek. Bu ekranda iki yeri değiştirmeniz lazım. Bu ekranda maus işlemez klavyenin yön tuşları ile hareket edeceksiniz.

Samsung Laptop USB Format Atmak

Samsung Laptop Usb Format Atmak

Bios ekranına girdiğiniz değiştireceğiniz ayarlar.

  1. Advanced menüsünden Fast Boot seçeneğini DİSABLE yapmanız lazım.
  2. BOOT menüsünden Secure Boot seçeneğinide DİSABLE yapmanız lazım.

Bu ayarları değiştirdikten sonra kaydedip çıkış yapın. Format atacağınız USB ‘nizi laptoba takınız ve bilgisayarı yeniden başlatınız. Bu sırada F10 tuşuna devamlı basın. Karşınıza ön yükleme için seçenekler çıkacak siz USB ‘yi seçin ve kuruluma geçin. İşte Samsung Laptoplara USB ‘den format atmak bu kadar basit.

YORUMLAR

  1. Şu format işini de hiç sevmemişimdir. Allah’tan eş dost anlıyor bu işlerden de yaptırıp geçiyoruz.

    1. Abi ben zevkle atıyorum vala. Yakın olsak sana seve seve yardımcı olurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.