Volvo Hız Sınırı Nedir?

Arkadaşlar Volvo hız limiti belirleyeceğini açıklamıştı. Anlaşılan bu dediğini yapacak gibi. Volvo hız sınırı olarak ise 180 km/s hızı belirlemiş. Kısacası bu hıza ”Volvo Güvenlik Hız Sınırı” deniliyor.

Volvo hız limiti
Volvo Hız Sınırı 180 km/s Oldu

Volvo 2021 yılında üreteceği tüm modellerde bu hız sınırını koyacağını ve tüm modellerine Tehlike Işık Uyarısı (Hazar Light Alert) ve Kaygan Yol Uyarısı (Slippery Road Alert) sistemlerinide ekleyecekmiş. Ayrıca kademeli olarak tüm araçlarına kamera ve sensörler ekleyeceğini bununla sürücünün takip edilip kaza oluşmadan engelleneceğini açıkladı. Volvo bu özellikler ile 2023 yılı hedefi olan ”ölümlü kazaya karışmayan Volvo’lar” ile uyuşuyor. Bu gelişmelerden en çok merak edien Volvo ‘nun araçlarına koyduğu hız sınırı ile satışları arasındaki bağlantı. Bir çok kişi Volvo hız sınırının satışlarını düşüreği görüşünde.

Bana kalırsa Volvo ‘nun max. hız limiti satışlarını etkilemeyecektir. Çünkü Volvo araçları satın alan kişi zaten güvenliği için alıyor. Yüksek hızı veya görünüşü için Volvo alan duymadım. Örneğin şarkıcı Alişan ”Range Rover ile düz yolda takla atan Alişan 3 adet Volvo aldı” diye haberleri okumuş-görmüşsünüzdür. Yani dediğim gibi Volvo alanların önceliği güvenlik olduğu için satışlar düşmeyecektir ama artmayacaktırda düşünüyorum. ” Aaa Volvo araçlarına hız sınırı koymuş gidelim hemen satın alalım” diyenlerde olmayacaktır. Bakalım Volvo hız sınırı satışlarıda sınırlacak mı?

Volvo Hız Sınırı Kaldırma

Şimdi Volvo araçlarına hız sırını koydu ya yakında oto tamircilerinde şu tabelaları görebiliriz ”Volvo hız sınırı kaldırılır” yada google ‘da ”volvo hız sınırı kaldırma” , ”volvo hız sınırı nasıl kaldırılır” gibi aramalarada denk gelebilirseniz hiç şaşırmayın. Çünkü Volvo hız limiti büyük ihtimal bir program aracılığı ile yapacaktır. Her programında kırılması gerekiyor. 🙂

21 Aralık 2017

TANIMAK

YORUMLAR

  1. 180 ideal bir hız sınırı değil mi zaten? Niye insanlar daha hızlı gitmek için çaba gösteriyor ki? 🙁

    1. Abi hız için özel pistler var. Bu pistlerde istedikleri gibi hız yapabilirler ama dediğin gibi normalde fazla bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.