Clubhouse Uygulaması Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Sosyal medyada yeni bir akım olan Clubhouse uygulaması nedir? Clubhouse nasıl yüklenir? Clubhouse nasıl üye olunur? Gibi soruların cevabını bir çok kişi merak etmektedir.

clubhouse uygulaması
clubhouse uygulaması

Clubhouse Uygulaması Nedir?

Öncelikle Clubhouse, kullanıcıların oluşturduğu odalarda sadece sesli olarak paylaşım yapılabilen bir sosyal medya uygulaması. Bu gruplarda ses hariç yazılı veya görsel veri paylaşımına izin vermiyor. Onun için Clubhouse = Canlı podcast uygulamasıdır desek yeridir. Aslında sadece görsel olarak yayın yapmaya izin veren Periscope uygulamasının ses versiyonuda diyebiliriz.

ios telefonlarınıza uygulamayı indirmek için tıklayınız

Android telefonlarınıza uygulamayı indirmek için tıklayınız

Şuanda kaliteli bir kitle mevcut diyebiliriz. Sohbetler konferans kalitesinde ilerliyor. Ama ileride birbirine hakaret, küfür eden bir ergen topluluğuna dönecektir diye düşünüyorum. Şuan davetiye ile giriş olduğundan ülkemizde bir merak oluştu. Bu tür gizlilikleri seven bir milletiz. Ek olarak ilk girenler umduğunu bulamadığı için uygulama düşüşe geçecektir diye tahminde bulunabilirim.

Clubhouse Giriş

Uygulamaya girişte sizin ilgili duyduğunuz kategorileri sormaktadır. İsterseniz burayı pas geçebilirsiniz. Daha sonra iki türlü katılım sağlayabiliyorsunuz. 1. si moderatör girişi eğer bunu seçerseniz kendiniz bir oda oluşturabiliyorsunuz ve bu odanın tüm kontrolü sizde oluyor. Yani sohbeti, sohbete katılacak kişileri ve sohbetin gidişatını siz belirliyebiliyorsunuz. 2. giriş şekli ise dinleyici olarak odalara giriş yapabiliyorsunuz. Dinleyici olarak odalara giriş yaparsanız sadece sohbeti dinleyebilir veya sohbete katılımcı olmak için başvuru yapabilirsiniz. ( Katılımcı olmak için sağ altta bulunan el kaldırma düğmesine basarak, moderatörden izin alarak katılabilirsiniz )

Clubhouse Nasıl Üye Olunur?

Clubhouse uygulamasına diğer sosyal ağlar gibi direk üye olamıyorsunuz. Aslında oluyorsunuz da olamıyorsunuz. Şöyle ki eğer uygulamayı indirip üyelik formunu doldurursanız sizi sıraya alıyor ve sizin sıra beklediğinizi diğer Clubhouse üyeleri görebiliyor. Eğer o sırada iyi birine denk gelirseniz hemen sizi içeriye alabiliyorlar. Eğer sıra beklemeden en hızlı şekilde üye olmak istiyorsanız size Clubhouse davetiye kodu lazım. Şuanda Türkiye ‘de hızlı bir yükselişe geçen uygulama için davetiyeler satılmaktadır. Açıklığa kavuşturmak için arama motoruna ”clubhouse davetiye satın al” diye arama yapmanız yeterli. Bir adet clubhouse davet kodunun 75 TL ‘den satıldığını göreceksiniz. Bu arada milletimiz bunu bile fırsata çevirmiştir.

Ücretsiz Clubhouse Davetiye Kodu Bulma

Bahsettiğim gibi Clubhouse uygulamasının ücretsiz verdiği davetiye kodlarını bizimkiler ücretli bir şekilde satmaktadır. Ancak ücret ödemeden Clubhouse davetiye kodunu twitter, instagram gibi uygulamaların arama kısmına #clubhouse yazarak arama yapın. Daha sonra karşınıza çıkan konuşmalara katılın bir iki yorum yapın ve konuşmaya katılan kişilerden davet kodu talep edin. Mesela davetiye kodumu bu yöntem ile edindim. Uygulamaya katıldığınız zaman size direk 2 davetiye kodu verecek. Lütfen sizde bunu başkalarına ücretsiz olarak verin. 🙂

Clubhouse Android Telefonlara Yükleme

İlk önce iphone telefon modellerinde çıkan uygulama için android kullanıcıları ”Clubhouse Android’e gelecek mi?”, ”Clubhouse Android’e ne zaman çıkacak?” , ”Clubhouse Android de var mı?” derken sonunda Clubhouse Android’e geldi arkadaşlar. Ücretsiz olarak indirip, davetiyenizle üye olabilirsiniz.

Clubhouse Android indir: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.clubhouse.clubhouse&hl=tr&gl=TR

Clubhouse APK İndir

Evet arkadaşlar internet ‘te ”Clubhouse APK” diye aratıp, programın illegal sürümünü indirip telefonuna kurmak isteyen kişiler var. Şuan için bazı siteler android için uygulamanın APK sürümlerini yayınlamışlar. Ama bu tür APK ‘ları indirip telefonunuza yüklememenizi öneriyorum. Her şeyden önce bu APK yayınlayan kişiler kötü niyetli ise bu APK ile telefonunuza istediğini yaptırabilir haberiniz olsun.

Sonuç olarak davetiye sistemiyle çalışan bir uygulamanın resmi sürümü varsa illegal işlere karışmamanızı öneriyorum.

Clubhouse Uygulaması Hakkında İlginç İstatistikler

  • 6 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. ( Aralık ayında 600 bin, ocak ayında 2,3 m yeni kullanıcı katıldı )
  • Google aramalarda ” Clubhouse uygulaması ” son 90 günde %3250 oranında arttı.
  • Clubhouse, sadece ocak ayında 2.3 milyon kez indirildi.
  • Şubat ayında Almanya, Japonya ve Türkiye ‘de 1 numaralı uygulama oldu.

YORUMLAR

  1. bu uygulamayı kullanmak istiyorum

    1. telefonunuzun markası nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.