Clubhouse Uygulaması Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Sosyal medyada yeni bir akım olan Clubhouse uygulaması nedir? Clubhouse nasıl yüklenir? Clubhouse nasıl üye olunur? Gibi soruların cevabını bir çok kişi merak etmektedir.

clubhouse uygulaması
clubhouse uygulaması

Clubhouse Uygulaması Nedir?

Öncelikle Clubhouse, kullanıcıların oluşturduğu odalarda sadece sesli olarak paylaşım yapılabilen bir sosyal medya uygulaması. Bu gruplarda ses hariç yazılı veya görsel veri paylaşımına izin vermiyor. Clubhouse = Canlı podcast uygulamasıdır desek yeridir. Aslında sadece görsel olarak yayın yapmaya izin veren Periscope uygulamasının ses versiyonuda diyebiliriz.

ios telefonlarınıza uygulamayı indirmek için tıklayınız

Şuanda kaliteli bir kitle mevcut diyebiliriz. Sohbetler konferans kalitesinde ilerliyor. Ama ileride birbirine hakaret, küfür eden bir ergen topluluğuna dönecektir diye düşünüyorum. Şuan davetiye ile giriş olduğundan ülkemizde bir merak oluştu. Bu tür gizlilikleri seven bir milletiz. İlk girenler umduğunu bulamadığı için uygulama düşüşe geçecektir diye tahminde bulunabilirim.

Clubhouse Giriş

Uygulamaya girişte sizin ilgili duyduğunuz kategorileri sormaktadır. İsterseniz burayı pas geçebilsiniz. Daha sonra iki türlü katılım sağlıyabiliyorsunuz. 1. si moderatör girişi eğer bunu seçerseniz kendiniz bir oda oluşturabiliyorsunuz ve bu odanın tüm kontrolü sizde oluyor. Yani sohbeti, sohbete katılacak kişileri ve sohbetin gidişatını siz belirliyebiliyorsunuz. 2. giriş şekli ise dinleyici olarak odalara giriş yapabiliyorsunuz. Dinleyici olarak odalara giriş yaparsanız sadece sohbeti dinleyebilir veya sohbete katılımcı olmak için başvuru yapabilirsiniz. ( Katılımcı olmak için sağ altta bulunan el kaldırma düğmesine basarak, moderatörden izin alarak katılabilirsiniz )

Clubhouse Nasıl Üye Olunur?

Clubhouse uygulamasına diğer sosyal ağlar gibi direk üye olamıyorsunuz. Aslında oluyorsunuzda olamıyorsunuz. Şöyle ki eğer uygulamayı indirip üyelik formunu doldurursanız sizi sıraya alıyor ve sizin sıra beklediğinizi diğer Clubhouse üyeleri görebiliyor. Eğer o sırada iyi birine denk gelirseniz hemen sizi içeriye alabiliyorlar. Eğer sıra beklemeden en hızlı şekilde üye olmak istiyorsanız size Clubhouse davetiye kodu lazım. Şuanda Türkiye ‘de hızlı bir yükselişe geçen uygulama için davetiyeler satılmaktadır. Milletimiz bunu bile fırsata çevirmiştir. Arama motoruna ” clubhouse davetiye satın al ” diye arama yapmanız yeterli. Bir adet clubhouse davet kodunun 75 TL ‘den satıldığını göreceksiniz.

Ücretsiz Clubhouse Davetiye Kodu Bulma

Bahsettiğim gibi Clubhouse uygulamasının ücretsiz verdiği davetiye kodlarını bizimkiler ücretli bir şekilde satmaktadır. Ücret ödemeden Clubhouse davetiye kodunu twitter, instagram gibi uygulamaların arama kısmına #clubhouse yazarak arama yapın. Karşınıza çıkan konuşmalara katılın bir iki yorum yapın ve konuşmaya katılan kişilerden davet kodu talep edin. Şahsen ben öyle edindim. Uygulamaya katıldığınız zaman size direk 2 davetiye kodu verecek. Lütfen sizde bunu başkalarına ücretsiz olarak verin. 🙂

Clubhouse Android Telefonlara Yükleme

Şuan için uygulama sadece İos işletim sistemi yani İphone telefonları için geçerli arkadaşlar. Ama Ceo ‘nun açıklamasına göre android telefonlar için çalışmalara başlamışlar. Sanırım şirket bu kadar kısa sürece yükselişe geçeceklerini düşünmüyorlardı. Çünkü uyguma daha 6-7 ay önce 1.500 kişi tarafından kullanılıyordu, şuan milyonlara ulaştı.

Clubhouse Uygulaması Hakkında İlginç İstatistikler

 • 6 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. ( Aralık ayında 600 bin, ocak ayında 2,3 m yeni kullanıcı katıldı )
 • Google aramalarda ” Clubhouse uygulaması ” son 90 günde %3250 oranında arttı.
 • Clubhouse sadece ocak ayında 2.3 milyon kez indirildi.
 • Şubat ayında Almanya, Japonya ve Türkiye ‘de 1 numaralı uygulama oldu.
BEĞENDİYSEN PAYLAŞABİLİR MİSİN?
 •  
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir