Fiat Egea 10 Bin Bakımı ve Fiyatı 2021

Bugün sıfır aldığım aracımın ilk servis bakımı için Fiat Bayisine gittim ve size bu yazımda Fiat Egea 10 Bin Bakımı Fiyatı hakkında bilgi vereceğim arkadaşlar.

Fiat Egea 10 Bin Bakımı ve Fiyatı
Fiat Egea 10 Bin Bakımı

Fiat Egea 10 Bin Bakımı

Aracımı 2020 yılında Temmuz ayında aldım arkadaşlar. O zamandan bu zamana yani 8 aylık sürede tam 11 bin kilometre yapmışım. Normal şartlarda 10 bin km olunca servise götürmem gerekiyordu ama bu virüs illeti yüzünden bir türlü zaman ayırıp gidememiştim. Kısmet bugüneymiş neyse bu sabah servisi randevu için aradım ve aynı gün öğleden sonra 13.30 ‘da gelebileceğimi söylediklerinde şaşırdım açıkçası.

13.30 ‘da servise vardığım zaman ruhsat ile kayıt açtılar ve aracımı 17.50 ‘de alabileceğimi söylediklerindede ikinci şokumu yaşadım. 🙂 Sebebini sorduğumda yağ, yağ filtresi, hava filtresi, yürüyen aksanlar, alttakım ve fren balatalarının kontrolü ve değişimlerinin yapılacağını söyledi. Gerçi yapabileceğiniz pek bir şeyde yok. İstesenizde istemesenizde o bakımı yaptırmak zorundasınız. Onun için yetkili servise Fiat Egea 10 bin bakımına giderken hazırlı gidin. Yanınıza powerbank, yiyecek ve içeçek alın. 🙂

Fiat Egea 10 Bin Bakımında Değişenler

Bana dediklerine göre yağ, yağ filtresi, hava filtresi, fren balatalarının değiştiğini söylediler. Tam detaylı faturayı almayı unuttuğumdan eksik yazdığım şeyler olabilir arkadaşlar. Faturayı mail olarak aldığım zaman tek tek yazarım.

Ayrıca Fiat ‘ın resmi web sayfasından yaptığınız kilometreye göre bakımda yapılacakların listesi mevcut. Aşağıdaki link ‘e tıklayınız aracınızın model ve yılını seçiniz. Mesela Egea için kılavuzun 152-156 sayfaları arasında bakım ile ilgili tüm bilgiler mevcut.

https://otomobil.fiat.com.tr/satis-sonrasi/bakim-yetkili-servis/periyodik-bakim

https://otomobil.fiat.com.tr/satis-sonrasi/kullanim-kilavuzlari

Fiat Egea 10 Bin Bakım Ücretleri 2021

Yukarıdaki değişimler ve işçilik olarak toplam ödediğim miktar 1.300 TL arkadaşlar. Bu fiyatıda, word karta peşin fiyatına 8 taksit yaptılar. Tabi bu fiyatlandırma şehirden şehire değişiyor mu bilmiyorum. ( Normalde değişmemesi lazım ) Ben Adana ‘da yaptırdım bakımımı.

Aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar.

YORUMLAR

  1. yetkili servisler pahalı olabilir bunun yerine yetkili servis kalitesinde iş yapan Bosch Car Service yani bosch otoservisleri tercih edilebilir yakınınızda varsa eğer bi fiyat teklifi almanızı öneririm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.