Peugeot Yeni Logosu – 2021

1800 yıllarda kurulan Peugeot 2021 yılına yeni logosunu tanıtarak girdi arkadaşlar. Bu yazımda Peugeot yeni logosu hakkında düşüncelerimi aktaracağım.

Peugeot Yeni Logosu 2021
Peugeot Yeni Logosu

Peugeot Yeni Logosu ‘nun Anlamı

Evet her ne kadar logo değişmiş deselerde, logoyu ilk gördüğümde 1960 yılındaki logonun aynısı diye düşündüm. Sadece günümüze uygun olarak azıcık sadeleşmiş hali ve kontrastı ile oynanmış bir logo olmuş dedim. Ayrıca logonun dış çerçeveside Ferrari ‘yi anımsattı bana. Ayrıca seçilen renk ve Aslanın duruşu, Peugeot ‘un önümüzdeki yıllarda daha atik ve güçlü araç modellerinin çıkacağını hissettirdi. Gerçi şuanki modelleri çok hırçın ve iddalı modeller.

Peugeot Tüm Logoları
Peugeot Tüm Logoları

Bu 2021 model yeni logo bana göre gereksiz bir değişim oldu gibi arkadaşlar. Çünkü yenilikçi ve günümüze uygun herkesin çizebileceği sade ve basit bir logo değil. Birde 1960 logosunun aynısını yapmanın anlamıda yok. Biliyorsunuz eski logosu Stadel Aslanı ‘nı temsil ediyordu. Şuanki logo ise heryerde görebileceğiniz özellikle şehirler arası yolculuk yaparken adını sanını duymadığınız akaryakıt istasyonu logosu gibi geldi. Tabi tüm bunlara rağmen yıllar geçtikçe bu logoyuda benimseyeceğiz.

peugeot yeni ve eski logosu
Peugeot eski ve yeni logosunun karşılaştırılması

Yukarıdaki karşılaştırma resmine bakarak sizce yaptığım yorumlarda haklı mıyım haksız mıyım? Ben bu eleştirileride bir uzman olarak yapmıyorum sadece potansiyel bir müşteri gözü ile yaptım arkadaşlar. Grafiker ve görsel sanatlara uzman olan arkadaşlarım daha bilimsel ve sanatsal yorumlar yapacaktır.

21 Aralık 2017

TANIMAK

13 Temmuz 2020

Gerici ABD!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.