Starlink Türkiye Fiyatları?

SpaceX firmasının uydudan internet projesinin test ayağı başladı arkadaşlar. Test aşamasındaki Starlink Türkiye fiyatları belli oldu.

Şuanda Starlink resmi web sayfasından ( https://www.starlink.com ) ön başvuru formunu doldurup ön ödeme olarak 99$ ‘ı ödedikten sonra sıraya girebilirsiniz. Ayrıca sıra şu şekilde belirleniyor arkadaşlar ” Starlink şu anda kapsama alanı başına sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılabilir. Siparişler, ilk gelen ilk alır esasına göre yerine getirilecektir. ”

Starlink Türkiye Fiyatları?
Starlink Türkiye Fiyatları?

Starlink Türkiye ‘ye Ne Zaman Gelecek?

Şuanda ön başvurusu yapılan Starlink uydu interneti ülkemize 2021 yılının sonuna doğru gelecek. Ama Starlink internet fiyatlarını Türkiye ‘ye özel olarak fiyatlandıracak mı belli değil. Aslında aylık 99$ ABD ve Kanada ‘da bile çok pahalı bir hizmet. Çünkü şuanda adamlar 20$ ‘a sınırsız internet kullanıyorlar. Starlink Türkiye fiyatları ne olur derseniz bu fiyatlarla imkansız ve kimse kullanamaz gibi. Şunuda belirtmek isterim eğer Elon Musk intenet fiyatlarını ülkemize göre özel bir fiyat politikası uygularsa şuanda rezil hizmet sunan ve sadece vatandaşı sömüren internet sağlayıcılarını bitirir.

Ama üzülerek şunuda ekliyim bir Kanadalı Elon Musk ‘ı twitterde etiketleyerek ülkesi için özel bir fiyatlandırma istedi. Musk cevap olarak ”Starlink’in fiyatı tüm ülkelerde aynı olacak şekilde tasarlandı. Yalnızca vergiler ve kargolama kısmında fark olabilir.” dedi. Bu açıklamaya göre fiyat politikaları ülkeden ülkeye değişmeyecekmiş. Yani 99$ olacakmış. Şuanki kura göre aylık 700TL buna vergilerde eklenince aylık 1000TL ‘yi bulan bir ücret olacak gibi duruyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.