WordPress Anasayfada Yazı Göstermeme Eklentisi

Arkadaşlar biz blog yazarları olarak bazı yazılarımızın anasayfada gösterilmesini istemeyiz. Onun için WordPress anasayfada yazı göstermeme eklentisi çok aradım ve buldum.

Aslında bu eklenti ile bir nevi WordPress ana sayfada yazıları gizleme yöntemi oluyor. Çünkü yazılarınızı google botlar okuyup index alabiliyor. Paylaştığınız yazılar sadece anasayfada görünmüyor, yoksa eklediğiniz kategoride ve site içi aramalarında görünüyor. Ayrıca bu basit eklenti ile istediğiniz kategorileri ve içindeki makaleleride anasayfada gizleyebiliyorsunuz. Birde bu eklentinin ücretli versiyonuda var. Eğer ücretli versiyonunu satın alırsanız isterseniz istediğiniz etiketleri, yazar profilini, arşivleride gizleyebiliyorsunuz. Gerçekten çok basit ve başarılı bir eklenti olmuş.

İnternette bir çok sitede kodlar ve eklentiler paylaşılmış ama hiç biri istenileni tam olarak veremiyor. Genelde sitelerde anasayfada istediğimiz yazıyı göstermeme yerine WordPress anasayfada kategori gizleme yöntemini anlatmışlar. İnanın diğer forum ve sitelerde anlatılanlar bu eklentinin yanından geçemez. İkide bir kodlarla oynamak istemeyenler için yapılmış resmen. 🙂 Ben çok beğendim.

Peki bu tür bir eklentiye neden ihtiyaç duydum. Bazen ziyaretçilerim ve takipçilerim için önemsiz olduğunu düşündüğüm yada onların ilgilisi ile alakalı olmayan bir paylaşımım için lazım oldu. Sitemin genel içeriği ile alakasız olan içerikleri bu şekilde paylaşacağım.

WordPress Yazılar Anasayfada Görünmesin

Eklentimizin adı WP Post Hide. Eklentiyi WordPress ‘in resmi eklenti adresinden indirebilirsiniz.

Wordpress Anasayfada Yazı Göstermeme Eklentisi
WordPress Anasayfada Yazı Göstermeme Eklentisi

Eklentiyi yükleyip aktifleştirdikten sonra admin panelinizden anasayfadan gizlemek istediğiniz bölümü seçiyoruz. Eğer sadece istediğiniz yazıları anasayfada göstermemek istiyorsanız ” Post ” kutucuğuna tik koyun, yok ben hem istediğim yazıları hemde kategorileri anasayfada gizlemek istiyorum diyorsanız ” Pages ” kutucuğunada tik koymanız yeterli. Daha sonra paylaşmak istediğiniz yazıyı yazdıktan sonra yan taraftaki panelinizden anasayfada yazınızı gizlemek için ” Hide from Front Page ” seçeneğimi seçmeniz lazım.

Wordpress Anasayfada Yazı Göstermeme Eklentisi
WordPress Anasayfada Yazı Göstermeme Eklentisi

WordPress Yazıları Kategoride Göstermeme

Aynı eklentiyi kullanarak istediğimiz yazıları istediğimiz kategoride göstermeyebiliriz. Bunun için eklentiyi aktif ettiğimiz yerdeki ” Pages ” kutucuğunuda işaretlemeniz yeterli. Sonra yazınızı paylaşmadan hemen önce sağ taraftan ” Hide from Category Pages ” işaretleyip yazınızı paylaşmanız yeterli.

WordPress Yazıları Site İçin Aramada Gizleme

Bu eklenti sayesinde isterseniz seçtiğiniz yazıları site içi aramalarda da gizleyebilirsiniz. Bunun için yazdığınız yazıyı paylaşmadan önce sağ taraftan ” Hide from Search Pages ” işaretleyip yazınızı öyle paylaşmanız yeterli olacaktır.

YORUMLAR

  1. WordPress Anasayfada Yazı Göstermeme Eklentisi arıyordum kaç gündür hepsi işe yaramazdı ama önerdiğiniz eklenti çalıştı teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.