DanMachi Anime İncelemesi (Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka)

DanMachi anime incelemesi. Bu incelemede Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka animesinin konusunu, imdb puanı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. Şunuda eklemek isterim animenin adı gereksiz şekilde uzundur onun için DanMachi kısaltmasını kullanacağım.

DanMachi Konusu

Çok uzun zaman önce tanrılar, insanları yaratmışlar. O zamanlar Tanrılar, Dünya ‘ya sadece eğlenme amaçlı iniyorlarmış. Ama sonradan insanlarla birlikte dünyada yaşamaya karar vermişler. Bunun sonucunda insanlarla aynı zorlukları çekmek için güçlerini mühürleyip, insanların arasına karışıp, içiçe yaşamaya başlamışlar. Tek ayrıcalıkları, canavarla dövüşen insanlara Tanrı ‘nın Lütfu olan güçlerini verebilmeleridir.

DanMachi Animesi Yorum ve Eleştirilerim

Anime Japon yapımı olup, dizi ile aynı isme sahip mangasından uyarlanmıştır. Diğer adları DanMachi, Is It Wrong That I Want to Meet You in a Dungeon ‘dır. Anime Fantastik, Macera, Fantastik, Harem, Ecchi ve Aksiyon türündedir. Ayrıca dizimiz 24 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Ama Danmachi kaç bölüm derseniz şuan 37 bölümden oluşuyor. Danmachi kaç sezon, şuan için DanMachi 4. Sezon çıkmış durumda. DanMachi 5. Sezon ne zaman çıkacak belirli değil. Ayrıca 1. Sezonun sonunda bir adet OVA bölüm mevcut. ( Original Video Animation anlamına gelir. Kısacası TV ‘de yayınlanmayan, ev sinemasına özel bir formattır. )

Japon animesi olarak karşımıza çıkan dizide dövüş ve aksiyon sahneleri bol bol göreceksiniz. Bu dövüş sahnelerine canavarlar, büyüler, sihirli eşyalar ve tanrıların karıştığını düşünün. Konunun geçtiği Orario şehrinin altında lairentten oluşan bir zindan vardır. Bu zindan birden fazla kattan oluşmaktadır ve her kattaki canavarların güçleri farklıdır. Ayrıca her katın patron canavarı bulunmaktadır. İşte bu canavarları avlayan kişilere maceracılar deniliyor ve çeşitli güçleri bulunmaktadır. Ancak bu güçleri, maceracılar şeçtikleri tanrıların ailelerine katılıp onların güçlerini ediniyorlar. Bu nedenle ailelerin ve maceracıların kendi aralarındada seviyeler mevcuttur.

Ayrıca bu maceracılar canavarları öldürdükçe büyülü taşlar kazanmaktadırlar ve bunları paraya çevirebilmektedirler. Animede büyülü eşyalar ve iksirlerde yer almaktadır. DanMachi ‘de sadece insan ırkı yoktur. Yarı elfler,yarı hayvanlar, cüceler, amazonlar da mevcuttur. DanMachi ‘de bulunan tanrıların hepsi Yunan Mitolojisindeki tanrılardır. Sonuç olarak en güçlü tanrı lütfu tabiki profesorungunlu.com ‘dur.

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka ileri derecede ecchi ve harem içermektedir. Bu nedenle Tanrıçaların hepsi güzellikte birbirleriyle yarışıyor. Hepside utangaç ana karakterimize yürüyor. 🙂

DanMachi tanrıları

  • Freya, Güzelliğin Tanrıçası
  • Hestia, ışığın tanrıçası
  • Loki
  • Hephaestus- Cennetin Kutsal Demircisi
  • Hermes
  • Zeus
  • Apollo
  • Ishtar, aşk tanrıçası
  • Ares
  • Ouranos

DanMachi ayrıca ana karakteri güçlü olan, ana karakterin sonradan güçlendiği, ana karakterin gücünü sakladığı bir anime arayanlarada hitap ediyor. İnşallah DanMachi anime incelemesi ‘ni beğenmişsinizdir.

DanMachi tarzı anime arayanlar yada DanMachi benzeri anime arayanlar bu önerilerime bakabilirler: https://www.profesorungunlugu.com/etiket/ana-karakterin-sonradan-guclendigi-animeler

SONUÇ: Anime küçük çocuklar için uygundur değildir çünkü ecchi ve harem içeren bir anime. Dizinin imdb puanı 7.5 ‘dır. Animeye benim puanım 7.0 ‘dir.

10 Ağustos 2021

Jojo İzleme Sırası

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.