Dünya ve Türkiye Twitch İzlenme Rekoru

Mansur Yavaş ve Pelin Baynazoğlu ‘nun Twitch üzerinden gerçekleştirdiği yayın Türkiye Twitch izlenme rekoru kırdı. Bunun sonucunda Dünya Twitch izlenme rekoru ‘da en çok arananlar arasına girdi.

Dünya ve Türkiye Twitch İzlenme Rekoru
Dünya ve Türkiye Twitch İzlenme Rekoru

Türkiye Twitch İzlenme Rekoru

17 Mart 2021 tarihinde Twitch yayıncısı Pqueen (Pelin Baynazoğlu) ile Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ‘ın ”Yeşilin Başkenti” projesi ile ilgili yaptığı yayın Twitch Türkiye canlı yayın rekoru kırdı. Yayının ortalama izleyici sayısı 300.000 kişiyi geçti. Benzer şekilde yayının maksimum izleyici sayısı ise 362.223 bin kişi oldu. Sonuç olarak bu istatistikler ile Twitch Türkiye’nin en çok izlenen canlı yayını oldu.

Mansur Yavaşın paylaştığı istatistikler

Bu rekor size nufüsuzumuza göre az gelebilir ama Twitch için büyük bir rakam. Mesela Dünya rekoru 2.4 milyon bu nedenle 300.000 iyi bir rakam. Peki bu rakamlar neden az? Çünkü Twitch kullanım alanı diğer sosyal ağlara göre kullanım alanı daha az olduğu için.

Bundan sonra acaba bu rekoru geçmeyi ilk kim deneyecek? Yada sizce kim olması lazım?

Dünya Twitch İzlenme Rekoru

”David TheGrefg Martinez” isimli İspanyol Twitch yayıncısı 11 Ocak 2021 tarihinde yaptığı yayında anlık 2.4 milyon izleyiciyi sayısına ulaşarak Twitch Grobal ‘in en çok izlenen canlı yayını oldu. Ayrıca TheGrefg kanalını 6.9 milyon kişi takip etmektedir. Bu yanının diğer bir özelliği ingilizce olmaması. Yayıncı kendi anadili İspanyolca yayın yaparak bu rekoru kırdı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.