Pacific Rim: The Black Anime Dizi İncelemesi

Bugün Pacific Rim: The Black animesini inceleyeceğim arkadaşlar. Bu incelemede Pacific Rim: The Black Animesinin konusunu, imdb puanı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Pacific Rim: The Black Konusu

Pacific Rim filmlerinin serisini izleyenler için animede geçen ana konu yabancı gelmeyecektir. Ama genede ben ufak bir özet geçim. Kaiju ‘ların Avustralya kıtasını ele geçirmelerinin 5 yıl sonrasında geçiyor hikayemiz. İki kardeş terkedilmiş bir tesiste, Jaeger ( dev robotlar ) bulması sonucunda başından geçen olayları konu alıyor.

Pacific Rim The Black Anime Dizi İncelemesi
Pacific Rim The Black Anime Dizi İncelemesi

Pacific Rim: The Black Yorum ve Eleştirilerim

Pacific Rim: The Black Türkçe Fragmanı

Anime Amerikan yapımı Netflix Anime dizilerinden birisidir. Onun için bir çok kişi bu animeye kolayca ulaşabilecektir. Anime Fantastik, Macera, Aksiyon ve Bilim-Kurgu türündedir. Pacific Rim: The Black 1. Sezonu 7 bölüm ve 23 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Pacific Rim: The Black 2. Sezonu ne zaman başlayacak belirli değil ama aldığı olumlu eleştiriler ile Netflix ‘ten 2. Sezon onayını alacağını düşünüyorum.

Anime ”Pasifik Savaşı” filminin anime versiyonudur. Animenin yapımcılarıysa Craig Kyle ve Greg Johnson ‘dır. Anime görsel olarak sizi doyuma ulaştıracaktır. Sadece biraz daha karanlık ve gerilim dolu olsa nasıl olurdu düşüncesinden uzaklaşamıyorum. Böyle sanki biraz çocuksu kaçmış gibi. Mesela Godzilla filminin teması bu animeye işlenseydi efsaneler arasında yer alabilirdi. Çünkü konu derinliği sınırsız.

Animeyi ve filmi izleyip karşılaştıranlar beni anlayacaktır. Çünkü animede olanlar filme göre farklı bir evrene gitmiş resmen. Belki Pacific Rim 3 filmi anime evrenine kayar ne dersiniz? Animeye göre Kaiju ‘lara derin bir anlam katılmıştır. Ayrıca yarı Kaiju yarı Jaeger olan robotumuz animeye azda olsa gizem havası katmıştır. Belki serinin 3 filminde Kaiju Mesihi falan olmayabilir ama bu yarı Kaiju yarı Jaeger olsa fena olmayabilir.

SONUÇ: Robot aşıkları, bilim kurgu hayranları ve canavar sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir anime olmuş arkadaşlar. Pacific Rim The Black imdb puanı 7.1 ( 3 bin kişiden fazla oy kullanmıştır. ) ‘dir. Animeye benim puanım ise 10/7 ‘dir. Ayrıca dizi ailecek izlenebilir.

10 Ağustos 2021

Jojo İzleme Sırası

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.