The God of High School Anime İncelemesi

The God of High School anime incelemesi. Bu incelemede The God of High School Animesinin konusunu, imdb puanı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

The God of High School Konusu

The God of High School Fragman

Uluslar arası Lisenin Tanrısı turnuvasında kendi ülkesini temsil etmeye çalışan Jin Mori ‘nin hikaysi. Bu nedenle önce kendi ülkesindeki turnuvada 1. Olmak zorundadır. Ama Jin turnuvanın arkasındaki gizli güçleri bilmiyordur. Jin Mori ve yeni edindiği arkadaşları ile bu gizemli kişilerle başedecekler mi?

The God of High School Animesi Yorum ve Eleştirilerim

Animenin resmi web sitesi. Anime Fantastik, Macera ve Aksiyon türündedir. Anime dizimiz 24 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır ve şuan için 1. sezon yayınlanmış durumdadır. The God of High School 2. Sezon ne zaman çıkacak belirli değil.

Japon animesi olarak karşımıza çıkan dizide dövüş ve aksiyon sahnelerine gözünüz yetişemeyecek. Diğer dövüş animelerine göre her karakterin ayrı ayrı özellikleri olması farklılık katmış. Benzer şekilde her karakterin güçleri fantastik öğelerle süslenmiş buda ayrı bir hava katmış animeye. Ayrıca diğer diziler gibi uzun uzun diyaloglar ve ağır dram içermiyor. Buda her bölüm bol bol aksiyonlu geçmesini sağlıyor.

Bölümler ilerledikçe konu saf dövüşten çıkıp daha derinlere iniyor. Mesela karakterlerde vahşi yanrılar, kötü canavarlar, cennetten elçiler vb. Tanrı Güçleri ‘nin uyanması gibi. Bu ödünç alınan büyük güçlerede charyeok deniliyor. Bu nedenle diğer dövüş animelerinden ayrılıyor. İşte bu charyeok güçleri bir kaç animeye gönderme yapıyor. Mesela Naruto Shippuuden anime incelemesinde bahsettiğim Kyuubi ( 9 kuyruklu tilki ) buradada cennetin yarısını yok etmiş olarak geçmektedir. Bununlada bitmiyor maymun kral ‘ı görmek içinizin kıpır kıpır olmasına sebep olacak. Sonuç olarak en güçlü charyeok tabiki profesorungunlu.com ‘dur.

Bu Japonların, Amerika hayranlığı ne olacak bilmiyorum! Animede bile A.B.D ‘yi dünyanın kurtarıcısı olarak gösteriyorlar. Başka bir deyişle Celladına aşık olmuş millet…

The God of High School ayrıca ana karakteri güçlü olan, ana karakterin sonradan güçlendiği, ana karakterin gücünü sakladığı bir anime arayanlarada hitap ediyor. İnşallah The God of High School anime incelemesi ‘ni beğenmişsinizdir.

SONUÇ: Anime küçük çocuklar için uygundur diyemiyeceğim çünkü şiddet içirikli bir anime. Filmin imdb puanı 7.4 ‘tür. Animeye benim puanım 7.0 ‘dir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.