Wu Geng Ji Anime İncelemesi ( Feng Shen Ji )

Wu Geng Ji anime incelemesi. Bu incelemede Wu Geng Ji Animesinin konusunu, imdb puanı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Wu Geng Ji Konusu

Shang Krallığı tam 600 yıldır tanrılara hizmet etmektedir. Shang ‘ın yeni kralı Zi Shou ‘ya, Tian ‘dan ( Tanrıların Lordu ) bir emir gelmiştir. Ama Kral, tanrılara sorgusuz boyun eğmeyeceğini elçiye söylemiştir. Bunun üzerine Tian, Zhou Karallığını destekleyerek Kral Ji Fa ile Shang Krallığının başkenti Zhaoge ‘ya kadar işgal etmiştir. Bunun sonucunda Zi Shou savaş alanına kendisi inmiştir. Ama bunu gören tanrıların kendileride savaşa dahil olmuştur.

Wu Geng Ji Animesi Yorum ve Eleştirilerim

Anime Çin yapımı ve Feng Shen Ji mangasından uyarlanmıştır. Diğer adları The Legend and the Hero, Feng Shen Ji ve Chronicles of the God’s Order ‘dır. Anime Fantastik ve Aksiyon türündedir. Anime dizimiz 16 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Şuan için Wu Geng Ji 3. Sezon çıkmış durumda. Wu Geng Ji 4. Sezon ne zaman çıkacak belirli değil.

Çin animesi olarak karşımıza çıkan dizide 3D modelleme kullanılmıştır. Her zaman dediğim gibi 3D modellemede en önemli kısım karakterlerin yürürkenki halidir. Yürürken sert hareketler veya garip kıvrımlar olması o animasyonun iyi olmadığının göstergesidir. Animemizde de bu kısımlar göze çok batmaktadır. Bu göze batmalar 3D animelerde normal karşılanıyor ama bu sefer standartın altında kalmış gibi. Dövüş ve aksiyon sahnelerine biraz daha önem verdikleri açık. Tabi Tunshi Xingkong ve Douluo Dalu kalitesinde değil.

Donghua ve Japon Anime Önerileri

Dövüş ve sihir efektleri iyi düşünülmüş. Her karaktere ayrı ayrı dövüş ve sihir kombinasyonları eklemişler. Bence tek eksik yanı animenin süresi 16 dakika görünsede giriş ve bitiş intorusunu çıkınca geriye 10 dakikalık bir bölüm kalıyor. Diğer hoşuma gitmeyen yanı ise konunun orijinal olmaması. Anime her ne kadar Çin yapımı olsada bildiğiniz Yunan Mitolojisinden etkilenmişler. Tanrıların güçleri olsun, aralarındaki hiyerarşi olsun hatta yaşadıkları yerler bile aynı. İşte yeraltı dünyası, dağın tepesinde tanrılar.

Wu Geng Ji, savaşçıların ve tanrıların savaşı bir anime arıyorsanız tam size göre bir dizi. Bu savaşa, savaşçıların kendi arasındaki çekişmede eklenince kaçırılmayacak bir diziye dönüyor. Ayrıca ana karakteri güçlü olan, ana karakterin sonradan güçlendiği, ana karakterin gücünü sakladığı ve canavarlı anime arayanlara da hitap ediyor. Wu Geng Ji anime incelemesi ‘ni beğendiğinizi düşünüyorum.

SONUÇ: Anime küçük çocuklar için uygundur diyemeyeceğim çünkü şiddet içerikli bir anime. Dizinin imdb puanı 8.0 ‘dır. Animeye benim puanım 7.0 ‘dir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.