Yeni Mutantlar Film İncelemesi ( The New Mutants )

Bugün Yeni Mutantlar film incelemesi yapacağım arkadaşlar. Bu incelemede filmin konusunu, imdb puanı, filmin bütçesini ve ne kadar kazanç sağladığı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Yeni Mutantlar Film İncelemesi
Yeni Mutantlar Film İncelemesi

Yeni Mutantlar Filminin Konusu

4 genç mutantın güçlerini keşfetmesi ile başları belaya girmiştir. Güçlerinin ne olduğunu ve bu güçlerinin kontrolünü sağlamak için özel bir kliniğe yatırılmışlardır. Burada 7/24 izlenmektedirler ve başlarında bir doktor bulunmaktadır. Zamanla kaldıkları bu hastanede gerçekleri öğreneceklerdir. Bu gerçekler ile hepsi tek tek yüzleşecektir.

Yeni Mutantlar Filminin Fragmanı

Yeni Mutantlar Türkçe Fragmanı

Yeni Mutantlar Filminin Oyuncuları

Rahne Sinclair = Maisie Williams ( kendisini taht oyunlarından tanıyoruz )
Illyana Rasputin = Anya Taylor-Joy ( Vezir Gambiti dizisinden tanıyoruz )
Sam Guthrie = Charlie Heaton ( tabiki Stranger Things dizisinden tanıyoruz )
Dr. Reyes =Alice Braga ( bir çok filmden hatırlarsınız ama benim hafızamda tek filmde yer etmiştir. Ben Efsaneyim )
Dani Moonstar = Blu Hunt ( The Originals dizisinden hatırlarsınız )
Roberto da Costa = Henry Zaga ( Teen Wolf dizisinde oynamıştır )

Yönetmen:
Josh Boone

Yeni Mutantlar Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz A.B.D yapımı olup 11 Eylül 2020 tarihinde vizyona girmiştir. Film 94 dakika sürmektedir. Filmin orijinal adı The New Mutants ‘dir. Yeni Mutantlar filminin bütçesi 63 milyon dolardır ama gişede 47 milyon $ kazanmıştır. Film Aksiyon, Korku ve Bilim Kurgu türü içermektedir. Ayrıca filmi türkçe dublajlı ve altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Film vizyona girdiğinde virüsten etkilendi ve gişede resmen çakıldı. Resmi verilere göre zarar etti görülüyor. Gerçi filmi izledikten sonra virüs olmasa dahi filmin çok büyük bir gişe yapması mucize olurmuş.

Filmimiz bir kızılderili atasözü ile başlıyor ve aynı söz ile bitiyor. ” her insanın içinde ruhumuz için ebediyen çarpışan tutsak 2 ayı vardır. Bir ayı iyi şeyleri temsil eder; Şefkati, sevgiyi, güveni. Diğeri ise bütün kötü şeyleri; korkuyu, utancı ve özyıkımı ” Bu söz filmin ana konusuda diyebiliriz.

Filmde efekt olarak bir sıkıntı yok ama konusu basit kaçmış. Özellikle de diğer mutant filmleri göz önüne alındığında aksiyonu olsun, efekti olsun çok basit kalmış. Tabi mutant filmi diyincede akıllara ilk gelen X-Man filmidir. Sonra bu film ile kıyaslıyorsunuz ve kendinizi ”film çekmek için çekmişler” derken buluyorsunuz.

Filmde oynayan oyuncuların hepsi büyük dizi ve filmlerde oynamış. Yani geçmişleri iyi ama filmdede öylede ekstara bir oyunculuk gerektirecek sahnede yoktu.

SONUÇ: Film ailecek izlenmez. Yeni Mutantlar filminin imdb puanı 5,3 ( 46+ bin kişi oy kullanmış ). Filme benim puanım 6.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.