City Under Siege Film İncelemesi ( Chun sing gai bei )

Bugün City Under Siege film incelemesi yapacağım arkadaşlar. Bu incelemede City Under Siege filmin konusunu, imdb puanı, filmin bütçesini ve ne kadar kazanç sağladığı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

City Under Siege Film İncelemesi
City Under Siege Film İncelemesi

City Under Siege Konusu

Sirkte çalışan Sunny ve arkadaşları Japonya ‘da 2. Dünya savaşından kalan gizli bir tesiste biyokimyasal bir maddeye maruz kalıyorlar. Bu biyokimyasal madde Sunny ve arkadaşlarında değişime neden olacaktır. Bu değişiminin sonuçları ne olacak?

City Under Siege Fragmanı

City Under Siege Oyuncuları

  • Sunny = Aaron Kwok ( daha önce Maymun Kral film serilerinde oynadı )
  • Angel = Qi Shu ( Taşıyıcı filminden hatırlarsınız )
  • Sun Hao (as Jacky Wu) = Jing Wu ( Liu lang di qiu yani The Wandering Earth filminde oynamıştı )
  • Cheng Xiuhua = Jingchu Zhang ( Görevimiz Tehlike 5 ve Bitirim İkili de rol almış bir oyuncu )
  • Zhang Dachu = Collin Chou ( Matrix Reloaded kendisini kahinin koruyucusu Seraph olarak izledik )
  • Youyou = Chrissie Chau
  • Yönetmen: Benny Chan

City Under Siege Yorum ve Eleştirilerim

Filmimiz Hong Kong yapımı olup, 12 Ağustos 2010 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 110 dakikadır. Filmin orijinal adı chun sing gai bei ‘dir. City Under Siege filminin bütçesi 17 milyon dolardır ama gişede 13+ milyon $ kazanmıştır. Film Aksiyon, Gerilim ve Bilim Kurgu türü içermektedir. Ayrıca City Under Siege filmini şuanlık sadece türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Tabi filmi internette bulabilriseniz! Şöyleki City Under Siege izle diye arattığınızda Police Academy 6: City Under Siege veya Under Siege ( Kuşatma Altında ) filmleri ile karışmaktadır.

Filmin reklamını mubi.com bile yapmış ama filmin kendisi yayında değil. 2010 yılında yayınlanmış bir filmin, film sitelerinde olmaması daha garip. Diyelimki filmi buldunuz bu seferde en iyi görüntü kalitesi 360p olacaktır. Yabancı sitelerde Chun sing gai bei filmini HD olarak bulursanız altyazısını ayrı indirip izleyebilirsiniz ama ben bulamadım. Film internette gezen bir video ile tanınıyor. Bende o videoya denk gelip merak ettim açıkçası.

Filmin görsel efektlerini değerlendirirken filmin çekildiği 2010 yılına göre değerlendirmek istiyorum. Filmin düşük bütçesine göre CGI efektleri öyle sırıtmıyor ama uzak doğu filmlerinin etkisi ile filmde saçma sapan uçan kaçan çok sahne mevcut. Sonuç olarak buda filmi ciddiye almamı engelledi.

Filmin ana konusuda klişe bir konu. Süper güç elde eden iki arkadaş tek kız için kapışır. Biri kötü biri saf ve iyidir. Baş kahramanımız için kendini feda eden arkadaşlarda bu konuya eklendimi tüm standartları karşılamış oluyor.

Filmdeki oyunculuklar desem yaani öyle ahım şahım bir sahne olmadığı için pek değerlendiremedim. Ama başroldeki Sunny katakteri Aaron Kwok ‘a tam oturmuş. Sahnelerde o saflığı hissediyorsunuz.

SONUÇ: Filmi ailecek izleyebilirsiniz ama kanlı sahneler mevcut olduğu için çocukların izlemesini önermiyorum. City Under Siege filminin imdb puanı 4,7 ( 854 kişi oy kullanmış ). Filme benim puanım 6 ‘dır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.