Daybreak Dizi İncelemesi

Daybreak dizi incelemesi. Bu incelemede Daybreak dizisinin konusunu, imdb puanı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca dizi hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Daybreak dizi incelemesi

Daybreak Konusu

Bir gün bir biyojojik nükleer bomba patlar ve Dünyada kıyamet kopar. 18 yaş üstündeki yetişkinler gulyabani denilen şeylere dönüşmüşlerdir. Lise öğrencisi Josh, kıyamet sonrası dünyada kız arkadaşını aramaktadır. Bu arayış içinde arkadaş grubu büyüyecektir. Ayrıca Josh, kıyametten sonra hayatın güzelliklerini bize anlatıyor. Birde dikkat çeken kısım dizinin sloganı ” Kıyamet pislikleri öldürmedi daha kötü yaptı. ”

Daybreak Oyuncuları

  • Josh Wheeler = Colin Ford ( kendisini Sam Winchester olarak hatırlıyorum )
  • Angelica Green = Alyvia Alyn Lind ( kendilerini Revenge dizisinden tanırsınız )
  • Samaira ‘Sam’ Dean = Sophie Simnett
  • Wesley Fists = Austin Crute
  • Turbo Bro Jock = Cody Kearsley
  • Mona Lisa = Jeanté Godlock

Daybreak Yorum ve Eleştirilerim

Dizimiz ABD yapımı olup ve Netflix Dizilerde yayınlanmaktadır. Dizi Fantastik, Macera, Komedi ve Aksiyon türündedir. Dizimiz 48 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Şuan için Daybreak 1. Sezonda final yapmıştır. Daybreak 1. Sezon kaç bölüm diyenler için toplam 10 bölüm vardır. Bu arada Daybreak 2. Sezon ne zaman çıkacak diye arama yapanlar için kötü haberim var. 2. Sezon çekilmeyecekmiş. Ama Daybreak benzeri diziler arayanlar için bir kaç önerim olabilir.

Dizimizin ana konusu dünyada bir bilojik savaş oluyor. Patlamalardan sonraki 6 ay boyunca kahramanımız Josh, kız arkadaşı Sam ‘i arayarak geçirmiştir. Buraya kadar Dylan O’Brien başrolünde oynadığı Canavar Sorunları filmini anımsattı. Kısacası Josh ‘un sevgilisini ararken yolda geçirdiği anılarını ve zorlukları izliyoruz. Daybreak aslında absürt bir zombi dizisi gibi. Gerçi gulyabaniler zombide değil bir türlü ne olduğunu anlayamacaksınız. Yani bana bir türlü korkunç ve vahşi gelemedikleri için hep izlerken eksiklik hissettim. Gulyabanileri daha ciddi ve vahşi bir şekilde işlenmesini isterdim.

Görsel olarak dizide öyle ahım şahım gerektirecek sahneler veya aksiyonlar yoktu. Her şeyden önce gulyabaniler için maske yeterli olduğundan CGI efektlerinede gerek kalmamış.

Oyunculuklar orta seviyede. Çoğu oyuncuyu ilk defa göreceksiniz ve dizide öyle kendilerini kanıtlayacak bir yapım olmadığından iyi olup olmadıklarını tam manasıyla anlayamacaksınız. Bir tek başrol oyuncusunun geçmişi iyi ve oyunculuğunu kanıtlamış biri. Diğer oyuncuların, oynadıkları ilk dizileri veya en büyük dizileri bu Daybreak olmuş.

Daybreak Eksileri

Dizi absürt dedik ama böyle canlımı cansızmı belli olmayan gulyabaniler ile komiklik bir olmamış. Bir çok yerinde gereksiz sahneler mevcut. Hani bu diziye başlayacaksanız öyle ciddiyet, kan ve aksiyon beklemeyin derim. Bu nedenle çerezlik olarak izlenebilecek dizilerden. Gerçi Netflix yapımı bir dizi olmasa kimsenin bu diziden haberi bile olmayacaktı. Daybreak 2. sezon neden iptal edildi? Diyenler var, işte sebebi bu yazdıklarım. Sonuç olarak zombi ile ciddiyetsizlik bir arada olmuyormuş.

Birde netflix dizilerinin olmassa olmazı eşcinsellik var. Ayrıca Daybreak kıyamet sonrası hayatta kalma, kıyamet konulu, zombili diziler ve post apokaliptik türde bir dizi arayanlarada hitap ediyor.

SONUÇ: Dizi küçük çocuklar için uygundur değildir çünkü bol bol kan ve şiddet mevcuttur. Dizinin imdb puanı 6.7 ‘dır. Diziye benim puanım 5.0 ‘dır. Sonuç olarak Daybreak dizi incelemesi ‘ni beğenmişsinizdir umarım.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.