Godzilla vs. Kong 2021 Film İncelemesi

Bugün Godzilla vs. Kong 2021 film incelemesi yapacağım arkadaşlar. Bu incelemede Godzilla vs. Kong filmin konusunu, imdb puanı, filmin bütçesini ve ne kadar kazanç sağladığı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Godzilla vs. Kong 2021
Godzilla vs. Kong 2021

Godzilla vs. Kong 2021 Konusu

Dünyanın en büyük ve en eski iki tatanı King Kong ve Godzilla ‘nın mücadelesini konu alıyor. Birisi yaşamı korurken diğeri insanlığı korumak için karşı karşıya gelecek. Bakalım yaşam mı, insanlık mı kazanacak? Gerçek kral kim?

Godzilla vs. Kong 2021 Fragmanı

Godzilla vs. Kong 2021 Resmi Fragmanı

Godzilla vs. Kong 2021 Oyuncuları

  • Nathan Lind = Alexander Skarsgård ( Kendisini ilk olarak True Blood ‘tan tanımıştım. Soğuk yüzlü abimiz )
  • Madison Russell = Millie Bobby Brown ( Enola Holmes karakteri ile beğenimi kazanmıştı, gerçi filmde rolü az olsada iyi oyuncu )
  • Jia = Kaylee Hottle ( kong ile konuşabilen kızımız, filmde en çok sahnesi olanda kişide diyebiliriz )
  • Yönetmen = Adam Wingard

Godzilla vs. Kong 2021 Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz A.B.D yapımı olup, HBOMax ‘ta 24 Mart 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 113 dakikadır. Filmin orijinal adı Godzilla vs. Kong ‘dir. Godzilla vs. Kong 2021 filminin bütçesi 200 milyon dolardır ama gişede 139 milyon $ kazanmıştır. Film Aksiyon, Gerilim ve Bilim Kurgu türü içermektedir. Ayrıca filmi şuanlık sadece altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Bu filmde Kong ‘a biraz daha insanlık katmışlar ve bunun sonucunda insanların onu önemsemesini hedeflemişler gibi. Bu nedenle izleyicinin duygusuz Godzilla karşısında, Kong tarafını tutmasını sağlamıştır. Tabi bu mantıksızlığı iyi bir takipçi kabul etmeyecektir diye düşünüyorum. Filmi izleyince anlayacaksınız iyiki duygusuz, yıkıcı bir godzilla var ve görevi için her şeyi yapıyor. Reis ‘in savaş gemilerini ikiye bölmesi falan paha biçilemez. Bu görsel şölen insanın haz duygusunu tamamlıyor. Şunuda ekliyim profesorungunlugu.com internetin titanıdır.

Filmin 2 saatten az olması filmin hızlı geçmesini sağladı. Sık sık Kong ve Godzilla ‘nın dövüş sahnelerine şahit olduk. Buda filmden aldığımız hazzı arttırdı. Her dakikası dolu dolu geçti diyebilirim.

Filmin CGI efektlerine diyecek söz yok. Tüm görseller gerçeklik ile yarışıyor şekilde yapılmış. Bu arada filmin HBOMax ‘ta yayınlandığına bakmayın. Eğer korona virüsü olmasaydı film sinemalarda vizyona girecekti. Bizde sinemada izlemiş olacaktık.

Oyunculuk hakkında pek yorum yapmaya gerek yok. Çünkü filmde pek değerlendirecek bir sahne yoktu. Çoğunlukla titanların arasındaki sessiz savaşı izliyoruz. Gerçi filmidende beklentimiz bu değil mi? İllaki filmin yıldızını söylememi istiyorsanız tabiki reis ‘tir. O gülüşü yok mu gülüşü 🙂

Godzilla vs. Kong 2021 Spoiler İncelemesi

Filmde bir kaç tane saçma nokta vardı. Birincisi, Kong ‘u nasıl yakaladılar ve adayı yapay bir kafes haline getirdiler. Eğer bizim maymunu bayıltıp etrafına bu kafesi inşaa ettiyseler kaç gün kaç ay sürdü? Yada yıl mı deseydim! Her şeyden önce bir apartmanı yapmak bile yıllar sürüyor. Sonuç olarak filmdeki gibi son teknoloji bir kafesi inşaa etmek acaba kaç yıl sürer? Ondan sonra bir titanı bayıltacak kadar güçlü ilaç varsa aynı şekilde godzilla’yı da bayıltabilirler değil mi?

İkincisi, Kong ‘un el işareti dilini öğrenmesi ve bununla insanlarla iletişime geçmesi bana çok abartı geldi. Sonuçta bu bir titan ve vahşi olmak zorunda. Yoksa maymunlar cehennemini izlerdik.

Üçüncüsü, King Kong ‘u gemide tutan zincirler. Kong ‘un bu zincirleri kıramayıp ama Godzilla ile kafa kafaya dövüşmesi çok komik olmuş. Yok bu kadar kuvvetli zincir yapıldıysa godzilla ‘yı da zincirlesinler olur biter değil mi?

Dördüncü, ve bence en komik sahnesi ölü taklidi yapıp Godzilla ‘yı kandırmaları oldu. Godzilla, Dünya ‘nın merkezinden Kong ‘un nerede olduğunu anlayabiliyor ama 500 metre ilerisinde canlı olup olmadığını anlayamayıp ölü zannedip peşlerini bırakması. Ve bunu geminin motorlarını kapatarak yapmaları, beni gerçekten güldürdü. 🙂

Bunları okuyup filmde mantıksızlık zinciri olduğunu düşünebilirsiniz ama izledikten sonra her şeye rağmen güzel bir filmdi diyeceksiniz. Kısacası mantık aramadan izlemenizi tavsiye ediyorum. Ben biraz eleştirisel gözle baktığım için bu mantık hatalarını buldum.

SONUÇ: Film ailecek izlenmez. Godzilla vs. Kong 2021 filminin imdb puanı 6.8 ( 50+ bin kişi oy kullanmış ). Gerçi filmin sonunu çok önceden tahmin etsemde, film benim zevkime hitap ettiği için filme benim puanım 7,5 ‘tir. Umarım Godzilla vs. Kong 2021 film İncelemesi ‘ni beğenmişsinizdir.

Godzilla vs. Kong 2021 Resimleri

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.