Nezha 2 Tanrının Dönüşü Anime Film İncelemesi

Bugün Nezha 2 Tanrının Dönüşü 2021 film incelemesi yapacağım arkadaşlar. Bu incelemede Nezha 2 filmin konusunu, imdb puanı, filmin bütçesini ve ne kadar kazanç sağladığı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Nezha 2 Konusu

Nezha ile Tanrıların savaşının üstünden tam 2000 yıl geçmiştir. Asi Tanrı Nezha yüzlerce kez reenkarnasyon geçirip dünyaya geri gelmiştir. Ancak bir çoğunda varlığını bile anlamadan Dünyadan silinip gitmiştir. Bu sefer motor yarışçı ve teslimatçı olan genç Yunxiang Li ile gerçekte kim olduğunu anlayacak mı? Eskisi gibi çevresindekilere zarar mı verecek? Yoksa herkesi kurtaracak mı?

Nezha 2 Fragmanı

Nezha 2 Oyuncuları

  • Ao Bing
  • Long Wang
  • Yunxiang Li
  • Masked Guy
  • Yönetmen: Ji Zhao ( Beyaz Yılan anime filmininde yönetmeni , izlemenizi tavsiye ediyorum )

Nezha 2 Film Yorumları ve Eleştirilerim

Anime filmimiz Çin yapımı olup, 12 Nisan 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 110 dakikadır. Filmin orijinal adı Xin Shen Bang: Ne Zha Chongsheng yada New Gods: Nezha Reborn. Nezha 2 2021 filminin bütçesi abi baba tarafından karşılanmıştır. Gişede 56 milyon $ kazanmıştır. Film Anime, Aksiyon ve Fantastik türü içermektedir. Ayrıca Nezha 2 filmi netflix ‘te türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Nezha 2 Tanrının Dönüşü filmi, 2019 çekilen ve gişede 726 milyon dolar gibi büyük bir kazanç sağlayan Nezha anime filminin devamı niteliğindedir. Bu nedenle ilk filmi izlemeden bu filmi izlemeyin derim. Eğer direk 2. Filmden izlemeye başlarsanız kafanızda bir çok soru işareti kalacaktır. Her ne kadar filmde, ilk filme ait kesitler gösterselerde tam manasıyla konuyu anlamanıza yetmeyecektir.

Filmimizin geçtiği ortam tam olmasada steampunk havasında. O kasvetin içinde teknolojik gelişmelerle, tanrıları birleştirmek gerçekten değişik bir hava katmış filme. Konuyla, ortamın havası başarılı bir biçimde içiçe geçmiş ve size hiç bir şey hissettirmeden sizi içene çekiyor. Bu nedenle çok beğendim açıkçası.

Animenin tek eksi yönü Ejderha Kralı ile olan dövüş sahneleri. Filmin sonuna kadar bu ikilinin aksiyon sahnesini bekleyip adam akıllı bir güç gösterisi bile olmadan 10 dk. içinde sonuçlanan bir dövüş izledik. Başka bir deyişle şöyle göklerde tam güç ile tanrıların savaşını çok bekledim. Sonuç olarak aksiyonun hiç eksik olmayacağı bir anime filmi sizi bekliyor. Vakit kaybetmeden izlemenizi öneriyorum.

Nezha 2 Spoiler İncelemesi

Filmde Maymun Kralı görmek gerçekten beni çok muttu etti. Gerçi tanrıların geçti her film ve anime dizisinde illaki Maymun Kralı geçiriyorlar. Ancak filmde pek sahne almaması beni üzdü. Mesela bir 10 dk. civarı tam güç ile dövüşmesini görmek isterdim.

Jenerikten sonra anime filminin devam niteliğinde olacak Nezha 3: Tanrılar Düzeni adlı bir filmin daha geleceğini öğrenmiş olduk. Tabi Nezha 3 ne zaman vizyona girer? Nezha 3 ne zaman çıkacak? Şimdiden bu sorulara cevap vermek imkansız.

Jenerikten sonraki sahnenin sonrasındaki sahnede 🙂 Beyaz Yılan 2 anime filminin 2021 yılında geleceğini öğrendik. Şimden sabırsızlıkla çıkmasını bekleyeceğim.

SONUÇ: Filmi ailecek izleyebilrisiniz. Nezha 2 filminin imdb puanı 6.8 ( 163 kişi oy kullanmış ). Filme benim puanım 7,8 ‘tir. Umarım Nezha 2 film İncelemesi ‘ni beğenmişsinizdir.

Nezha 2 Resimleri

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.