Office wınword.exe Hatası ve Çözümü

Bu yazımda Windows 10 Office wınword.exe hatası nedir? Wınword.exe hatası nasıl çözdüğümü sizlere anlatacağım arkadaşlar. Office uygulaması kullanıpta bu hatayı almayan yoktur sanırım. Onun için bu yazımı sık kullananlara eklemenizi tavsiye ediyorum.

winword.exe uygulama hatası
winword.exe uygulama hatası

Orijinal olarak kullandığım Microsoft Office Professional Plus 2019 programım dün word programını açarken WINWORD.exe hatası vererek açamadım. Daha doğrusu office ile ilgili hiç bir dosyayı açamadım. Bu hatayı almadan önce ”Office güncelleştiriliyor lütfen bekleyin” dedi ve sonra ”winword.exe uygulama hatası 0xc0000142” verdi. Yani winword.exe uygulama düzgün başlatılamadı hatası verdi.

Bu winword.exe uygulama hatasını Microsoft kabul edip bununla ilgili bir yaması bile mevcut arkadaşlar. Bu hatanın neden kaynaklandığını bir kaç sebebe bağlamışlar. Bu hatalar;

  • Programın düzgün yüklenememesi
  • Bilgisayara virüs girmesi
  • Korsan yazılımlar
  • Güncelleme esnasında hata meydana gelmesi

Ama bu hatanın çözümüde basit o kadar karmaşık değil arkadaşlar.

WINWORD.exe Uygulama Hatasının Çözümü

Office winword.exe Hatası ve Çözümü
  1. Açık Kontrol Paneli > Programlar ve Özellikler ( windows arama kısmına appwiz.cpl yazıp enter demenizde yeterli )
  2. Yüklü uygulamalar listesinde Microsoft Office’i tıklatın
  3. En üstte “Değiştir” > Çıkan iletişim kutusunda “Onarım”ı tıklatın
  4. Her şeyin sabit aldığından emin olmak için Hızlı Onarımı seçin (Eğer sorun düzelmezse Çevrimiçi Onarımı seçin. Ama bu sefer uzun hatanın giderilmesi uzun sürecektir.)

Yukarıdaki adımları sırası ile yapmanız takdirde hatanın çözümü 5 dk. sürmeyecektir. İtina ile her türlü sorun profesorungunlugu.com ile çözülür. 🙂

25 Aralık 2018

AGİ Nedir?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.