Ölüler Ordusu Film İncelemesi

Bugün Ölüler Ordusu film incelemesi yapacağım arkadaşlar. Bu incelemede Ölüler Ordusu filmin konusunu, imdb puanı, filmin bütçesini ve ne kadar kazanç sağladığı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Ölüler Ordusu Konusu

Dünyadaki zombi salgınında insanlar ile zombiler arasındaki savaş sonrası hayatta kalan zombiler Las Vegas ‘ta karantina altına alınmışlardır. Ekibimiz, karantina bölgesinde bulunan kumarhanenin kasasında bulunan 200 milyon doları çalmaya karar veriyorlar. Ancak önlerindeki 3 engeli geçmeleri gerekmektedir. Zombiden oluşan orduyu, şehri bombalayacak hükümetten ve açılması imkansız olan kasa. ”Hayatta kalmayı başaranlar her şeyi alacaktır” mottosu ile zor olan soyguna gişecek ekibin hikayesini izleyeceğiz.

Ölüler Ordusu Türkçe Fragmanı

Ölüler Ordusu Fragmanı

Ölüler Ordusu Oyuncuları

  • Scott Ward = Dave Bautista ( Galaksinin Koruyucuları filminde Glax ‘ı canlandıran abimiz. )
  • Cruz = Ana de la Reguera ( Narcos dizisinde oynamıştı )
  • Hunter Bly = Hiroyuki Sanada ( Bir dizi ve filmde oynamışlığı var. Mesela Lost dizisinde, 47 Ronin filminde )
  • Martin = Garret Dillahunt ( Yürüyen ölüler dizisinde, 12 Yıllık Esaret ve İhtiyarlara Yer Yok filmlerinde oynamıştır. )
  • Kate Ward = Ella Purnell ( Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları filminden hatırlıyorum kendisini )
  • Sergeant Cassidy = Michael Cassidy
  • Chambers = Samantha Win
  • Burt Cummings = Theo Rossi ( Luke Cage dizisinde oynamıştır )
  • Yönetmen: Zack Snyder ( 300 Spartalı, Watchmen, Adalet Birliği gibi filmlerinde yönetmenliğini yapmıştır. )

Ölüler Ordusu Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz A.B.D yapımı olup, Netflix ‘te 21 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanacaktır. Filmin süresi 148 dakikadır. Filmin orijinal adı Army of the Dead ‘dir. Ölüler Ordusu filminin bütçesi 70 milyon dolardır. Film Aksiyon, Korku ve Bilim Kurgu türü içermektedir. Ayrıca filmi Netflix ‘te türkçe dublajlı şekilde izleyebilirsiniz.

Army of the Dead filminin sanırım en dikkat çekici özelliği yönetmeninin Zack Snyder olmasıdır. Çünkü kendisi 300 Spartalı, Çelik Adam vb. başarılı epik filmlere imza atmıştır. Filmlerinin havası ağır ve kasvetlidir. Kendi izleyici kitlesini oluşturmuştur bir yönetmen ve yazardır.

Zack Snyder, Ölüler Ordusu filminde zombilere farklı bir anlam katmış gibi. Mesela filmdeki zombiler, klişe zombi filmlerindeki gibi yavaş hareket eden, zekasını kullanamayan sadece et peşinde koşan yaratıklar olarak değil. Tam tersi bir liderleri ve birbirleriyle iletişimi olan, hızlı, akıllı olarak tanıtıyor. Sonuç olarak bu değişiklik filmde nasıl bir etkiye neden olacak göreceğiz.

Filmimiz hızlı bir girişle başlıyor. İlk sahnedeki cgi efektleri çok belliydi ve başlarda çok saçma sahneler vardı. Hele o hava indirme sahnesinde, paraşütle inen askerin zombilerin ortasına inme sahnesi aşırı saçmaydı. Neyseki ilerleyen dakikalarda böyle saçmalıklar olmadı. Ayrıca zombi kaplan sahnesi olsun, ölüm sahnelerinde olsun cgi efektleri düzeldi.

Ayrıca filmde tüm zombi filmlerinde olduğu gibi hayvanlarında zombileşebildiğini görüyoruz. Hatta eğitilebildiğinide görüyoruz. Benzer şekilde bu fikir ilk olarak Will Smith ‘in başrol oynadığı Ben Efsaneyim ( alternatif son için tıklayın ) filminde çok iyi ele alınmıştı. Orada zombiler, zombileşmiş köpekleri kullanıyorlardı.

Filmin sonundaki The Cranberries – Zombie şarkısıda bir filme bu kadar yakışır. (Klibi izlemek isteyenler bakabilir.)

Ölüler Ordusu Spoiler İncelemesi

Filmin saçmalıklarından biride adamlarımız bankanın çatısından helikopter ile diğer binaya uçuyorlar ama pelerinli zombimiz atı ile helikopterden önce varıyor. Yani zombi mi, süpermen mi anlayamadım.

Bu arada filmin sonunda anladığımız Army of the Dead 2 filmi Meksika ‘da geçecek. Tabi filmin aldığı bu kadar kötü eleştirilere rağmen ikincisi çekilirse!

SONUÇ: Film ailecek izlenmez. Ölüler Ordusu filminin imdb puanı 6.0 ( 60 bin kişi oy kullanmış ). Filme benim puanım 6’dır. Umarım Ölüler Ordusu film İncelemesi ‘ni beğenmişsinizdir.

Ölüler Ordusu Film İncelemesi
Ölüler Ordusu Film İncelemesi

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.