Shaman King 2021 Anime İncelemesi

Shaman King 2021 anime incelemesi ”Shaman King 2021 ne zaman çıkacak” diyenler için. Bu incelemede Shaman King 2021 animesinin konusunu, imdb puanı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Shaman King 2021 Konusu

Dizinin önceki versiyonu ile 2021 versiyonunun ana konusu aynı arkadaşlar. 13 yaşındaki Asakura öteki dünya ile bu dünyayı birbirine bağlayan bir şamandır. Asakura ve en yakın arkadaşı Oyamada Manta kötü ruhlara karşı ve ruhları kötü kullanan şamanlara karşı mücadelesini konu alıyor animemiz. Ayrıca Asakura şaman kralı olmak için hazırlanıyordur.

Shaman King 2021 Fragmanı

Shaman King 2021 Karakterleri

  • Asakura = 13 yaşında şamanımız. Hedefi şamak kralı olmaktır.
  • Oymada Manta= Asakura ‘nın en yakın arkadaşıdır.
  • Amidamaru = Kendisi bir samuray ruhudur ve Asakura ‘nın ana ruhudur.
  • Tao Ren = Kendisi kötü karakterimizdir.
  • Anna = Asakura ‘nın nişanlısı bir medyumdur. Asabi ve güldüğü görülmemiştir. Hedefi Asakura ‘yı şaman kralı yapıp, onunla evlenmektir.
  • Horohor = Ainu kabilesinin bir üyesidir.
  • Ryu= Şamanlık dersi alan Asakura ‘nın öğrencisi.
  • Mikihisa = Asakura ‘nın babası.
  • Tamamura Tamao = Asakura ailesinin öğrencisi. Ponchi ve Konchi adlı iki ruhu vardır.
  • Hao Asakura = Kutsal ruhları ele geçirmeye çalışan baş düşmanımız.

Shaman King 2021 Yorum ve Eleştirilerim

Anime Japon yapımı olup, dizi ile aynı isme sahip mangasından uyarlanmıştır. Diğer adları シャーマンキング ‘dır. Anime Fantastik, Macera, Süper Güç, Doğaüstü ve Aksiyon türündedir. Ayrıca dizimiz 24 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Ama Shaman King 2021 kaç bölüm derseniz şuan için dizi 1 Nisan 2021 tarihinde başladı ve 1. Sezonun kaç bölüm olacağı belli değil. Shaman King kaç sezon olacağıda belirli değil. Shaman King 2021 2. Sezon ne zaman çıkacak belirli değil? Birde en çok sorulan sorulardan biri Shaman King 2021 Netflix ne zaman çıkacağı. Resmi sayfasından takip edebilirsiniz. ( https://www.netflix.com/title/81239555 )

Anime dizimiz 2001 yapımında olduğu gibi bir şaman, vücudunun ruhun kontrolüne verip, o ruhun hareketlerini, tekniklerini herbir hatırasını kendi vücudu ile kullanıyor. Bir şamanın gücü ise kendisiyle anlaşma yapan ruhun gücüne göre belirleniyor. Ancak bu ruhları kötü işler içinde kullanan şamanlar bulunmakta. Asakura ruhları kötü amaçları için kullanan diğer şamanlarla mücadele etmektedir.

Animenin eski versiyonu için: https://www.profesorungunlugu.com/2021/04/shaman-king-anime-incelemesi.html

Shaman King 2021 ‘de bazı değişiklikler olmuş. Biliyorsunuz Shaman King bir manga uyarlaması ve eski versiyonunda bu mangaya tam anlamıyla bağlı kalınmamıştı. Ama Shaman King 2021 uyarlamasında mangaya %100 bağlı kalınacağı açıklanmış.

Eski ve yeni versiyon farkını ilk dakikadan itibaren anlıyorsunuz arkadaşlar. Mesela eski vesiyonda finale yakın Hao ‘nun doğuşu anlatılırken, 2021 versiyonunda direk bu konu ile başlıyor. Ayrıca ruhların çizimindeki ve seslendirmedeki değişiklikleri farkediyorsunuz. Mesela eski versiyonda daha çocuksu çizilmiş olan ruhlar Shaman King 2021 ‘de daha sert ve keskin çizilmişler, sesleride daha ciddi çıkıyor. Görüntü kalitesinden bahsetmiyorum bile. Başka bir deyişle Shaman King HD kalitesinde izlemek büyük bir zevk verdi.

Bakalım bu değişiklikler animeye nasıl bir hava katacak? Animenin sonunu nasık etkilecek.

Shaman King 2021 Spoiler İncelemesi

Karakterlerin amaçlarıda biraz değişmiş. Eski versiyonda Ren, Asakura ile ruhunun arkadaş olmasından gıcık kaptığı için savaşıyordu. Ama 2021 versiyonunda Ren, Asakura ‘nın ruhu olan Amidamaru ‘yu ele geçirmeye çalışıyor. Bunun gibi bir çok küçük değişiklik mevcut.

Shaman King 2021, savaşçıların ve tanrıların savaşı bir anime arıyorsanız tam size göre bir dizi. Bu savaşa, şamanların kendi arasındaki çekişmede eklenince kaçırılmayacak bir diziye dönüyor. Ayrıca ana karakteri güçlü olan, ana karakterin sonradan güçlendiği, ana karakterin gücünü sakladığı ve ruhlarla ilgili anime arayanlarada hitap ediyor. Shaman King 2021 anime incelemesi ‘ni beğendiğinizi düşünüyorum.

Shaman King tarzı anime arayanlar yada Shaman King benzeri anime arayanlar bu önerilerime bakabilirler: https://www.profesorungunlugu.com/etiket/ana-karakterin-sonradan-guclendigi-animeler

SONUÇ: Anime küçük çocuklar için uygundur değildir. Shaman King 2021 imdb puanı 7.9 ‘dır. Animeye benim puanım 8.0 ‘tir.

Shaman King 2021 Resimleri – Wallpapers

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.