Teen Wolf Dizi İncelemesi

Teen Wolf dizi incelemesi. Bu incelemede Teen Wolf dizisinin konusunu, imdb puanı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca dizi hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Teen Wolf Dizi İncelemesi
Teen Wolf Dizi İncelemesi

Teen Wolf Konusu

Dizimiz bir ormanda başlıyor ve Beacon Hills Lisesinde devam ediyor. İlk başlarda 4 sıkı dost arasında (Scott, Lydia, Stiles, Melissa) esrarengiz olaylar olmaktadır. Bir çok fantastik yaratıklarla baş etmek zorunda kalıyorlar. Bakalım bu arkadaş grubu bu fantastik dünyada neler yapacak.

Teen Wolf Oyuncuları

 • Scott McCall = Tyler Posey ( daha önce büyük bir yapımda oynamadı sanırım. )
 • Lydia Martin = Holland Roden ( bu diziye kadar görmemiştim. )
 • Stiles Stilinski = Dylan O’Brien ( dizide benim adamım, herkes Labirent filminden tanıyordur ama bu dizide başrolden daha iyi oyunculuk sergileyen biri benim için. )
 • Sheriff Noah Stilinski = Linden Ashby ( dizide Stiles babası )
 • Chris Argent = JR Bourne ( Avcımız )
 • Melissa McCall = Melissa Ponzio ( Dizide Scott ‘ın annesi. Kendisini Yürüyen Ölüler dizisinden tanırsınız. )
 • Derek Hale = Tyler Hoechlin ( bu diziden sonra kariyerinde hızlı bir yükselişe girdi diyebiliriz. )
 • Malia Tate = Shelley Hennig
 • Allison Argent = Crystal Reed ( Dizideki en güzel oyuncuydu diyebiliriz )
 • Kira Yukimura = Arden Cho ( Dizi ile kendisini tanıdığım ve takibe aldığım bir oyuncu oldu )
 • Dr. Alan Deaton = Seth Gilliam ( Yürüyen Ölüler dizisinde de oynadı )
 • Peter Hale = Ian Bohen ( Dizideki karizmatik oyunculardan biriydi. Bir çok dizide oynamıştır. )

Teen Wolf Yorum ve Eleştirilerim

Dizimiz ABD yapımı olup ve Netflix Dizilerde yayınlanmaktadır. Teen Wolf dizisinin türkçe adı Genç Kurt ‘tur. Dizi Fantastik, Macera, Dram ve Aksiyon türündedir. Dizimiz 41 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Şuan için Teen Wolf 6. Sezonda final yapmıştır. Teen Wolf 7. Sezon ne zaman çıkacak diye arama yapanlar için kötü haberim var. 7. Sezon çekilmeyecekmiş. Ama yapımcılar yeni bir proje Teen Wolf olabileceğini söylemişler.

Şunu belirtmek isterim dizinin ilk bölümünün giriş kısmı gerçekten çok iyi olmuş. Hani genç kurdumuzun bir telefon zili sesi duyup ama sesin sınıfından gelmediği. Allison ‘ın sınıfa girip, Scott ‘ın kalem uzatması… Dizimiz konuya hızlı bir giriş yapıyor. İlk dakikadan itibaren şunu hissediyorsunuz ezik, güçsüz baş karakterimiz ileride süper güçlenecek ve kızı kapacak. Başka bir deyişle Teen Wolf eğer anime dizi olsaydı ana karakterin sonradan güçlendiği animeler kategorisine koyabilirdik.

Gelelim dizinin görsel efektlerine. 2011 yılında başlayan bir dizi için efektler fena sayılmaz. Mesela insan bedeninden, kurt adam formuna geçişleri direk göremiyoruz. Tam geçişlerde ekrana bir engel getiriyorlar ve engelin geçişinde kurt formu tamamlanmış oluyor. Yada tam tersi kurt formundan, insan formuna geçmiş oluyor. Aslında şimdiye kadar bu geçiş evresini en iyi işleyen film Karanlıklar Ülkesi filmi olmuştur.

Karanlıklar Ülkesi Kurt Adam Dönüşümü

Gerçi efektler dizinin 1. Sezonu ‘nun sonuna doğru daha iyi oluyor. Azda olsa direk dönüşüm görüyoruz. Tam dönüşmüş alfa kurdun görüntüsü sabitken güzel olsada aksiyon içinde bilgisayar efekti olduğu çok belli oluyor. Ondan sonra 2. Sezonda CGI efektlerin kalitesinin arttığını gözle görebilirsiniz. Sanırım dizi tutunca bütçeyi arttırdılar. 🙂

Ekleme: Ancak dizinin ilerleyen sezonlarında CGI efektleri gözle görülür şekilde kalitesi artıyor.

2. Sezondan sonra dizimiz biraz polisiye kurgusuna dönüyor. Hem ana konudan kopmuyorlar hemde dedektif gibi olayları çözüyorlar. Ayrıca sezonlar ilerledikçe binbir çeşit fantastik canavarlar diziye ekleniyor. O kadar çok farklı yaratık ekleniyorki dizinin adında sadece Kurt kalıyor. 🙂 ama genede kurt adam dizileri önerilerimde olacak dizidir.

Teen Wolf Spoiler

Bundan sonraki açıklamalarım dizi hakkında spoiler içerebilir arkadaşlar. Dizinin en sevmediğim noktası bizim gerçek alfanın ( Scott ) çok ama çok yavaş gelişmesi. Bunun sonucunda herkesten şamar yemesi beni her bölümde daha çok sinir etti. Mesela 5. Sezon olmuş, Scott ‘ın ısırığı ile kurt olan Liam bile bizim adamı öldürdü. Bunu her bölüm yapmaları sizi bıktırıyor. Ayrıca belli bir noktadan sonra kötü karakterler değişsede konu aynı ilerliyor.

Hatta 6. Sezon ‘u zorla bitirdim desem yeridir. 5. Seon boyunca izlediğim bir diziyede bitirmeden bırakmak istemediğimden sonuna kadar izledim ve tahmin ettiğim gibi finalde olmamış. Sonuç olarak 6. Sezonu izlemek bana işkence gibi geldi.

Diğer beğenmediğim nokta ise arkadaşlar arasındaki ilişkiler. Diziyi izlerken Cem Yılmaz ‘ın meşhur sözü ” Bahçıvan şoföre, şoför aşçıya, aşçı uşağa sonra hepsi uşağa ” aklıma geldi. Dizideki ilişkileri bu sözden daha iyisi anlatamaz. Mesela bir ara Kavak Yellerini izliyorum hissine kapıldım. Kimin eli kimin cebinde belli değildi. 🙂

SONUÇ: Dizi küçük çocuklar için uygundur değildir çünkü bol bol kan ve şiddet mevcuttur. Dizinin imdb puanı 7.6 ‘dır. Diziye benim puanım 7.5 ‘tir. Sonuç olarak Teen Wolf Dizi İncelemesi ‘ni beğenmişsinizdir umarım.

Teen Wolf Resimleri

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.