Lucifer 5.Sezon 2.Kısım İncelemesi

Lucifer 5.Sezon 2.Kısım incelemesi. Bu incelemede Lucifer 5.Sezon 2.Kısım bölümlerini tek tek açıklamaya çalışacağım. Tabi bunlar spoiler ile dolu olacak şimdiden söylemek isterim.

Lucifer 5.Sezon 2. Kısım İncelemesi

Öncelikle bu sezon çarpılmassak hiç bir zaman çarpılmayız diye düşünüyorum arkadaşlar. Kendi çapında bir müslüman olarak böyle bir inceleme yazmak biraz garibime gitmedi desem yalan olur. Aslında yazıp yazmamak arasında ikilemde kaldım. Ama sonra niyet önemli (kendimide kandırmış olabilirim) diyerek 5. Sezon incelemesini yazmaya karar verdim.

UYARI: Burdaki tüm açıklamalar SPOİLER içerir. Eğer bu sezonu izlemediyseniz lütfen aşağıda yazanları okumayınız.

Lucifer 5. Sezon 9. Bölüm

Bu bölümde Lucifer ve Amenadiel babası Tanrı aralarına katılıyor. Lucifer Tanrı rolü Dennis Haysbert canlandırıyor. Kendisi bir çok başarılı film ve dizide rol almıştır. Lucifer Tanrı sahnesi biraz daha etkileyici olur diye düşünmüştüm ama çok sade ve sıradan bir giriş oldu. Göksel işler devam ederken bir yandanda Chloe Decker golf sahasında işlenen cinayeti çözmeye çalışıyor.

Tanrı ‘nın her şeyi önceden bilmesi ve yayına gelenlerden önce davranıp tahminde bulunması çok hoş olmuş. Diğerleri üzerinden kontrol gücünü izleyiciye hissettirmişler.

Bu bölümde bol bol ailenin önemi vurgulandı.

Akılda Kalan Sahneler: Linda ‘nın, Tanrı ‘yı dürtmesi ve yemek sahnesindeki dua olayıda çok iyiydi.

Lucifer 5. Sezon 10. Bölüm

bu bölümün mottosu dans… Sahanın ortasında ekibin Bollywood filmlerine dönüp dans etmesi güzeldi. Birde bunu Tanrı ‘nın yaptırması ayrı bir şeydi. Bu bölümde Dan, Tanrı ile tanışıyor ve verdiği tepkiler muhteşemdi. Tanrı ‘nın güçlerinin kontrolünü kaybetmesi ya da onu ağlarken görmek çok garip şahsen.

Akılda Kalan Sahneler: Dedektifin hürmetlerini sunarak Tanrı ‘yı azarlaması, Dan Espinoza haşmetmeap diyip Tanrı ‘ya diz çökmesi falan, Tanrınında onu tehdit etmesi çok iyi sahnelerdi.

Bakınız: Lucifer 7. Sezon Olacak mı?

Lucifer 5. Sezon 11. Bölüm

Bu bölümde inanmıyacaksınız ama Tanrı, sıradan bir insan oluyor. 🙂 Evet evet kulağa garip geliyor. Bende bunun farkına yazerken vardım. Ama anladığım kadarıyla bu sezon görmediğimiz, duymadığımız gariplikler ile karşılaşacağız anlaşılan. Ama diziyi garipleştirmek için saçmalamanın anlamı yok. Örneğin tanrı insan olduğunda canı yanıyor ve ilk kez acıyı tadıyor ya da gözünü kapattığında her yerin karardığını yeni farkediyor. Bunlar Lucifer evreninde şu anlama geliyor tanrı evreni ve canlıları yaratırken rastgele yaratmış. Dizi burada diğer bölümlerde söylenenlerle tutarsızlık içine girmiş.

İşte şimdiye kadar duymadığımız bir şey daha Tanrı emekli olmaya karar veriyor!

Lucifer 5. Sezon 12. Bölüm

Ana konumuzla alakası olmayan bir bölümdü. Aynı animelerde olduğu gibi eğer anime mangadan hızlı ilerlerse araya ana hikaye ile ilgisiz filler bölümler koyarlarki manga tekrar öne geçsin diye. İşte bu bölüm bana bunu hissettirdi. Direk izlemeden geçseniz bir şey kaybetmessiniz.

Lucifer 5. Sezon 13. Bölüm

Bu bölümde ana hikayemizden uzak geçti. Linda ‘nın hayatına yakından baktık diyebiliriz. Ayrıca Havva ‘yı ( Inbar Lavi ) görmek gözlerimize iyi geldi diye düşünüyorum. Ama bu bölümde 5. Sezondur herkesin ”Lucifer ve Chloe ne zaman birlikte oldu?” , ”Lucifer ve Chloe hangi bölümde sevgili oluyor” , ”Lucifer ve Chloe ne zaman birlikte oldu” , ”Lucifer ve Chloe sevgili oluyor mu” diyerek heyecanla beklediği Lucifer Chloe aşkı gerçekleşiyor. Yani ikisi artık her şeye rağmen ve her şeyi kabul ederek sevgili oluyorlar. Hatta 5. Sezonun acısını Lucifer aşk sahneleri ile telafi ediyor bile diyebilirim.

Akılda Kalan Sahneler: Linda ile kızının buluşması ve Lucifer ‘in Tanrı olma kararı vermesi. Lucifer ve Chloe sevgili olması.

Lucifer 5. Sezon 14. Bölüm

Lucifer ‘ın seçim kampanyası ile başlayan bir bölüm oldu. 🙂 Gıybet Meleği ( dizede geçen ifade ) Cebrail ‘i de bu bölümde görmüş olduk. 🙂 Bölümün sonunda şunu anladık sanırım farklı evrenlerde farklı tanrılar var. Aslında dizideki Tanrılık anlamı o evrendeki en güçlü varlık demek oluyor. Bizim inancımıza göre bir Tanrı anlayışı yok. Ayrıca Lucifer ‘ın babası, annesinin evrenine geçiyor ve yerine birini bırakmadan gidiyor.

Lucifer 5. Sezon 15. Bölüm

Lucifer ve Michael arasındaki seçim kampanyası devam etmektedir. Dedektif, Lucifer ‘a destek vermek için işinden emekli olmaya karar vermiştir. Dizinin şimdiye kadarki en duygusal bölümü bu oldu. Dan, Michael planına kurban gitti ve ”Lucifer dan öldü mü?” sorusunun cevabını öğreniyorsunuz. En önemlisi Lucifer ve Michael arasındaki savaşın başladığı bölüm.

Lucifer 5. Sezon 16. Bölüm

En çok merak edilen ‘‘Lucifer chloe ölüyor mu?” sorusunun cevabını öğreneceğiniz final bölümü arkadaşlar. Chloe öldüren Michael ‘a sinirlenen Lucifer yanmayı göze alarak Cennete gidecektir. Lucifer Azrail sahnesi de azda olsa yer almış. ”Lucifer, Chloe ‘ye seni seviyorum ne zaman demiştir?” büyük sorusunun cevabınıda bu bölümde bulacaksınız.

Lucifer ‘ın tanrı olması finalde gerçekleşiyor.

Lucifer 5.Sezon 2.Kısım incelemesi ‘ni umarum beğenmişsinizdir.

Daha fazla resim için pinterest hesabıma gözatabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.