Önemsiz Biri – Nobody Film İncelemesi

Bugün Önemsiz Biri – Nobody 2021 film incelemesi yapacağım arkadaşlar. Bu incelemede Önemsiz Biri – Nobody filmin konusunu, imdb puanı, filmin bütçesini ve ne kadar kazanç sağladığı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Önemsiz Biri – Nobody Konusu

Hergünün aynısını yaşayan monoton bir hayatı olan Hutch Mansell ‘ın bir gece evine 2 hırsız girecektir. Hutch, hırsızları yere serme şansı varken o eylemsiz kalmaya karar veriyor. Bu verdiği karar oğlunu hayalkırıklığına, eşini ise kendisinden uzaklaştıracaktır. Bu tepkisizlik Mansell için bir çığa dönüşecek ve hayatını değiştirecektir. Bakalım bu çığın altında kimler kalacak?

Önemsiz Biri – Nobody Fragmanı

Önemsiz Biri – Nobody Oyuncuları

Önemsiz Biri - Nobody Oyuncuları ve gerçek isimleri
  • Hutch Mansell (aile babamız) = Bob Odenkirk
  • Yulian Kuznetsov (Rus mafyası) = Aleksey Serebryakov
  • Becca Mansell (eşi) = Connie Nielsen
  • David Mansell (babası) = Christopher Lloyd
  • The Barber = Colin Salmon
  • Harry Mansell (kardeşi) = RZA

Yönetmen = Ilya Naishuller

Önemsiz Biri – Nobody Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz A.B.D yapımı olup, Universal Pictures tarafından 26 Mart 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 92 dakikadır. Filmin orijinal adı Nobody ‘dir. Nobody filminin bütçesi 16 milyon dolardır ama gişede 44+ milyon $ kazanmıştır. Film Aksiyon, Gerilim, Dram ve Suç türü içermektedir. Ayrıca filmi şuanlık sadece altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca Nobody 2021 Netflix olarak aratanlar şuan için film netflix ‘te yok.

Film ”Kimsin Sen?” sorusu ile başlıyor ve adamımız başlıyor anlatmaya. İlk 20 dakika birazcık yavaş ilerleyebilir ama bu sıkıcı sahnelerden sonra bir otobüs sahnesi varki anlatılamaz ancak izlenir. Sadece otobüsdeki aksiyon sahnesi için bile bu film izlenir. Meğersem adamın içinde john wick yatıyormuş. Neden öyle dediğimi alt kısımdaki spoiler incelemesinde bulabilirsiniz.

Filmde öyle aman aman bir mantıksızlık yok arkadaşlar. İlk 15 dakika hariç filmin sonuna kadar aksiyon tam gaz devam ediyor. Filmin nasıl bittiğini dahi anlamayacaksınız ve devam etmesi için son saniyeye kadar bekleyeceksiniz. Beklerseniz iyi edersiniz çünkü filmde son sahne (after credits) mevcut.

Oyunculukta ise Bob Odenkirk (Hutch Mansell) bu film için yaratılmış diyebilirim. Adamın yüzü aile babası gibi sade ama diğer yandan psikopat gibi soğuk bir yüzüde var. Filmdede bunu çok iyi yansıtmış.

Önemsiz Biri – Nobody Spoiler İncelemesi

Filmi dikkatli izleyen birisi için adamımızın eskiden bir psikopat olduğunu anlayabilirsiniz. Çünkü evine giren hırsızların anatomisinden tutunda silahının boş olduğuna kadar her şeyi görüp analiz edip öyle karar veriyor. Daha sonra dövme dükkanındaki adam bizimkinin bileğindeki dövmeyi görünce zebani görmüş gibi kaçması.

Filmimiz heryerde john wick çakması diye eleştiriliyor ki haklılar çünkü rus mafyası olsun, paraları yakma sahnesi olsun hepsi aynı. Benzer şekilde john wick köpeği ve arabası için ortalığı yakıyor. Önemsiz biri ise çocuğunun kolyesi için ortalığı savaş alanına çeviriyor.

Benim için filmdeki en iyi sahneler tek atışla üç kişinin ölmesi, demir çubuklarla adamların avlanması ve otobüs sahnesi çok çok iyiydi. Ayrıca filmin sonundaki keyif sigarası içemesi, sigara kullanmayan adamı sigaraya başlatır.

SONUÇ: Film ailecek izlenmez çünkü bir çok kan ve ölüm sahnesi mevcuttur. Önemsiz Biri – Nobody imdb puanı 7.4 ‘tür.( 69+ bin kişi oy kullanmış ). Filme benim puanım 8‘dir. Bu arada Önemsiz Biri – Nobody film İncelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

16 Kasım 2017

Ayla Filmi

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.