Subnautica Below Zero Türkçe İnceleme ve Oynanış Videosu

Subnautica Below Zero Türkçe inceleme ile sizlerleyiz arkadaşlar. Bu yazımda Türkçe Subnautica Below Zero oyunu hakkında edindiğim ipuçlarını, oyunun oynanış şeklini sizlere aktaracağım. Hatta oyun içindeki işinize yarayacak tüm gereksinimleri içeren bir videoda çektim onuda yazımda bulabilirsiniz.

Subnautica Below Zero Konusu

İlk oyundan iki sene sonra aynı gezecen olan 4546B ‘ye tekrar geri dönüyoruz. Bu sefer kız kardeşimiz için bu gezegenin kutup bölgesine gizlice iniyoruz ve hayatta kalmaya çalışıyoruz. Hem hayatta kalıp hemde kız kardeşimizi arıyoruz. Bakalım bu sefer bizi hangi tuzaklar ve zorluklar bekliyor.

Subnautica Below Zero Sistem Gereksinimleri

Subnautica Below Zero sistem gereksinimleri
Subnautica Below Zero Minimum ve Önerilam Sistem Gereksinimleri

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi oyunu minimum seviyede oynayabilmek için i3 ve dengi bir işlemci yeterli. Hatta oyunu yüksek kalitede oynayabilmeniz için istenilen sistem gereksinimleri bile i5 seviyesinde.

Subnautica Below Zero Nasıl Oynanır?

İlk oyundaki ayarların ve tuş kombinasyonlarının hepsi 2. Oyundada aynı arkadaşlar. Subnautica Below Zero hayatta kalma oyunu olduğu için biraz craft mantığını bilmeniz lazım ama oyun içinde PDA denen yardımcı menünüz bulunmakta. Zaten oyuna başlarken 3 farklı seçeneğiniz bulunmakta. Eğer daha önce bu tür oyun tecrübeniz varsa Hayatta Kalma Modu size göre olacaktır. Bu modda açlık ve susuzluk sorununuz olacak. Ama bu tür oyun ilk kez oynuyorsanız 2. Mod size göre daha uygun olacaktır. Zira bu modda açlık ve susuzluk çekmiyorsunuz.

 • TAB Tuşu: PDA menüsünü açıp kapatır. Ayrıca bu menüde envarterini ve yapılabilecek tasarımları görebilirsiniz.
 • Mouse 1: Nesneleri toplamak için.
 • Mouse 2: Envanterinizdeki nesleleri ve aletleri kullanmak için. Bıçağınız varsa bu tuş ile saldırabilirsiniz.
 • Space: Yukarı çıkmak için.
 • C Tuşu: Dalışa geçmek için.

Subnautica Below Zero İpuçları

 • Bakır: Denizin dibinde bulabilirsiniz. Elektirikle ilgili tüm malzemelerde ihtiyacınız olacaktır. Üssümüzün 200 meter çevresinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bol bol toplayın içinize çok yarayacaktır.
 • Hurda Metal: Denizin dibinde kolay şekilde her yerde bulunabilir ama bu oyunda biraz azaltmışlar.
 • Su Yosunu Salkımı: Üssünüze 200 metre uzaklıktaki su yosunlarının üstünde bulacaksınız. Kırmızı-pembe renk arasında parlak bir meyve.
 • Su İhtiyacını Giderme: Denizden kese balığı yakalayıp, kapsüldeki üreticiden şişe su üretebilirsiniz.
 • Kristal Sülfür: Size saldıran patlayan bir balık var onun kozasında ve mağara duvarlarında sarı renkli olarak toplayabilirsiniz.
 • Kurdele Bitkisi: Üssünüzün altındaki mağaralarda bulabilirsiniz. Ayrıca nasıl bulunacağını youtube kanalımda anlattım.
 • Suban Giysisi Nerede?: Youtube kanalımda anlatımı mevcut.
 • Elmas ve Yakut: Üssümüzden 800 metre ileride bir madende bulunuyor. Yerini tam bulmak için videolarımı izleyin.
 • Nikel: Üssümüzden yaklaşık 1400-1500 metre uzaklıkta ve 400-500 metre derinlikte bulabilirsiniz. Ama kesin bulmak için youtube kanalımı ziyaret edin.

Subnautica Below Zero Oynatma Listesi evet bu youtube oynatma listemde oyun hakkında tüm ipuçlarını bulabilirsiniz arkadaşdaşlar. Zorlandığınız yerler için kanalımada abone olmayı unutmayın.

Subnautica Below Zero Yorumum

Subnautica Below Zero Türkçe İnceleme ve Oynanış Videosu

Subnautica Below Zero, Unknown Worlds Entertainment tarafından geliştirilen, 14 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanan 1. Şahıs (First person shooter) hayatta kalma ve aksiyon-macera oyunudur. Şuan için Subnautica Beow Zero oyununu steam üzerinden 50 TL gibi bir ücrete satın alabilirsiniz. İndirime girdiği zaman kesinlikle kütüphanenizde olması gereken bir oyun.

İlk oyun Subnautica incelemesi için tıklayınız: https://www.profesorungunlugu.com/2021/05/subnautica-turkce-inceleme-ve-oynanis-videosu.html

İlk oyunda olduğu gibi 2. Oyunda orijinal olarak türkçe dil seçeneği ile geliyor. Bunun için bile oyunu alarak firmayı destekleyebilirsiniz arkadaşlar. Zaten hayatta kalma oyunlarını seven ve neredeyse hepsini oynamış biri olarak ilk oyun Subnautica gibi başarılı bir yapım olmuş.

Oyunu oynarken o hayatta kalma gerilimini hissediyorsunuz. Karanlık sularda heran ve nereden geleceği belli olmayan bir yaratığın veya belanın sizi bulacağı tedirginliğini hep üstünüzde hissediyorsunuz. Ama ilk oyuna göre bu biraz azalmış gibi hissettim. İlk oyundaki o baskıyı üzerimde hissedemedim arkadaşlar haberiniz olsun.

Oyunun kendi bio çeşitliliği ve craft özelliği gerçekten çok hoş olmuş. Ama ilk oyuna göre harita küçülmüş ve çeşitlilik azalmış. Ayrıca oyuna kara bölümleri eklenmişki gereksiz olmuş. Çünkü gerilim okyanus altındaki gibi olmamış.

Oyun grafik konusunda, çevresel etkenler çok iyi olmuş. Oyun içerisindeki bio çeşitliliğin hepsi ile temasa geçebiliyorsunuz. İlk oyundaki gibi eksik kısmı yaralanma veya saldırı gibi hissiyatların gerçekçiliğinin az olması. Mesela kan efektleri olsun, uzuv kopmaları olsun görsel olarak neredeyse hiç yok. Bizim saldırdığımız canlıların parçalanması veya kan efektlerinin gerçekçi olması oyuna başka bir hava katardı bence. Optimizasyon iyi ama oyun yeni çıktığından bir çok bug mevcut. Misal balıklar yaşam ünitelerinin içinden geçiyor. Ya da kaplamalar bir anda değişiyor.

Hikaye kısmı ise zorlayıcı ve anlamsız olmuş. İlk oyundaki gibi telsiz yardımı yok ve 3 farklı hikaye var. Neyi ne zaman yapacağınız konusunun ucu biraz açık bırakılmış.

Subnautica Below Zero Türkçe İnceleme olarak sizlere yardımcı olmaya çalıştım umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.