Subnautica Türkçe İnceleme ve Oynanış Videosu

Subnautica Türkçe inceleme ile sizlerleyiz arkadaşlar. Bu yazımda Türkçe Subnautica oyunu hakkında edindiğim ipuçlarını, oyunun oynanış şeklini sizlere aktaracağım. Hatta oyun içindeki işinize yarayacak tüm gereksinimleri içeren bir videoda çektim onuda yazımda bulabilirsiniz.

Subnautica Oyunun Konusu

Arora adlı uzay gemimiz nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü, bilinmeyen bir gezegene düşmüştür. Düşen gemiden kaçış kapsülü ile kaçmışsızdır ve bu bilinmeyen gezegende hayatta kalmanın yolunu arıyoruzdur.

Subnautica Sistem Gereksinimleri

Subnautica Sistem Gereksinimleri

Yukarıdaki resimdede gördüğünüz gibi oyunu oynayabilmek için çok büyük bir sisteme gerek yok. Hatta oyunu yüksek kalitede oynayabilmeniz için istenilen sistem gereksinimleri bile normal.

Subnautica Nasıl Oynanır?

Subnautica hayatta kalma oyunu olduğu için biraz craft mantığını bilmeniz lazım ama oyun içinde PDA denen yardımcı menünüz bulunmakta. Zaten oyuna başlarken 3 farklı seçeneğiniz bulunmakta. Eğer daha önce bu tür oyun tecrübeniz varsa Hayatta Kalma Modu size göre olacaktır. Bu modda açlık ve susuzluk sorununuz olacak. Ama bu tür oyun ilk kez oynuyorsanız 2. Mod size göre daha uygun olacaktır. Zira bu modda açlık ve susuzluk çekmiyorsunuz.

 • TAB Tuşu: PDA menüsünü açıp kapatır. Ayrıca bu menüde envarterini ve yapılabilecek tasarımları görebilirsiniz.
 • Mouse 1: Nesneleri toplamak için.
 • Mouse 2: Envanterinizdeki nesleleri ve aletleri kullanmak için. Bıçağınız varsa bu tuş ile saldırabilirsiniz.
 • Space: Yukarı çıkmak için.
 • C Tuşu: Dalışa geçmek için.

Subnautica İpuçları

https://youtu.be/-3iElTiSqTM
 • Bakır: Denizin dibinde bulabilirsiniz. Elektirikle ilgili tüm malzemelerde ihtiyacınız olacaktır. Kapsüle 400 m. uzalıktakı su yosunlarının altındaki mağarada bulabilirsiniz.
 • Hurda Metal: Denizin dibindeki uzay gemisi parçaları işinize yarayacaktır.
 • Açlığınızı gidermek için denizdeki balıkları kovalayıp yakayın. Sonra kapsüle dönüp oradaki araçtan balıkları pişirin. Daha sonra TAB tuşuna basarak oradan pişmiş balıkları tüketin.
 • Su Yosunu Salkımı: kapsüle 400 metre uzaklıktaki su yosunlarının üstünde bulacaksınız.
 • Su İhtiyacını Giderme: Denizden kese balığı yakalayıp, kapsüldeki üreticiden şişe su üretebilirsiniz.
 • Mercan Dışkı Örneği: Size saldıran patlayan bir balık var onun çevresinde bulabilirsiniz.
 • Mağara Sülfürü: Size saldıran patlayan balıktan kurtulduktan sonra yuvasına geri dönün içinde bulacaksınız.

Ayrıca telsiz konuşmalarını kesinlikle dinleyin ve verdiği koordinatlara kesinlikle gidin. Giderken zemine ve verdiği koordinattaki alanı iyice araştırın. Kesinlikle aradığınız parçaları orada bulacaksınız.

Subnautica Yorumum

Subnautica Türkçe İnceleme

Subnautica, Unknown Worlds Entertainment tarafından geliştirilen, 16 Aralık 2014 tarihinde yayınlanan 1. Şahıs (First person shooter) hayatta kalma ve aksiyon-macera oyunudur. Şuan için Subnautica oyununu steam üzerinden 5 TL gibi bir ücrete satın alabilirsiniz. İndirime girdiği zaman kesinlikle kütüphanenizde olması gereken bir oyun.

Oyunun en çok sevdiğim kısmı orijinal olarak türkçe dil seçeneği ile geliyor olması. Bunun için bile oyunu alarak firmayı destekleyebilirsiniz arkadaşlar. Zaten hayatta kalma oyunlarını seven ve neredeyse hepsini oynamış biri olarak gerçekten başarılı bir yapım olmuş.

Oyunu oynarken o hayatta kalma gerilimini hissediyorsunuz. Karanlık sularda heran ve nereden geleceği belli olmayan bir yaratığın veya belanın sizi bulacağı tedirginliğini hep üstünüzde hissediyorsunuz. Buda sizi oyuna bağlıyor.

Oyunun kendi bio çeşitliliği ve craft özelliği gerçekten çok hoş olmuş. Hayatta kalma oyunu ama teknolojik olarak geri kalmış demedik. 🙂

Oyun grafik konusunda, çevresel etkenler çok iyi olmuş. Oyun içerisindeki bio çeşitliliğin hepsi ile temasa geçebiliyorsunuz. Belki eksik kısmı yaralanma veya saldırı gibi hissiyatların gerçekçiliğinin az olması. Mesela kan efektleri olsun, uzuv kopmaları olsun görsel olarak neredeyse hiç yok. Bizim saldırdığımız canlıların parçalanması veya kan efektlerinin gerçekçi olması oyuna başka bir hava katardı bence. Optimizasyon çok iyi yapılmış.

Oyunun hikaye kısmı ise tamamen çok iyi kurgulanmış. Oyun kendini tekrar etmeden sonunu getiriyorsunuz arkadaşlar.

Subnautica Türkçe İnceleme olarak sizlere yardımcı olmaya çalıştım umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

 1. Ellerine sağlık. Başarılar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.