Zombie Army 4: Dead War Türkçe İnceleme ve Oynanış Videosu

Zombie Army 4: Dead War Türkçe inceleme ile sizlerleyiz arkadaşlar. Bu yazımda Türkçe Zombie Army 4 Dead War oyunu hakkında edindiğim ipuçlarını, oyunun oynanış şeklini sizlere aktaracağım. Hatta oyun içindeki işinize yarayacak tüm gereksinimleri içeren bir videoda çektim onuda yazımda bulabilirsiniz.

Zombie Army 4: Dead Sistem Gereksinimleri

Resimdede gördüğünüz gibi oyunu oynayabilmek için çok büyük bir sisteme gerek yok. Ama oyunu yüksek kalitede oynayabilmeniz için minimum sistemden daha iyi bir sisteme ihtiyacınız var haberiniz olsun.

Zombie Army 4: Dead Nasıl Oynanır?

Oyun öyle karışık kombinasyonları olan aksiyon tarzı bir oyun değil onun için oyun içinde kullacağınız 2-3 tuş var o kadar.

 • E Tuşu: Oyun içindeki neslelerle etkileşime geçmek, kapıları açmak, zombilere yakın dövüş hasarı vermek ve özel güçlerinizi kullanmak için kullanıyorsunuz. ( Örneğin sandıkları açmak için video 22. saniye , silah yükseltmeleri için video 34. saniyeye bakmanız yeterli. )
 • Shift Tuşu: Hızlı koşmanızı ve nesnelerin üzerinden atlamınızı sağlan tuş.
 • Ctrl Tuşu: Nesnelerden aşağı inmek için önce shift tuşuna sonra ctrl tuşuna basmanız lazım.
 • R Tuşu: Tüm oyunlarda olduğu gibi şarjör değiştirmenizi sağlıyor.
 • Mouse 1 Tuşu: Atış etmenizi sağlıyor.
 • Mouse 2: Zoom açmanızı sağlıyor.
 • Scroll Tuşu (Mouse): Silahlarınız arasında geçiş sağlıyor. Ayrıca 1-2-3-4 tuşlarına basarak istediğiniz silaha direk geçebilirsiniz.
 • F Tuşu: El bombası atmak için kullanacaksınız.
 • X ve Z Tuşu: El bombaları arasında seçim yapmanızı sağlayacaktır.
 • C Tuşu: Vurduğunuz zombilerin cesetlerini parçalıyıp üzerlerindeki mühümmatı veya can kitini alabilirsiniz. Yada sersemlettiğiniz zombileri ezip öldürebilirsiniz.

Oyun hakkında işinizi kolaylaştıracak bir kaç ipucu vermek isterim. Oyunda bazen rütbeli zombiler geliyor ve ölüleri dirildip size saldırtıyor. Bu türleri silahınızla vursanız bile tekrar diriliyor. Tamamen yok etmek için sersemletip C tuşu ile ezmeniz veya yakın dövüş barınız dolduysa yanına gidip E tuşu ile yakın dövüşle öldürmeniz lazım.

Ayrıca mühimmatınızı iyi kullanmanızı tavsiye ediyorum. onun içinde attığınız tüm mermiler kafadan (headshot) olması daha az mühimmat harcamanızı sağlayacaktır. Birde zombileri kafadan vurmanız demek daha çok puan toplamanız anlamına gelir.

Her bölümde 1 adet rütbe sandıkları mevcut arkadaşlar. Oyundaki en önemli parça bu sandık çünkü bölüm sonundaki güvenli evde silahlarınızı bu sandık ile geliştirebiliyorsunuz. Onun içinde bu sandıkları genelde kuytu köşelere saklamışlar. Her bölümde yükseltme sandıklarını bulmaya uğraşın.

Türkçe Zombie Army 4: Dead War Yorumum

Zombie Army 4: Dead War Türkçe İnceleme
Zombie Army 4 Dead War Türkçe İnceleme

Zombie Army 4: Dead War, Rebellion Developments tarafından geliştirilen, 4 Şubat 2020 tarihinde yayınlanan üçüncü şahıs ( Third-person shooter Games) bir video oyunudur. Ayrıca Zombie Army Trilogy’nin devamı niteliğindedir. Zombie Army 4: Dead War oyununu steam üzerinden satın alabilirsiniz. Şuan için 77 TL gibi bir ücreti var.

Oyunun orijinal olarak türkçe dil seçeneği bulunmuyor ama Zombie Army 4 Dead War Türkçe Yama olarak arattığınızda türkçe dil çevirisini bulup oynayabilirsiniz. Şahsen ben öyle bitirdim ve çeviri çok iyiydi gerçekten. Oyunun videosundada görebilirsiniz.

Oyunun atmosveri çok iyi bunun için bile oyun satın alınabilir. Ayrıca diğer oyunlarından farklı olarak yakın dövüş özellikleri, karakterlerin yetenekleri, silahlarınız için özel yükseltmeler, envanter için özel kaplamalar ve süsler derken kişiselleştirilmiş bir çok özellik eklenmiş.

Silah olarak at kullan şeklinde ağır silahlar eklenmiş. Mesela alev silahı ya da bozuka gibi. Birde silahlarımızın mühimmatına elektirik yada patlayıcı özelliği ekleyen tek kullanımlık, sınırlı sayıda mermi için haritalarda bulunan özelliştirilmiş sandıklar bulabileceksiniz.

Oyunun grafik konusunda çevresel etkenler acayip etkileyici olmuş. Oyundaki karga ve şıçanları bile vurabiliyorsunuz. Benim dikkatimi çeken ise vuruş hissiyatı çok iyi olmuş. Buna bağlı olarakta uzuv kopmaları, kan sıçramaları ve patlayıcıların etkisi çok gerçekçi olmuş. Bu kadar görselliğe ragmen oyunun optimizasyonu iyi yapılmış. Tabiri caizse yağ gibi akıyor. Sesler ise ürpertici şekilde iyi seçilmiş.

Oyunun eksik yanlarına gelirsek hikaye kısmı 2-3 bölümden sonra kendini tekrar ediyor. Ya benzin arıyorsunuz ya da bir bölgeyi koruyorsunuz. Ben biraz oyunuda Serious Sam ‘e benzettim. Ayrıca silah çeşitliliği biraz az gibi geldi bana. Onun haricinde oyun kütüphanenizde olması gereken bir oyun.

Zombie Army 4: Dead War Türkçe İnceleme olarak sizlere yardmcı olmaya çalıştım umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

 1. türkçe yama yapınca online oynarken sıkıntı yaşar mıyız ?

  1. Normalde oyunun orijinalinde Türkçe dil desteği yok onun için oyuna dışarıdan müdahale gibi görüp acaba ban atar mı bilimeyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.