Custom Binary Blocked by FRP Lock Çözümü (videolu)

Custom Binary Blocked by FRP Lock çözümü adım adım sizlere anlatacağım. Custom binary blocked by FRP lock hatası ile bugün annemin 3 yıldır kullandığı Samsung Galaxy J7 Prime modelinde karşılaştım. Bu sorun sadece orta segment J7 ‘de değil S7 Edge gibi üst segment modellerdede sıkça çıkıyor.

Bu hatanın en büyük nedeni telefonunuzun kaçak olarak ülkeye girmesi ve imei atılmasından kaynaklanıyor.

Bu hatanın çözümünü 10 adımda sizlere resimli bir şekilde anlattım. Şunuda ekliyim bu yöntemle telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir.

1.Adım: Öncelikle cihaz modelini belirlememiz gerekiyor. Bunun için telefonu download modda (ses tuşu + açma pakama tuşu + home tuşlarına aynı anda basmanız yeterli) açıp model name yazan bölüme bakınız. Ya da telefonunuzun bataryası çıkıyorsa onun altındada model adı yazmaktadır. Hangisi kolayınıza gelirse onu Mesela benim cihazım SM-G610F – Galaxy J7 Prime ‘dır.

2.Adım: Daha sonra https://samfrew.com/ sitesine giriyoruz.

3.Adım: Sol köşede ”Model selection” yazan kısıma model numaramızı yazıyoruz. OK diyoruz.

4.Adım: Açılan sayfada Türkiye Bayrağına tıklıyoruz.

5.Adım: Açılan sayfada karşınıza çıkan en son sürümün üstüne tıklayınız. Benim için en son sürüm olan Oreo 8.1.0 2020 yılında çıkardığı stock rom ‘u indirdim.

6.Adım: Açılan sayfada Slow Speed yazan yere tıklayıp indirebilirsiniz.

Diğer bir yol;

Arama motorunuza direk telefon modelinizi yazıp sonuna stock rom yazıp arattığınızda karşınıza çıkan sitelerden istediğinize girip yazılımı indirebilirsiniz.

7.Adım: Daha sonra bu indirdiğimiz yazılımı telefonumuza atmak için ODİN programı indiriyoruz. (odin son sürüm indir) Daha sonra indirdiğimiz programı açıyoruz.

8.Adım: Telefonumuzu download mod ‘a getirip, bilgisayarımıza USB ile bağlıyoruz. (yukarıda download mod ‘a nasıl geçeceğimizi anlattım)

9.Adım: Son olarak odin programında AP yazan tuşa basıyoruz > Açılan pencereden daha önce indirdiğimiz yazılım dosyasının içindeki AP ile başlayan .tar uzantısını seçip diyoruz. > Sonra Start diyoruz.

Custom Binary Blocked by FRP Lock Çözümü

10. Adım: Start dedikten sonra 4-5 dakika içinde yükleme tamamlanacaktır. Yükleme bitince kabloyu çıkartabilirsiniz. Artık telefonunuzdaki Custom binary blocked by FRP lock çözümü sonuçlanacak.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.