Godzilla: Singular Point Anime İncelemesi (Gojira shingyura pointo)

Godzilla: Singular Point anime incelemesi. Bu incelemede dizinin konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, incelemesi, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar dileriz.

Godzilla: Singular Point Konusu

Gizemli bir şarkı nelere kadir onu bu dizide öğreneceğiz. Evet bir şarkı, bir öğrenci ve bir mühendisin etrafında dönen sır Dünya ‘yı tehdit ediyor mu? Genç dahiler Mei, Yun ve ekibi bu tehditle yüzleşebilecek mi?

Godzilla: Singular Point Karakterleri

Godzilla: Singular Point Karakterleri ve oyuncuları
  • Yung Karakteri: Bizim yapay zekamız bence dizideki en iyi karakter.
  • Mei Kamino Karakteri: Yüksek lisans öğrencisi neşeli ve kendine güvenen biridir. Zekası dahi seviyesinde olmasına rağmen çok dalgın ve sakar biridir.
  • Yun Arikawa Karakteri: Kendisi programlama ve robot yapma konusunda dahi bir mühendistir. Ama insanlarla ilişki kurmakta zorlanan biridir. Hatta en yakını Yung ‘dır.
  • Haberu Katou Karakteri: Yun ile aynı fabrikada çalışmaktadır. Ayrıca Yun ‘un en iyi arkadaşıdır.

Godzilla: Singular Point Fragmanı

Godzilla: Singular Point Yorum ve Eleştirilerim

Anime dizi, Japonya yapımı Netflix animasyon dizilerinden olup, 17 Haziran 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Dizimiz 24 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Dizinin orijinal adı Gojira shingyura pointo ‘tur. Animenin bütçesi belirli değil. Anime; Macera, Gizem, Aksiyon ve Bilim Kurgu türündeki dizilerden hoşlananlara hitap ediyor. Şuan için 1. Sezon (13 bölüm) bitmiştir. Godzilla: Singular Point 2. Sezon onayı alması beklenmektedir.

Animenin konusu çok orijinal. Şimdiye kadar vizyona girmiş filmlerle alakası dahi yok. Bu animenin konusu ileride bir filme konu olabilir. Dizinin başka hoşuma giden bir özelliği ara ara sosyal mesaj sıkıştırmaları. Mesela rodan adını verdikleri yaratık ilk çıktığında hemen onun t-shirt ‘lerini, çantalarını, oyuncaklarını çıkardılar. Adamlar resmen kapitalizm ‘e çok iyi bir örnek vermişler.

Dizinin 1. Sezonunda genel bir bilgi veriliyor. Bilimin her dalına değiniyorlar. Genetik, fizik, kimya ve elektromanyetik alanda derinlemesine konular işlenmiştir. Mesela enerjinin korunumu, geçmiş-gelecek zaman vb. konular. Buda animenin birazcık sıkıcı geçmesini sağlamış. Ama bu kısım tamamen izleyicinin ilgisi ile alakalı. Misal bu tür bilimsel konuların işlendiği sahneler her zaman beni heyecanlandırmıştır. Onun için beni sıkmadı ama izleyicilerin genelini bunaltacaktır. Diziye şans vermek için ilk 7 bölümü kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Godzilla: S.P dizisinde siberpunk havası hakim. Kısaca yüksek teknoloji, düşük yaşam diyebiliriz. Dizide dev savaşan robotlar, yapay zeka programlar mevcut ama insanların yaşam şekilleri hala yerlerde. Bu kasvetli hava çoğu izleyicinin hoşuna gitmez ama bu tür animeler benim her zaman hoşuma gitmiştir. Eğer bu tür bir siberpunk filmi izlemek isterseniz Alita Savaş Meleği ‘ni izlemenizi öneriyorum.

Singular Point ‘un çizimlerine gelecek olursak anime tam anlamıyla filmlerinden alakasız bir havaya sahip, o filmlerdeki kasveti hissedemiyorsunuz. Animede yoğunlukla kırmızı ve tonları kullanılıyor. Anime görsel olarak ortanın altında kalmış. Sadece godzilla ‘nın o mega patlamasının olduğu sahnelere önem vermişler. Diğer sahneler sallamasyon olmuş. Açıkçası beğenmedim.

Godzilla Efsanesi

Ayrıca diziyi daha önce izlediğiniz Godzilla filmleri ile karşılaştırmayın. Bu evrende Kaiju ‘lar ve godzilla halk tarafından birer efsanese olarak biliniyorlar. Daha önce hiç Kaiju ‘larla karşılaşmamışlar. Godzilla ‘nın yıkımına şahit olmamışlar. Onun için ilk bölümler laylaylom geçiyor. Kimse radon ‘ları takmıyor. Yani diziye başlarken kaiju, Jaeger savaşları beklemeyin. Kısacası kendinizi buna göre hazırlayın ve beklentinizi yüksek tutmayın. Eğer direk bu Kaiju ve Jaeger savaşı istiyorsanız Pacific Rim: The Black dizisini izlemenizi öneriyorum.

Dizinin eksik yanı hiç kan, vahşet veya korku duygularını hissettirecek sahnelerin olmaması. Dizide kaiju ‘lar hariç bir bir canlının öldüğünü görmüyoruz. Abi koca godzilla yani canavarların kralı gelmiş bir iki kişi ölsün değil mi! Biraz elini kirletsin o kükremesini içimizde hissedelim. Ama ne yazık ki hiç böyle sahneler yok.

Birde şahsi olarak godzilla ‘nın bir sürüngenden evrilmesi benim için hayal kırıklığı oldu. Belki herkes bunu normal karşılayabilir ama bir godzilla haranı için küçük düşürücü bir olay.

Anime dizisi nasıl? Bu animasyon dizisi çocuklara uyun değildir. Ancak 16 yaş üstü izlemelidir. Ayrıca beyin yakan animeler veya canavarlı anime içeriklerini seven biriyseniz tam size göre bir anime. Bu arada Godzilla: Singular Point imdb puanı 6.9 ‘dir. ( 273 kişi oy kullanmıştır) Diziye benim puanım 6.5 ‘dir. Sonuç olarak Godzilla: Singular Point anime incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir. İyi günler dilerim.

Godzilla: Singular Point Resimleri – Wallpaper

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.