Hitori no Shita: The Outcast Anime İncelemesi (Yi Ren Zhi Xia)

Hitori no Shita: The Outcast anime incelemesi. Bu incelemede konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, incelemesi, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Hitori no Shita: The Outcast Konusu

Chou Soran üniversitenin tatile girmesiyle fırsattan istifade dedesinin mezarını ziyaret için kasabaya geri döner. Ama geri döndüğünde işler beklediği gibi gitmeyecek. Mezarlığa gittiğinde kendisine zombiler saldıracaktır. Soran ne yapacağını bilmediği sırada soğuk bakışlı bir kız hayatını kurtarır. Ama daha sonra bu kız Chou ‘yu zombilerin arasında bırakıp gidecektir. Chou Soran ‘nın esrarengiz kimliği bu olay ile ortaya çıkacaktır. Bakalım Chou kim olduğunu bulabilecek mi?

Hitori no Shita: The Outcast Fragmanı

Hitori no Shita: The Outcast Karakterleri

Hitori no Shita: The Outcast Karakterleri, oyuncuları ve seslendirenler
 • Ro Ryou = Zensei grubundan. Özel yeteneği insanların ruhlarının içine bakabiliyor.
 • Natsuna = Kemik kazıyıcı, insanların arzularını kontrol edebilen bir yabancı. Zensei ‘nin 4 büyücüsünden biridir.
 • Jo San
 • Fuu Houhou =
 • Chou Soran = Ana karakterimiz.
 • Ryuu Kenken = Xiangshi Ganshi ustasıdır. Yani ölüleri kontrol edebiliyor.
 • Jo Yon

Sık Sorulan Sorular


Hitori no Shita bitti mi?

Hitori no Shita 3. Sezon olarak devam ediyor. 3. Sezon, 24 Nisan 2020’de yayınlandı.

Chou Soran Tenshi mi oldu?

Turnuvayı kazandığı halde Tenshi olmayı kabul etmemiştir.

Hitori no Shita’nın en güçlüsü kim? ( Outcast animesinin en güçlüsü kim?)

Ten Elders, en güçlü ki teknikleri kullanıcıları olduğu varsayılan, yaklaşık 100 yaşında veya daha eski olan bir grup Kōshin Savaşı gazisidir.

Hitori no Shita’yı sırayla nasıl izleyebilirim?
Kronolojik Sıralama

1-Hitori no Shita: The Outcast.
2-Hitori no Shita: The Outcast Recap.
3-Hitori no Shita: The Outcast 2.
4-Hitori no Shita: The Outcast Fanwai Pian.
5-Hitori no Shita: The Outcast 3rd Season.

Hitori no Shita 4. Sezon olacak mı?

Şuan için resmi bir tarih verilmedi ama 4. Sezon fragmanı yayınlandı.

Zensei’nin lideri kimdir?

Ryu Kenken, Zensei’nin şu anki lideri.

FŪ Hōhō kimdir?

Fū Hōhō, Hitori no Shita: The Outcast serisinin ana karakterlerinden biridir. Olay örgüsünün çoğu, onun unuttuğu geçmişinin sırlarını ortaya çıkarmaya yaklaşması etrafında döner ya da en azından buna katkıda bulunur. Şuana kadar kim olduğu daha anlaşılamamıştır.

Japonca DT nedir?

DT, bakire erkek anlamına gelen doutei’nin kısaltmasıdır.

Hitori no Shita Kaç Sezon?

Şuan için 3. Sezon bitmiştir. Ancak 4. Sezonun yayınlanması beklenmektedir.

Hitori no Shita Kaç Bölüm?

1.Sezon 12 bölüm, 2. Sezon 24 bölüm ve 3. Sezon 8 bölümden oluşuyor. Yani toplam 44 bölümden oluşmaktadır.

Hitori no Shita: The Outcast Anime Eleştiri ve Yorumlarım

Anime dizi, Çin yapımı olup, 2015 tarihinde yayınlanmıştır. Dizimiz 24 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Dizinin orijinal adı Yi Ren Zhi Xia ‘dır. Animenin bütçesi belirli değil. Anime; Macera, Dram, Gizem, Aksiyon ve Fantastik türündeki dizilerden hoşlananlara hitap ediyor.

Animede özel yetenekleri ile doğanlar ya da çalışarak kazananlara yabancılar diyorlar. Bu yabancılar etrafındaki ki enerjisini kullanarak özel yetenekler elde ediyorlar. Ama bazı yetenekler çalışılarak ya da kitaptan okunarak elde edilmiyor. Çünkü direk aile büyüklerinden aktarılıyor.

Donghua ve Japon Anime Önerileri

Her insan vücudunda ki enerjisi ile doğar ve bu ki ‘ler 5 tipe ayrılıyor. Bunlar;

 • Ateşe hükmeden Shinki
 • Metale hükmeden Haiki
 • Suya hükmeden Jinki
 • Ağaca hükmeden Kanki
 • Toprağa hükmeden Hiki

Bu beş ki tipini bir araya getirip salmaya Gorai Seihou denir.

En güçlü yeteneklere sahip 8 usta bulunmakta. Ek olarak bu yeteneklere gizemli sanatlar deniliyor. Ayrıca bu ustaların kurdukları şirketler veya gruplar (Tenge grubu, Ekspres Teslimat Şirketi vb. ) bulunmakta. Bu grupların amacı gizemli yetenekleri olan yabancıları bulup kendi gruplarına katılmalarını sağlamak. Kısacası herkes en güçlü olmak için bu 8 gücü kendinde toplamak istiyor. Tabi bunlardan biride bizim bakir oğlan Chou Soran. Animenin detaylı konusu budur.

Animenin görsellerine gelirsek orta seviyede bir efekt mevcut. Karakter çizimleri güzel ve detaylı ama müzikleri çok kötü. Savaş esnasında sizi içine çekemiyor. Diziyi bitirmek için bitirdim denilebilir. Çünkü dövüş sahneleri olsun, büyü çeşitliliği yad aksiyon hep eksik kalmış. Savaş sahnelerinde o büyük güç patlamalarını göremiyorsunuz.

Karakter gelişimi o kadar belirli olmuyor. Çünkü çok yavaş ilerliyor dizide devamlı bir belirsizlik hakim. 3. Sezon sonunda karakterimizin güçleri aynı ve ilk sezondaki gibi hiç bir sonuca ulaşılamamış görmek hayal kırıklığı yarattı. Şuan için bir sonraki sezon ne olacak merak dahi uyandırmıyor.

Sezon İncelemeleri

2. Sezon 13. Bölümdeki Dumbledore ve Severus Snape değil miydi? Ayrıca 2×15 bölümdede maymun kral Sun Wukong görmek güzeldi. Zaten Çin animelerinin çoğunda illaki bir maymun krala atıfta bulunuyorlar. Gerçi bu tür atıflar her zaman benim hoşuma gitmiştir. Misal Naruto, The Seven Deadly Sins ya da Black Clover izleyenler ne demek istediğimi anlamışlardır.

3. Sezonda karakterlerin çiziminde büyük farklılar olmuş. Ayrıca görüntü kalitesinde belirgin bir atış olmuş. Onun haricinde dizi polisiyeye dönüşmüş. Mesela dizinin ana konusu olan FŪ Hōhō ‘nün kim olduğu, nereden geldiği ve ailesinin kim olduğu hakkında ilerleme olmuyor.

Hitori no Shita 8 Gizlenen Güç

 1. Gabsin Darbesi
 2. Kitaigen Tarzı
 3. Kourei Kenshou
 4. Tsuutenroku
 5. Kimontonkou
 6. Fuukou Qimen

Önclikle Hitori no Shita genel anlamda öyle abartılacak bir anime değil. Kesinlikle çok daha iyilerini izledim. Ama izleyecek diziniz kalmadıysa ana karakteri güçlü olan yada ana karakterin sonradan güçlendiği anime türü arıyorsanız izleyebilirsiniz.

Anime dizisi nasıl? Bu animasyon dizisi çocuklara uyun değildir. Bu arada Hitori no Shita: The Outcast imdb puanı 6.9 ‘tür. ( 80 kişiden fazla oy kullanmıştır. ) Diziye benim puanım 6.5 ‘dir. Sonuç olarak Hitori no Shita: The Outcast anime incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

Hitori no Shita: The Outcast Resimleri

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.